Pełna Moc Możliwości Jacka Walkiewicza

| | ,

Dziewczyny,

Mimo, iż miałam wejściówkę od niezawodnej Kasi, nie mogłam pójść na wydarzenie, na które czekałam. Chciałam jednak, żeby ktoś skorzystał  i napisał relację dla Was. Tym razem wiedzy z wydarzenia dostarczyła Jola Christol. Zapraszam!

„19 czerwca 2015  w piątek w hotelu Gromada mialo miejsce wyjątkowe seminarium szkoleniowe „Pełna moc możliwości”  Jacka Walkiewicza.

Na dobry poczatek dnia powitało nas żeńskie trio « Red Hils ». Seminarium prowadzila Adela Warać.

red heels

O „Pełnej MOCy komunikacji” opowiedział nam Tomasz Kammel. Rozwiał wątpliwości widowni w kwestii postrzegania mówcy na scenie, gdyż ludzie interesują się tylko sobą. W związku z tym publiczność nie interesuje się mówcą, czy tym co on przeżywa, jaką złą wiadomość przed chwilą otrzymał i jak jest roztrzęsiony. Oni chcą po prostu dobrego wystąpienia, powiedziałabym nawet – maksymalnie dobrego wystąpienia! Jako, że między kobietami i mężczyznami jest sporo różnic są również różnice w komunikowaniu się. Jakie? Kobiety są w tym zdecydowanie lepsze!

Dlaczego w ogóle ludzie słuchają wystąpień? Z 3 powodów, bo wiedzą że:
1. otrzymają pewne korzyści,
2. otrzymają informacje, dzieki którym poprawi sie ich komfort życia,
3. otrzymają dobrą dawkę humoru

Co musi zrobić mówca by być wysłuchanym? Musi zjednać sobie słuchaczy. Mówcy powinni dać słuchaczom poczucie bezpieczeństwa, wrażenie, że się cieszą, gdy widzą pełną salę. Słuchacze powinni poczuć się ważni dla mówcy.
Dlatego też ważne jest nastawienie prelegenta, jego postawa i merytoryka wypowiedzi. Warto pamiętać, żeby nie używać następujących słów: generalnie, jakby, raczej, szczerze, tak – jeśli nie jesteśmy czegoś pewni.

tomasz kammel

Wspaniały pokaz  „Mocy słów”  dał prof. Jerzy Bralczyk, który zwrócił uwagę na 3 ważne elementy w komunikacji: kontakt, wiarygodność i sprawność  językową oraz na fakt  że mówimy „do kogoś”, a nie ” komuś”. Trzeba myśleć o tym co mówimy i zwracać uwagę  jak to mówimy będąc uważnym na artykulację. Podkreślił wagę pauz, które dodają dostojności chwili. Oczywiście nie za długie, ale warto ich używać. Przestrzegał przed używaniem następujących słów: generalnie, w zasadzie, tak naprawdę. Potwierdził wypowiedz pierwszego prelegenta:)

prof jerzy bralczyk

Rafal Żak  w „Pełnej mocy myślenia” rozwinął tematy zakotwiczenia, dostepności mówcy, reprezentatywności i optymizmu oraz opowiedział o mitologi myślenia.

Łukasz Krasoń to „chodzący” przykład tego, że niemożliwe można zmienić w osiągalne. Od 4 roku życia choruje na postępującą dystrofię mięśniową. Większość życia spędził na wózku inwalidzkim. Kilka lat temu, na przekór wszelkim przekonaniom i stereotypom, założył szczęśliwą rodzinę i realizuje marzenia. Swoim przykladem motywuje innych do dzialania.

lukasz krason

Kamila Rowińska w swoim wystąpieniu „Pełna moc sukcesu”  podkreślila, że warto żyć swoimi wartościami i zawsze traktować siebie samych bardzo serio, a z przeszłości stworzyć zasób (doświadczenie). Warto też nie wykluczać problemów ani im zaprzeczać. Nie ma sensu obwinianie innych za nasze niepowodzenia ani znajdowanie wymówek. Zaś strach przed zmianą czy działaniem tłumaczyła tym, że w przeszłości zawiedliśmy siebie/swoje zaufanie. Hmm… trzeba się nad tym zastanowić.

