Zadbaj o świeżość umysłu w 15 minut!

| | ,

Kiedyś już zwierzałam się Wam, że uwielbiałam rozwiązywać testy psychologiczne i odkrywać siebie. Wówczas jeszcze w Filipince i innych pismach dla ówczesnej młodzieży:) Oprócz tego kochałam również – znajdź 10 szczegółów, które różnią dwa obrazki, połącz kropki, przejdź labirynt no i od czasu do czasu również krzyżówki. Dziś jest świetny dzień na to, żeby usiąść z kubkiem (można i filiżanką- ja wolę duże kubki:)) i porozwiązywać trochę różnych testów. Po co? A no właśnie!

Zazdroszczę współczesnym dzieciakom, bo za każdym razem kiedy idę do księgarni rzucają mi się w oczy książki, które zawierają setki cudnych testów, łamigłówek, zadań do rozwiązania, które bardzo dobrze rozwijają pamięć, spostrzegawczość, umiejętność skupienia się na jednej rzeczy. Tego ostatniego coraz częście mi również brak, myślę, że tak jak i współczesnemu człowiekowi po prostu. Rozprasza nas praktycznie wszystko – telewizor, komputer, telefon, tablet… Niestamowite jest to, że większość osób w tramwajach, autobusach zanurzonych jest w swój wirtualny świat. Bardzo cieszy mnie widok człowieka z książką zamiast telefonu – to jeszcze istnieje – na szczęście!

Po co o tym piszę? Bo uważam, że warto trenować swoje szare komórki i rozwiązywać jak najwięcej kreatywnych zadań. A że odkryłam, całkiem niedawno, że są takie również dla dorosłych (HURRRAAA!!!) to od razu je nabyłam!  Wychodzenie na wydarzenia rozwojowe i networkingowe mi służą, bo z każdego wynoszę przynajmniej jedną ciekawą informacje, inspirację czy rzecz:) I książkę „Trening Intelektu” Pauliny Mechło i Joanny Grzelki polecam Wam z wielką przyjemnością! Dla mojej Mamy wówczas zakupiłam „Trening dla seniora i nie tylko” tych samych autorek.  Polecam, bo warto. Wystarczy 15 min. dziennie, a nasz mózg będzie się ćwiczył i rozwijał, zwiększał swój potencjał i możliwości. Bo nie wiem czy wiecie, ale naukowcy udowodnili, że niezależnie od wieku, w naszym mózgu rodzą się nowe neurony!

Jako, że jesteśmy całością (ciało, dusza, umysł) to powinniśmy dbać nie tylko o intelekt, ale i o ciało i nie zapominać o relacjach!

BĄDŹ AKTYWNY INTELEKTUALNIE

czytaj

ucz się codziennie nowych rzeczy

wykonuj różne działania

BĄDŹ AKTYWNY SPOŁECZNIE

bierz udział w rozwijających spotkaniach

rozmawiaj z nowymi, ciekawymi osobami

BĄDŹ AKTYWNY FIZYCZNIE

ćwicz, jedź rowerem do pracy, idź na basen – wybierz ruch, który lubisz!

Mam nadzieję, że Paulina mi to wybaczy, ale chcę Wam pokazać przykładowe strony wewnątrz tej książki:

DSC_0467

Jest czysta, bo jeszcze do niej nie doszłam;)

 

A może Wy znacie jeszcze inne tego typu publikacje? Podzielcie się również Waszymi sposobami na trening pamięci!

Poprzednie

Portrety KP – Dorota Citkowska – Doradca Książki

Jak radzić sobie ze strachem – 5 perspektyw

Dalej