7 sposobów, aby wprowadzić więcej energii do swojego życia

| |

Mimo, że trwa lato spadek energii może zdarzyć się zawsze. Jak temu zaradzić? Bo można i nie będzie Cię to dużo „kosztowało” – wystarczy, że dasz sobie pierwszeństwo i przyjrzysz się swoim potrzebom. Jak? Przeczytaj, ale to nie wystarczy – wprowadź to w życie! Inaczej nie zadziała 😉 

Kinga Bogdańska_1

7 sposobów, aby wprowadzić więcej energii do swojego życia

Kinga Bogdańska

Często mamy poczucie winy, kiedy zaczynamy myśleć o sobie. Najpierw stawiamy potrzeby innych a na końcu siebie. Nie dbamy o  własne zdrowie, ducha i ostatecznie odczuwamy  braki,  niską energię, czujemy się nieatrakcyjne, niespokojne i mamy niską pewność siebie.

Jak można wypełniać swoją filiżankę każdego dnia, w każdej chwili i sekundzie? Bo prawda jest taka, że ​​jeśli jesteś kobietą, to jesteś nią, nie tylko dla siebie, ale dla innych.

Teraz możesz odpuścić poczucie winy i wszelkie inne wymówki dlaczego nie powinnaś i nie możesz postawić na  swoje potrzeby i zrobić pierwszego kroku do pełnej siebie. By odkryć Swój pełny potencjał:)

Zacznij od myślenia o sobie, niezależnie od żądań i nacisków z zewnątrz, włączając kilka tych prostych czynności do swojego życia każdego dnia.

1.Podnieś swoje standardy dla siebie.

Czasami najmniejsza rzecz może zrobić ogromną różnicę w tym, jak myślimy o sobie. We wszystkich dziedzinach życia poświęcić kilka dodatkowych minut i zwróć uwagę na drobne szczegóły. Ubranie- zastanów się, co masz zamiar nosić dzisiaj zamiast tych samych starych rzeczy, zrób  makijaż, ułóż włosy, smacznie zjedz.

2.Kochaj siebie BARDZIEJ.

Wypracowanie prawdziwej relacji z samą sobą jest istotą posiadania wspaniałych relacji z innymi. Miłość własna jest mięśniem i rośnie poprzez praktykę. Każdy ma niepewne myśli czasami. Trening tych myśli jest umiejętnością, której można się nauczyć. Masz wybór – skupić się na zwątpieniu i na brakach lub zainwestować w pozytywne myślenie i skupienie się na tym co masz.

Większość naszych myśli o sobie nie jest prawdziwych. Nie myśli mają znaczenie, ale uczucia jakie im dajesz. Gdy pojawiają się negatywne myśli, spróbuj powiedzieć „Dziękujemy za wystąpienie”, potwierdź je, ale potem skup się na teraźniejszości.

3. Spędzaj czas z ludźmi, którzy wydobywają z Ciebie to co najlepsze.

Relacje i przyjaźnie są szansą, aby dzielić swój entuzjazm i oddziaływać  na innych w pozytywny sposób. Jeśli to nie jest odwzajemnione w sposób jaki chcesz lub potrzebujesz to może nie warto tracić Twojej energii.

Życie jest krótkie, więc dobieraj przyjaciół i osoby z otoczenia mądrze, ponieważ będą one miały bezpośredni wpływ, na to  jak się czujesz ze sobą i jakich wyborów dokonujesz.

4. Aktywność fizyczna.

Wszyscy to wiedzą. Codzienna aktywność fizyczna jest najlepszym pobudzaczem energii. Tu nie chodzi o wielki wysiłek, ale o ruch zgodny z Twoimi możliwościami. Poruszaj się tak jak lubisz, idź na spacer. Zrób coś co doda Ci energii i odstresuje.  W takiej czy innej formie, ale regularnie, najlepiej codziennie.

5.Czas dla siebie.

W codziennym życiu ciężko znaleźć czas dla siebie. Znajdź codziennie czas dla siebie. 15, 30 60 min. Umów się z sobą i realizuj to konsekwentnie.

Posiadanie własnego życia i utrzymanie własnych zainteresowań jest naturalnym sposobem, aby utrzymać się na fali, dzięki czemu można mieć więcej energii i być lepszą dla innych.

Załóż swój kalendarz „Twój czas” i zaplanuj na miesiąc do przodu czas dla siebie. Następnie po tych chwilach zrób małą notatkę co robiłaś, jak Ci było, co to Ci dało i jak się czujesz.  Wracaj od czasu do czasu do tych zapisków – miłe wspomnienia też podnoszą energię.

6. Pokaż swoje wyjątkowe cechy.

Nie ma nic złego w tym, kiedy jesteś autentyczna, kiedy jesteś sobą. W rzeczywistości, im bardziej skłonna jesteś po prostu być sobą, tym lepiej się czujesz. Niestety, wiele osób jest tak zajętych, dopasowywaniem się do ​​wizerunku innych osób, że trudno im rozpoznać prawdziwych siebie.

Pokochaj siebie taką jaką jesteś. Ze swoimi słabościami, ze swoimi wadami ze swoimi wyjątkowymi cechami. Sprawdź czy żyjesz swoimi wartościami, czy ubierasz się w swoim stylu, czy czytasz książki, które lubisz, czy jesz to co lubisz?  Jeśli nie, zmień to! Doceń siebie, pokochaj siebie i pokaż całemu światu jaka jesteś WYJĄTKOWA!

7. Współdziałanie z innymi

Sekret dodania większej wyrazistości w swoim życiu jej  pokazanie światu, że jesteś gotowa do interakcji.  Twoja postawa liczy się najbardziej. Zamiast skupiać się wewnętrznie, przenieś swoją uwagę i zacznij poznawać nowe osoby, po prostu dla zabawy. Codziennie poznaj jedną nową osobę.

Możesz czuć się niezręcznie i nieśmiało w pierwszym kontakcie, zwłaszcza jeśli nie jest to zwykły dla Ciebie sposób interakcji z innymi, ale trzymaj się go. Uśmiechaj się. Utrzymuj kontakt wzrokowy.

Ostatecznie, jako kobieta jesteś kimś więcej niż sumą swoich codziennych obowiązków i zadań. Cichy głos, który mówi w Tobie, że priorytetowe traktowanie własnych uczuć nad potrzebami innych nie jest ok –  niech  zamilknie.

Bądź dla innych przykładem, jak dobrze żyć, czuć się szczęśliwą i jak być pewną siebie, być społecznie aktywną, żywą i zdrową

Dziękuje, że mogę być dla Ciebie inspiracją!

Poprzednie

7 powodów, dla których warto wziąć udział w Mastermind

Rozmowa z ekspertem – LinkedIn – Izabela Wołyniec-Sobczak

Dalej