Kamila Rowińska

Po przerwie obiadowej nadszedl czas na wystąpienie Jacka Walkiewicza.

Jacek  Walkiewicz na początku prelekcji wyjaśniał znaczenie oddychania, ale tego właściwego, głębokiego. Taki oddech jest dobry również na stres. Słychać było, że mówca jest zafascynowany filozofią wojowników indiańskich i przekazał obecnym kilka prawda Mądrego Wojownika, który wie, że nic nie jest ostateczne. Mądry Wojownik potrafi zarządzać własnym gniewem, czyli potrafi wybaczać. Mądry Wojownik wie, że warto sobie ufać, a radość jest w umyśle. Tutaj wspomniał, że w czasach jego młodości wszystko było trudne i każde pozytywne zdarzenie – świętowało się. Dziś ta tradycja zanika. A szkoda!

Tenże Mądry Wojownik (MW) wie, że to jak się czuje jest zmienne i dlatego doświadcza. Wchodzi w daną sytuację, jest w niej – świadomie, ocenia sytuację i reaguje na ocenę. Może być, że się rozczaruje, ale doświadczenie zmienia myślenie. Według mówcy, Jacka Walkiewicza – rozczarowanie to dotknięcie prawdy. Ten sam Mądry Wojownik wie, że każda sytuacja jest życiową lekcją. Przebiega to w cyklu: obserwacja->pytania->refleksje ->pytania->obserwacja. Ważne żeby mieć poczucie sensu i zdawać sobie sprawę z tego, że:

1. Emocje – ciągną nas do przodu
2. Umysł  zarządza emocjami
3. Ciało zawsze idzie za emocjami
4. Wartości – są najważniejsze

Mądry Wojownik wie kim jest, zna swoje korzenie i wie, że bez nich nie miałby skrzydeł. Mądry Wojownik wie. że wszechświat sprzyja tym co podejmują decyzje. Wie również, że można uciec na koniec świata, ale to cały czas za blisko aby uciec od siebie i tego czego sie boimy. MW wie, że zmiany, za którymi nie stoi głębsza idea, nie wnoszą nic wartościowego do życia. MW wie, że aby coś nowego rozpocząć coś starego trzeba skończyć. MW wie, że zanim zbuduje się katedrę trzeba zaakceptować plan budowy. I wie też, że żeby dawać trzeba umieć brać. MW wie, że wolność jest tylko w granicach możliwości.

jacek walkiewicz

Pełne morze marzeń! Dzieli nas od niego : zwątpienie, strach, brak zaufania, przyzwyczajenia, stare przekonania,brak wizji, inni ludzie.

Wspomniał, że racje niszczą relacje i że relacji, które nas nie bronią nie warto bronić. Mówił również o wszechobecnym stresie  i uczuciach takich jak żal, poczucie winy i wstyd, które ciagną nas w dół. Warto więc zaufać sobie, by w naszym umyśle zagościła radość, zadowolenie  w ciele a szczęście było wciąż trwającym stanem ducha 🙂

Tutaj dodam do Joli notatek – bardzo podoba mi się kolejne zdanie mówcy tego dnia – jesteśmy wypadkową 5 osób, które najczęściej widzimy, warto więc zwrócić uwagę na to z kim sie spotykamy 🙂

W życiu wizja daje energię do ruszenia w drogę, intencja – pozwala wytrwać, a cele – pomagaja okreslić aktualną sytuację. Można powiedzieć, że Jacek Walkiewicz mówi sentencjami i każde zdanie może być złotą myślą. I tak:

Ego spala sie w cierpieniu

Rzeczy niewypowiedziane nie istnieją

Hipokryzja zabija życie

Odpowiedzialność to dar wolności

Zwycięzcy nigdy nie rezygnują

Rezygnujący nigdy nie zwyciężaja

Jesli o czymś w życiu marzysz – siegnij po to!

IKHAKIMA – dasz radę!!!

Seminarium skończyło sie występem gitarzysty – Borysa Kossakowskiego.

Dziękuję Ci Jolu za notatki, z których stworzyłam to co mogłyście właśnie przeczytać!

Poprzednie

Czas. Jak zatrzymać wskazówki zegara? – Anna Urbańska

Portrety KP – Monika Bałacińska

Dalej