AGT: finanse kobiet, inwestycje, 3xR

| | ,

Tym razem poznaliśmy Dominikę Nawrocką, przedsiębiorczynię i propagatorkę edukacji finansowej dla kobiet oraz Krzysztofa Sadeckiego, który jest ekspertem od alternatycnych rynków inwestycyjnych. A Grzegorz Turniak zamknął wszystko przedstawiając nam teorię 3xR.

Dominika Nawrocka prowadzi firmę FATRoi, która zajmuje się marketingiem internetowym. Napisała również książkę o finansach kobiet. Przekazuje w niej wskazówki, którymi sama się kierowała w kwestii finansów w trudnym momentach swojego życia i pomogło jej to przetrwać. Książka powstała na podstawie bloga, którego pisała na bieżąco. Uważa, że pieniądze są środkiem do życia jakiego pragniemy i do realizacji marzeń. To co najbardziej lubi w byciu przedsiębiorcą to niezależność. Wie o czym mówi, bo pracowała w korporacjach, ale uważa,że można się w nich dużo nauczyć. A jako przedsiębiorca  trzeba się ciągle rozwijać, uczyć nowych rzeczy i  przekraczać swoje bariery. Wierzy, że rekrutuje się postawy , bo wszystkiego innego można się nauczyć. Inspiracją dla niej  jest Donald  Trump, który uważa, że trzeba walczyć o swoje!  Chciałaby, żeby jej zachowania, dzialania, czyny były  inspiracją do zmiany innych!

canon

fot. Maciej Kołodziejczyk

Krzysztof Sadecki to jeden znajbardziej utalentowanych ekspertów od alternatywnych rynków inwestycyjnych. Napisał kilka książek o przedsiębiorczości m. in. „Od pomysłu do biznesu”. Szczególnie zainteresowała mnie ta dotycząca założenia i prowadzenia firmy w Anglii. Wydaje magazyn „Businessman Today” w 78tys. egzemplarzy, co na dzisiejsze czasy jest dużym sukcesem! Uważa, że nie ma co liczyć na ZUS i trzeba inwestować. Stąd jego zainteresowanie alternatywnymi sposobami na długoterminowe inwestycje. Ma do czynienia z polskimi menedżerami i wie, że są oni kreatywni, inteligentni, elokwentni oraz znani na całym świecie. Pracuje w wirtualnych zespołach oraz w drodze. Młodym przedsiębiorcom radzi, żeby przemyśleć swój pomysł na biznes, znaleźć księgowego, omówić z nim wszystko, ale też znaleźć wspólnika, robić ankiety, pytać doświadczonych przedsiębiorców o radę,  rozwijać się i budować bazę kontaktów!

canon_2

fot. Maciej Kołodziejczyk

Grzegorz Turniak opowiedział nam o 3xR. Co to takiego? A mianowicie:

1.Buduj relacje – to one są dziś podstawą biznesu!

Bez tego już się dziś nie da. Jeśli networking jest dla Ciebie trudny, przeczytaj coś na ten temat. Jak rozmawiać, o czym, czyli co to jest small talk. No i wybierz się na wybrane spotkanie i próbuj, próbuj, próbuj. Ja podchodziłam do tego trochę jak do relacji z koleżankami/znajomymi – których jestem ciekawa i na których mi zależy.  Poznanie kogoś to nie koniec – to dopiero początek relacji i równiż od Ciebie zależy jak ona się potoczy!

2. Dawaj rekomendacje. Staraj się, żeby to były rekomendacje, które przynoszą pieniądze.

Żeby dostawać najpierw trzeba coś z siebie dać. Nie obiecuj – dawaj, rób, rekomenduj. Od tego trzeba zacząć! Wtedy ludzie będą wiedzieli z kim mają do czynienia i Ciebie też polecą, bo przecież wiadomo, że pracujemy z tymi, których lubimy – i tych też polecamy!

3. Bądź osobą, którą łatwo zarekomendować.

Nie wszystkich łatwo jest nam zarekomendować. Ty – kogo rekomendujesz? Tego, kogo znasz, najchętniej, bo wiesz jak pracuje, czy można na nim polegać, czy jest słowny, czy przykłada się do pracy. Jeśli tego nie wiesz  to pewnie mówisz – słyszałam,  że jest dobra/y, ale sama z nim/nią nie pracowałam. To normalne.

I pamiętaj spotkanie networkingowe to nie jest spotkanie sprzedażowe!

ex1r_28

fot. Maciej Kołodziejczyk

Kolejna, już  XXI Akdemia Grzegorza Turniaka odbędzie się 11 stycznia 2016 r.  Gośćmi będą: Anna Mularczyk-Meyer – autorka książki „Minimalizm dla zaawansowanych” oraz Rafał Żak, mówca oraz autor książki „Rozwój osobisty. Instrukcja obsługi”. 

Poprzednie

Szkolenie dla blogerów w Mordorze

Modny wieczór Justyny Ołtarzewskiej

Dalej