Czy można poprawić smak życia?

| |

Kiedy myślę – smak życia – widzę słońce, spokojne towarzsytwo bliskiej osoby, pyszną kawa, albo inny ulubiony napój i czas, który możemy spędzić razem jak chcemy. Albo spotkanie z przyjaciółmi pełne gwaru, radości, śmiechu i bliskości. Czym jest smak życia? Nie znajdziecie definicji w wikipedii i pewnie każda z Was inaczej rozumie, czuje ten termin. Może on mieścić wiele, a czy można zrobić coś żeby ten smak życia poczuć bardziej, lepiej?

Podczas jednej z konferencji Patrycja Załug mierzyła sie właśnie ze smakiem życia. Jej wskazówki dotyczyły życia zawodowego, ale również osobistego.

Po pierwsze – Duże znaczenie ma to na czym skupiamy myśli! Jeśli one sa pozytywne to i tych pozytywnych rzeczy dostajemy więcej, dlatego warto zapamiętać, że w życiu dostajemy więcej tego na czym skupiamy uwagę, bo energia idzie za uwagą!

Po drugie – Mamy prawo do swoich marzeń i planów. To jest w porządku i my też. Zdanie innych na temat naszych marzeń to tylko ich opinia. Należy mieć swoją i robić swoje. To bywa trudne, bo niepochlebne zdanie na temat naszych pomysłów osłabia, a czasem powoduje zaniechanie realizacji.

Po trzecie –  Mamy prawo otaczać się wspierającymi nas osobami. Nawet trzeba budować grupę wsparcia. Osoby nam przychylne pomagają w trudnym momentach.

Po czwarte – Możemy wybierać to co robimy, kiedy i z kim, zgodnie ze sobą. Ważne, żeby świadomie dokonywać wyboru tego co chcemy robić i kiedy.

Po piąte – Świadomie dbajmy o to, aby życie miało wyjątkowy smak. Ile razy myślisz ”muszę, powinnam”? Sprawdź to, bo o wiele lepiej myśleć „chcę” o tym co robisz.

Dodałabym do tego:

Po szóste – Mamy prawo do odpoczynku i przyjemności. Nie można żyć tylko obowiązkami! Znajdź codziennie chwilę dla siebie – tylko dla siebie i spędź ją tak jak lubisz!

Po siódme – Nie musicie być we wszystkim perfekcyjne. Dążenie do perfekcji niejednokrotnie spowalnia nasze działania. Jesteście wystraczające takie jakie właśnie jesteście! 

A przede wszystkim pamiętaj bardzo trafne powiedzenie –

Nie oczekuj niczego, ale spodziewaj się najlepszego! 

A czym dla Was jest smak życia?

Poprzednie

Portrety KP – Justyna Kwiatkowska – Pracownia Sukcesu

#6 WWK – finanse, czas, marka własna

Dalej

2 komentarze do “Czy można poprawić smak życia?”

Możliwość komentowania została wyłączona.