#4 Wielka Wymiana Kontaktów

| | ,

Dziewczyny,

Wielkie Wymiany Kontaktów zyskują sobie coraz to nowe uczestniczki. Jest to wydarzenie, podczas którego,  posłuchacie ciekawych prelekcji i spotkacie wiele ciekawych osób.  To bardzo prężna grupa networkingowa.

Networking to pierwszy punkt programu, przez oficjalnym rozpoczęciem. Gwar jak zwykle był duży i prowadzącym był Grzegorz Turniak, też już tradycyjnie.

20150723_networking-40

Oficjalna część rozpoczęło się od przywitania gości przez Kasię Dziubałkę i mini-koncertu skrzypcowego Doroty Gajek.

20150723_networking-30

Pierwszą prelegentką tego spotkania była Małgorzata Nowicka, właścicielka firmy Nowicka&Co.  Mówiła o  tym „Jak budować relacje biznesowe z dużymi graczami?” Zwykle małe firmy współpracują z równie małymi lub średnimi firmami. A może warto odważyć się i spróbować zawalczyć o dużego klienta? Jak to zrobić? Prelegentka wskazała kilka ważnych aspektów takich działań.  Żeby zdobyć takiego klienta to najpierw trzeba do niego dotrzeć, a więc potrzebujemy szerokiego grona znajomych, które może będzie miało dany kontakt. Rozpuszczajmy w świat informację kogo szukamy. To może zaowocować dobrym kontaktem. Bądźmy otwarci i pomagajmy innym – może oni pomogą i nam. Działaj charytatywnie – to przyciąga kolejne kontakty, które mogą być tym czego poszukujesz!Bądź osobą dyskretną, na której można polegać – to bardzo ważne. Duzi gracze bardzo sobie to cenią.

20150723_networking-43

Przed kolejnym wystąpieniem Kasia przedstawiła nowy projekt, który wraz z Martyną Kobylińską współtworzyłyśmy – pierwszy w Polsce magazyn dla kobiet przedsiębiorczych – Liderka. Zapraszam do lektury!

20150723_networking-60

Kolejnym prelegentem był Grzegorz Kordek, który mówił o tym jak swój problem osobisty przekuł w biznes. Gdy jego małżeństwo się skończyło zastanawiał się długo dlaczego. Z tego dlaczego wyszła nauka – o kobiecie. Stwierdził, że zacznie uczyć innych facetów jak zrozumieć kobiety. To bardzo trudne, bo mężczyźni nie widzą swoich problemów. Uważają, że są najlepsi i wszystko robią najlepiej. Stąd częste problemy w związkach. Jeśli nawet jakiś pan stwierdzi, że coś mu się z żoną, kobietą nie układa to i tak trudno mu się do tego przyznać. Dlatego też Grzegorz Kordek opracował kilka różnych Show, które organizuje w całej Polsce i na które przychodzą panowie, którzy najczęściej dostali swój bilet … od partnerki. Takie są realia. Dla Grzegorza Kordka wyzwaniem było ściągnięcie panów na coaching, na warsztaty. Dlatego zapytał siebie za co są w stanie zapłacić mężczyźni? Jaka jest potrzeba tej grupy docelowej? Zawsze należy patrzeć na swój produkt oczyma idealnego klienta, dla którego produkt powstał. Na koniec prelekcji prelegent przekazał zaproszenie na Show „Zaklinacz kobiet”. A jeśli, któraś z Was chciałaby „doszkolić” swojego mężczyznę to warto kupić mu taki   bilet np. na urodziny.

20150723_networking-65

Ostatnią prelegentką była Celestyna D.Osiak, która była gościem specjalnym tego spotkania.  Celestyna, jako coach duszy i pieniądza, mówiła o tym, że „Czas to pieniądz”.  Pieniądze kochają precyzję. Warto wiedzieć ile zarabia się rocznie, dokładnie. Warto wiedzieć ile ma się pieniędzy, ile oszczędza, ile inwestuje. Wszyscy robią BIZNE$, żeby zarabiać pieniądze, prawda? Dlatego, żeby rozwinąć swój biznes, zadajcie sobie dwa kluczowe pytania:

1. Co mam zrobić, żeby znaleźć nowych klientów?

2. Co mam zrobić żeby dopieścić swoich dotychczasowych klientów?

Wiadomo, że pozyskanie nowych klientów jest o wiele droższe od utrzymania tych, którzy są naszymi klientami. Dlatego warto czasem dla tego starego/stałego klienta opracować nowy produkt.

Podczas poszukiwania klientów warto mieć koalicjantów, czyli osoby, które znają Twoich klientów, ale nie są Twoją konkurencją.

Zatem ile czasu przeznaczasz na realizację tych dwóch punktów 30%, 50%? Pamiętajcie, że na te czynności, które przynoszą nam największe zyski warto przeznaczyć najwięcej czasu. Dlatego skup się na ZNAJDOWANIU!

20150723_networking-96

Spotkanie zakończyło się  rozlosowanie nagród i drugą sesją networkingu.

20150723_networking-17

Do zobaczenia na #5 WWK już 25 sierpnia w Pure Sky Club. A więcęj informacji znajdziesz TU!

* Zdjęcia z tego wydarzenia zrobiła Ewa Rykowska  – Uchwycone.

Poprzednie

SkillShare&Coffee – 1 lipca

Artykuł – Pomiędzy hejtem a empatią – Kasia Malinowska

Dalej

4 komentarze do “#4 Wielka Wymiana Kontaktów”

  1. Co za rewelacja! Na świecie dzieje się tyle świetnych rzeczy, o których nie ma się pojęcia 🙂
    Czy w takim wydarzeniu mogą uczestniczyć osoby nie mające własnej działalności? Mam na to wielką ochotę!

Możliwość komentowania została wyłączona.