Makijaż od podstaw w 8 krokach

| |

Ostatnio wygrałam wejściówkę na jedną z części warsztatów makijażu – techniki dobierania i nakładanie podkładu oraz konturowanie twarzy. Uznałam, że mi się to przyda, bo zawsze warto wiedzieć jak to zrobić, żeby lepiej wyglądać:) tym bardziej, że lat nie ubywa…

Ostatecznie zostałam na dwóch częściach, bo interesowało mnie również jak profesjonalnie pomalować oko:)

Pierwszą część była indywidualna. Po dobraniu podkładu obserwowałam Magdę jak mam sobie wymodelować twarz. No i po kolei powtarzałam to co Magda wcześniej zrobiła u siebie. Oczywiście poznałam podstawową zasadę – chcesz coś uwypuklić – rozjaśnij to, a jeśli chcesz coś ukryć – po prostu pokryj ciemnym pudrem. Co do tego czy ma on być w postaci kremu czy też kamienia to zależy od umiejętności – kremowa postać jest dla bardziej zaawansowanych, a pudrowa – dla początkujących.

No i tutaj widzicie jak uczeń nakłada puder do modelowania twarzy – jasny na środek twarzy – nos, czoło, broda. Ciemny na końcówki czoła,  dolną część policzków i podbródek.

20151219_105752

Po ponad godzinie doszły dziewczyny i zaczęłyśmy zajmować się makijażem oka – dziennym, a później – wieczorowym. Magda malowała modelkę tłumacząc zasady malowania oka. Nie jest to proste do przekazani na sucho. Dzienny makijaż jest raczej bardzo naturalny i nie rzucający się w oczy. Zaś przy wieczorowym można poszaleć. Kolory mogą być intensywniejsze i bardziej widoczne.

20151219_122152

Po tych instrukacjach można było zaczynać malować się samej. Zrobiłam sobie ciut mocniejszy makijaż oczu, bo miałam tego dnia Blogowigilię. Niestety nie zrobiłam zdjęcia efektu finalnego. A tak wyglądałyśmy podczas nauki malowania oka:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Magda nadzorowała nasze wyczyny makijażowe i pomagała nam w tym, żeby efekt był taki jak oczekiwany. Nie jest to łatwe.

20151219_124425

Jak widać poniżej świetnie się bawiłyśmy i do tego wyszłyśmy z super makijażem, bo po tej części była jeszcze nauka nakładania korektora, pudru, różu i malowanie ust. Niestety nie mogłam zostać, bo biegłam na kolejne wydarzenie – konferencję. Są takie dni, że można biegać całymi dniami od jednego do drugiego spotkania.

20151219_124309

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A takie cacko stoi w pracowni u Magdy – wygląda super – świetnia stylizacja!

20151219_111620

To z czym ja wyszłam z tych warsztatów to:

1.Podkład powinien być taki sam lub nieco jaśniejszy od cery i dobieramy go sprawdzając kolor na twarzy, nie na nagarstku.

2.Do modelowania twarzy mam kupić rozjaśniacz w mazaku, czyli w płynie oraz puder ciemny w kamieniu.

3.Do malowania oka potrzebny mi jest baza pod cienie na powiekę i cienie, najlepiej matowe. Oprócz kolorowych również naturalne, które nakładam na górną część powieki.

4.Kolorową kredkę używam na górnej i dolnej powiece (tu delikatniej).

5. Przy makijażu dziennym cień na ruchomą część powieki powinien być jaśniejszy niż kredka użyta do obrysowania oka. Przy wieczorowym – cień może być ciemniejszy od kreski.

6.W kąciku oka koniecznie trzeba rozjaśnić jasnym cieniem – jednym dotknięciem pędzelka.

7. Do malowania brwi używać mogę cieni brązowych lub specjalnych cieni do brwi, ale również kredki. Teraz używam kredki i na razie mi z tym dobrze, więc tego zmieniać nie będę:) ale dowiedziałam się, że są specjalne cienie do malowania brwi:)

8. No i jeszcze róż – z nim mam problem zawsze, bo nie mam wyraźnej kości policzkowej, ale dowiedziałam się jaki kolor różu mi pasuje. Teraz tylko trzeba wybrać się na zakupy! 🙂

Jeszcze sporo przede mną, ale mogę Wam polecić warsztaty z Magdą. W miłej atmosferze można nauczyć się podstaw malowania. Zresztą, akurat poziom zależy od tego co same już potraficie:)


A na zakończenie kilka słów o twórczyni marki Megibalu, Magdalenie Mielczarek:

Justyna_Ołtarzewska_37n

Zdjęcie – Uśmiech proszę 

Magda zajmuje się wizażem prawie od 10 lat.  Początkowo było to jej hobby, aż do momentu kiedy tę pasję przekuła w zawód i stworzyła własną markę – Megibalu. Jest dyplomowaną wizażystką, skończyła również Psychologię Społeczną o specjalizacji ,,Komunikacja Wizualna”. Prowadzi szkolenia z kreowania wizerunku w biznesie, z makijażu dla początkujących i zaawansowanych, z przygotowania makijażuw w 5 min. i inne. Wykonuje makijaż do firmowych sesji wizerunkowych jak i do sesji prywatnych, ale również do produkcji reklamowych, filmowych.  Maluje kobiety na specjalne okazje takie jak śluby, bale, studniówki itp.
Szkolenia odbywają się cyklicznie w pracowni Magdy a aktualne informacje znajdziecie na FB na fan page’u Megibalu. Umieszcza tam oferty szkoleń i informacje o promocjach. Szkolenia odbywają się w małych grupach przy herbatce w miłej atmosferze, która nie tylko sprzyja nauce, ale też nawiązywaniu nowych znajomości. Każde szkolenie ma część teoretyczną i praktyczną, podczas której uczestniczki wykonują sobie makijaż pod czujnym eksperckim okiem.
Kolejny warsztat odbędzie sie 23 stycznia, a szczegóły znajdziecie na Fan Page’u Magdy. Zapraszam!
Poprzednie

Każdemu wolno marzyć… :)

Gdzie warto zaglądać w sieci? – #4

Dalej