Szkolenie dla blogerów w Mordorze

| | ,

Czas tak szybko biegnie, że minęło już kilka tygodni od szkolenia jakie dom mediowy, Zenith Optimedia, zorganizował dla Blogerów, a ja dopiero zabieram się za relację:) A znalazłam się tam dzięki informacji od autorki bloga Farmaceuta-radzi.pl. I bardzo jestem jej wdzięczna, bo był to bardzo wartościowy dzień!

Pewnie nie wszystkie z Was wiedzą co to jest Mordor? Tak nazwana jest Domaniewska z racji na to, że jest to „zagłębie” korporacji.  Sama kiedyś pracowałam w dużej, międzynarodowej firmie, tylko nie na Domaniewskiej. Praca w korporacji to temat na inny wpis, ale pewne jest jedno można się w nich sporo nauczyć. A przecież każda forma pracy ma swoje plusy i minusy:)

Dzięki temu szkoleniu poznałam sporo cudownych blogerek, głównie parentingowych, choć i lajfstjlowych. Był też jeden początkujący bloger zajmujący się sportem, dbaniem o formę. I tak wśród tych pozytywnie zakręconych ludzi były autorki blogów: Zaniczka Bambosza Mamy sprawy Muffin Case – Blog Lifestyle’owy Ważnapisze.pl Baba za klawiaturą. Zapiski Mamy, a zdjęcia robiła nam Ada.M – fotografia.

IMG_0211

Atmosfera była bardzo przyjazna, mieliśmy okazję również zwiedzić biuro. W firmie pracują głównie młodzi ludzie, nic dziwnego przecież zajmują się social mediami i nowymi technologiami.

Mieliśmy bardzo pracowity dzień. Przeszliśmy od SEO i SEM dowiadując się co zrobić, żeby nasze treści byly łatwiej odnajdywalne w sieci. Nie jest to łatwe i dla mnie najcenniejsze byłoby gdybym mogła usiąść ze specjalistą, laptopem i robić od razu to o czym mowa, żeby sprawdzić jak się ładuje strona, szybko czy wolno i jak to naprawić. Ech,..pozycjonowanie to kopalnia wiedzy. Dziś w tym zakresie bardzo ważny jest content marketing, czyli wartościowe treści wpływające na  wyszukiwanie naszego bloga w sieci. Duże wrażenie na mnie wywarł prowadzący, który z pasją i cierpliwością wszystko nam tłumaczył i odpowiadał na pytania, których było sporo.

IMG_0262

Wszyscy prowadzący byli według mnie kompetentni. Mieli sporo wiedzy, którą chętnie się z nami dzielili. Uczyliśmy się też pisać ciekawe i angażujące treści postów, które powinny dać czytelnikom odpowiednią ilość wiedzy, której szukają, ale powinny też zaskoczyć oraz zostawić ich z nutką refleksji. Bardzo ciekawy był też moduł o reklamie na FB. Część swojej wiedzy potwierdziła, a czegoś nowego też się dowiedziałam. Człowiek uczy się całe życie:)

IMG_0247

Był też moduł dotyczący Google Analitics i poznaliśmy możliwości tej platformy oraz dowiedzieliśmy się jakie informacje możemy z niego wyciągnąć. Oczywiście wprowadzenie tego u siebie, przetestowanie, wykonanie zajmie trochę czasu, ale wiedza jest, a to ważne.

Mieliśmy też czas na rozmowy między blogerami, poznanie się lepsze i selfie:)

IMG_0289

Był to bardzo ciekawy, przyjemny i pyszny dzień. Przyjęto nas pełnym stołem, a na obiad dostaliśmy pizzę:) Dobrze jest spotkać się w gronie innych blogerów, wymienić się doświadczeniami i dowiedzieć się jak być jeszcze lepszą w tym co się robi. W dzisiejszych czasach, kiedy blogowanie jest tak popularne i powszechne, same teksty, nawet i te bardzo dobre, nie wystarczą. Musi być jeszcze pozycjonowanie i reklama, a efekty powinny być  mierzone w GA:) Blogowanie to prowadzenie małego przedsiębiorstwa zamkniętego w jednej osobie, która oprócz pisania ma do ogarnięcia cały marketing, PR i analizę. Ale jest to bardzo rozwijające zajęcie i tego się trzymam!

IMG_0213-2B-2528Kopiowanie-2529

Dziękuję wszystkim prowadzącym i organizatorom za cudownie inspirujący i bogaty w wiedzę dzień, a wszystkim, w tym blogerkom, za atmosferę! Mam nadzieję – do zobaczenia!

Poprzednie

Artykuły – Święta: czas magii…lub udręki – Anna Kossak

AGT: finanse kobiet, inwestycje, 3xR

Dalej