SkillShare&Coffee – 1 lipca

| | ,

Dziewczyny,

Nie mogłam być na tym spotkaniu, ale udało mi się znaleźć osobę, która napisała dla Was tę relację. Zobaczcie co działo się na Skill&Coffee w lipcu! Relację napisała Renata Barbara Tankielun.

W słoneczny poranek pierwszego lipca 2015 w klimatycznym miejscu, czyli w Kafe Zielony Niedźwiedź, spotkało się kilkanaście nietuzinkowych osób. Były to kobiety zarówno prowadzące już swoją działalność i pragnące ją rozwijać, jak i dziewczyny szukające inspiracji do działań biznesowych. Okazję ku temu stworzyła Sieć Przedsiębiorczych Kobiet oraz Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet podczas śniadania Skill&Coffee.

Było to wyjątkowe spotkanie łączące networking z wiedzą ekspercką wynikającą z wielkiego doświadczenia zaproszonej prelegentki. Tym razem na pytania „Skąd w firmie biorą się pieniądze? oraz „Co stanowi istotę modelu biznesowego?” odpowiadała Dagmara Strzębicka – przedsiębiorcza kobieta specjalizująca się w skutecznym marketingu strategicznym i tworzeniu biznesplanów dla startupów._2

Dagmara ma niezwykłe, czasem kontrowersyjne, podejście do biznesu. Sugeruje paniom potraktowanie go jako mechanizmu, który należy dobrze poznać i zrozumieć jego funkcjonowanie. Potem zadać sobie trzy podstawowe pytania: Co chcę sprzedać? Komu?  Jakie posiadam zasoby?

Mówiąc o modelach biznesowych i narzędziach wspomagaących ich budowanie, Dagmara zachęcała uczestniczki spotkania do zmiany myślenia o biznesie. Powinno być ono strategicze, a jednocześnie kreatywne i otwarte na nowe możliwości. Podawała przy tym ciekawe przykłady i fakt, iż pieniądze z prowadzonej działalności często nie znajdują się tam, gdzie ich się spodziewamy. Wedlug tej koncepcji, tanie linie Ryan Air, nie czerpią zysków z korzystających z nich pasażerów, a restauracje i inne lokale serwujące jedzenie wcale nie z przygotowywania potraw  mają największe przychody!

unnamed (1)

Podobnie rzecz ma się z urządzeniami firmy Apple, czy z benzyną sprzedawaną na stacjach benzynowych. Przychody z, wydawałoby się głównej działalności, stanowią tylko jeden z portfeli.  Powinnyśmy brać pod uwagę kilka portfeli i z nich brać pieniądze. Zatem biznesplan należy wciąż modyfikować myśląc kreatywnie i udoskonalać.

unnamed (2)

Rozmowy prowadzone między uczestniczkami były po tym spotkaniu niezwykle twórcze i owocne w nowe pomysły. Pozostaje mieć nadzieję, że okażą się one skuteczne we wdrażaniu. Wiele osób utwierdziło się też w przekonaniu, że to co robią lub zamierzają robić jest właściwą drogą, na której można jeszcze znaleźć nowe źródła dochodów.

Kolejne spotkanie SkillShare&Coffee już wkrótce.

Poprzednie

Warsztat Babskiego Lata – Kreuj swoje życie zawodowe – Violetta Wróblewska

#4 Wielka Wymiana Kontaktów

Dalej