AGT: rozwój osobisty, minimalizm i networking

| | ,

Nie było mnie na tej Akademi Grzegorza Turniaka, ale była Jola Christol, która opisała wydarzenie dla Was. Zapraszam do relacji:)
Spotkanie rozpoczęło sie sesją networkingową. Później nadszedł czas na rozmowę Grzegorza Turniaka z Rafałem Żakiem, którego, jak sam stwierdził, największym talentem jest zbieranie. Zbiera informacje, cytaty, poglądy, doświadczenia, fragmenty książek, wrażenia, opowieści i anegdoty. Od wielu lat zajmuje się rozwijaniem pracowników i menedżerów różnych organizacji. A niedawno napisał książkę „Rozwój osobisty. Instrukcja obsługi. – Potrzeba, presja czy uzależnienie”. Warto sięgnąć po tę pozycję, żeby wiedzieć jak odpowiednio dobierać działania rozwojowe, by uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy.
Rafał opowiedział nam o rozwoju społecznym i nawiązywaniu relacji, o kompetencjach (wiedza, umiejętności, postawa) i podkreślił, że to postawa człowieka decyduje o tym czy skorzysta z wiedzy i umiejętności jakie posiada. Zdefiniował też ”mówcę motywacyjnego” jako kogoś, kto jeszcze Cię nie zna  a już w Ciebie wierzy 😊.
Dalsza część rozmowy dotyczyła coachingu,  czyli pracy na własnych zasobach z pomocą coach’a oraz perspektyw coachingu na najbliższe lata.
rafal
Druga rozmowa rekomendowana to rozmowa Grzegorza z Anną Mularczyk-Meyer – autorką bloga, znanego początkowo pod nazwą „Minimalistka”,a obecnie noszącego tytuł „Prosty blog”. Na swoim blogu dzieli się ona doświadczeniami związanymi z upraszczaniem życia, pozbywaniem się nadmiaru rzeczy i pracą nad sobą. Rosnąca popularność bloga zachęciła ją do napisania dwóch książek na temat minimalizmu i prostoty: „Minimalizm po polsku” i „Minimalizm dla zaawansowanych”. Promocja tej ostatniej już niedługo, bo pod koniec stycznia. Odbędzie się ona w Warszawie.
Ania zawsze marzyła o pisaniu a swoje pierwsze opowiadanie napisała w wieku 8 lat. Jako dorosła już osoba postanowiła pisać bloga. Zastanawiała się tylko o czym powinien on być. Czas podsunął jej odpowiedź: gdy w nadmiarze obowiązków szukała informacji o minimalizmie, pojawiła się chęć podzielenia się informacjami jakie zdobywała w internecie.
Do wpisów o minimalizmie znalezionych w internecie dodawała swoje przemyślenia. Okazało się, że jej blog ma coraz więcej czytelników, którzy chcą dowiedzieć się o recyclingu, ekologii, o dawaniu “drugiego życia” różnym przedmiotom, o poznawaniu siebie przez “odejmowanie”.
Minimalizm ułatwia “dążenie do dobrego życiai lepszej jakości życia. Bo standard życia większości z nas się podniósł, natomiast o jakość życia, rozumianej jako bliskość dobrych ludzi, zdrowy tryb życia, możliwość odreagowania na stres, trzeba zawalczyć.
A zawalczyć warto, nawet jeśli się wie, że w drodze do minimalizmu najtrudniejsze bywa oduczenie się  nieprzemyślanego kupowania 😊.
anna
Po rozmowach rekomendowanych przyszedł czas na wykład Grzegorza Turniaka “5 rzeczy, których nie wiesz o networkingu”.Jakie to rzeczy – zobaczcie:
1.Networking to konwencja – baw się więc konwencją i wykorzystaj ją jak najlepiej. by nawiązać wiele kontaktów.
2.Budowanie relacji jest łatwiejsze, gdy ludzie się uśmiechają i są sobie przychylni – więc włącz uśmiech!
3.Na spotkaniach networkingowych “włącz ciekawość” i słuchaj co ludzie mówią o sobie.
4.Wizytówki dawaj tylko, jeśli ktoś nas o nie poprosi!
5.Nie zapominaj o kontynuacji nawiązanych kontaktów. Po przyjściu do domu warto raz jeszcze przejrzeć wizytówki, opisać je , ułożyć w wizytowniku i napisać maile z podziękowaniami za rozmowę.
Grzegorz
Po wykładzie odbył się konkurs z nagrodami książkowymi i znów mieliśmy okazję do poznania nowych osób i nawiązania nowych kontaktów.

Zdjęcia: Maciekk Studio – realizacje filmowe i TV.
www:      http://maciekk.pl/
YouTube: https://www.youtube.com/user/maciekkstudio
Poprzednie

Historia – Dagmara i Małgorzata – Sukcesomania

Etat w korporacji czy działalność, a może freelance?

Dalej