#6 WWK – finanse, czas, marka własna

| | ,

29 września w Pure Sky Club odbyła się #6 Wielka Wymiana Kontaktów. Tym razem gościem specjalnym wieczoru była Beata Kapcewicz i jak zwykle, przywitała nas organizatorka, Kasia Dziubałka, a networking poprowadził Grzegorz Turniak.
6 wwk
Pierwszym prelegentem był Sławek Muturi, który w prosty sposób wyjaśnił “Jak osiągnąć wolność finansową dzięki nieruchomościom.  Zwrócił uwagę na to, że są 4 grupy ludzi:
 • zależni finansowo (brak finansów)
 • niepewni finansowo (niskie zarobki lub niskie wpływy gotówki, brak oszczędności, inwestycji)
 • bezpieczni finansowo (wysokie zarobki, oszczędności, inwestycje)
 • wolni finansowo (przychody pasywne: mogą, ale nie musza pracować, aby się utrzymać)
Każdy z nas chciałby się znaleźć w grupie ostatniej. Co zatem trzeba zrobić, by być wolnym finansowo? Recepta jest prosta  – to stałe, regularne wpływy gotówki ze źródeł niezależnych od pracy na etacie – większe niż wydatki! oraz brak długów!
No dobrze, ale jak to zrobić? Skąd czerpać zyski?
 • odsetki z lokaty
 • prawa autorskie dla tych, którzy napisali książkę
 • dywidendy
 • prawo własności marki handlowej
 • firma internetowa polegająca na samoobsłudze
 • patent na technologie
 • energia odnawialna
 • najem nieruchomości
Sławek wytłumaczył też różnice miedzy dwoma pojęciami: ”wolnością finansową” i “byciem bogatym”. Otóż wolność finansowa jest osiągalna dla każdego, ale nie dla “wszystkich”, a jej osiągnięcie musi być zaplanowane.
Tym, którzy chcą dowiedzieć się więcej na ten wolności finansowej polecam blog Sławka.
6 wwwk sławek muturi
Następnym prelegentem był doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA, ekspert w CEO Solutions oraz akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business – Grzegorz Frączak. Opowiedział nam jak znaleźć dla siebie 2 godzinny dziennie oraz jak wyeliminować niekorzystną dla nas wielozadaniowość i robić 2 razy więcej w tym samym czasie. Sprawna wymiana informacji i realizacja zadań jest podstawą sukcesu, warto więc wiedzieć jak zyskać czas dla siebie nie tracąc na jakości wykonywanej pracy.
Grzegorz na bardzo prostym przykładzie pokazał nam, że wielozadaniowość nie jest dla nas dobra, bo tracimy zbyt wiele czasu na “przeskakiwanie” z jednego zadania na drugie. Lepiej więc jest dobrze zaplanować dzień i umieścić w nim bloki “jednozadaniowe”, podczas których nie będą rozpraszały nas telefony i przychodzące maile. Wyciszamy więc dzwonki telefonów i blokujemy automatyczne powiadomienia o przychodzących mailach oraz skupiamy się na naszych ważnych zadaniach. Najtrudniejsze zaś prace do wykonania i problemy do rozwiązania planujemy na początek dnia, kiedy to jesteśmy najbardziej sprawni intelektualnie.
Więcej o projektowaniu czasu dowiecie się z bloga prowadzonego przez Grzegorza. 
6 wwk grzegorz frątczak
W końcu nadszedł czas na gościa specjalnego Beatę Kapcewicz, która podzieliła się z nami swoją energią i doświadczeniem na temat personal brandingu podczas warsztatu  „BRAND YOURSELF – stwórz markę, która sprzedaje za Ciebie.”
Beata to międzynarodowy trener, speaker, autorka książek. Pomaga zarządom, menedżerom i przedsiębiorcom dokonywać zmiany w życiu osobistym i zawodowym. Twierdzi, że „każdy ma swój Mont Everest, dla zdobycia którego pojawił się na tej Ziemi”.
Wiele ludzi robi to samo. Jakie są więc różnice między nimi i czym się wyróżniają?
Dziś ludzie żyją bardziej świadomie. Mają zachcianki i chcą za nie zapłacić a rzeczy, które kiedyś były zarezerwowane tylko dla profesjonalistów są dostępne dla “zwykłych” ludzi.
Zanim przejdziemy do aspektów – bardzo ważna informacja. Zapamiętaj ją!
Na świecie NIE MA drugiej osoby takiej jak TY!
Jesteś unikatowy!
Teraz możemy przejśc do budowania marki własnej i 5 jej aspektów:
 1. Twoja marka to WARTOŚĆ jaką wnosisz do otoczenia (kim jesteś, co robisz, jak robisz – jakość)
 2. WIZERUNEK (wiarygodność): ludzie oceniają w trzy sekundy toteż wyróżnij się albo zgiń, ale wcześniej wpisz się w stereotyp 😊
 3. KOMUNIKACJA: możecie być najlepsi, ale jeśli odpowiednio tego nie opakujecie i nie zakomunikujecie – nikt Was nie zauważy. Mówcie jaką potrzebę możecie zaspokoić i co dać innym.                                                                                                             Uwierz w siebie! Poznaj siebie! Kreuj siebie!
 4. DOCEŃ siebie! Jak idziesz w górę to musisz odrzucić zbędny balast i chęć zaspokajania innych a także musisz odrzucić narzekanie! Zacznij doceniać to co masz i rób swoje!
 5. INWESTUJ w siebie! W kompetencje, rozwój osobisty, duchowy, emocjonalny i społeczny!
Bądź sobą, a będziesz unikatowy i bezkonkurencyjny!
A na koniec praca domowa od Beaty: Bądź jutro lepszy niż jesteś dziś! 😊
6wwk beata kapcewicz
Spotkanie zakończyło się gwarną rozmową oraz wymianą kontaktów, czyli networkingiem.  A dzisiejszą relację miałyście możliwość przeczytać dzięki Joli Christol, która była za mnie na tym spotkaniu:) Dzięki Jolu!
6 wwk networking
 Kolejna WWK już #7 – 28 października. Rezerwujcie tę datę jak i 25.11 .2015 na kolejne – #8 WWK!
A tu jeszcze filmik z wydarzenia!
[youtube id=”NZsA3kWDv58″ align=”center” mode=”normal” autoplay=”no” parameters=”https://www.youtube.com/watch?v=NZsA3kWDv58&feature=youtu.be” grow=”yes”]
Poprzednie

Czy można poprawić smak życia?

PBC – Jak dobierać sobie ludzi, żeby biznes rósł?

Dalej