IV Konferencja Babskiego Lata – 4 lipca

| | ,

Dziewczyny,

4 lipca, konferencją, rozpoczęło się Babskie Lato, cykl warsztatów Akademii Kobiet Sukcesu i Akademii Radosnego Życia. Konferencję otworzyła Małgosia Smoczyńska (AKS) wraz z Elą Dąbrowską i Basią Sawicką (ARŻ).

babskie lato 2015

Te z Was, które już brały udział w Kobiecym Karnawale wiedzą, że konferencja to zaproszenie do warsztatów, podczas których wiedza konferencyjna zostanie pogłębiona. Konferencja to sposób na przyjrzenie się wszystkim prelegentom i wybranie warsztatu, który Was najbardziej zainteresował dzięki jego wystąpieniu. Może ten wpis też trochę Wam pomoże w tym wyborze! Babskie lato nadal trwa!

Pierwszą prelegentką była Barbara Ravensdale, która mówiła o tym jak odblokować swój wielowymiarowy potencjał. Traktując człowieka holistycznie, czyli całościowo, bierzemy pod uwagę wiele wymiarów oprócz materii, a mianowicie obszary duchowe, duszę, kosmos.  Jej warsztaty opierają się na koncepcji Hildegardiańskiej, która pokazuje jak żyć, żeby żyć szczęśliwie. Ta koncepcja zaleca wyjście z „głowy”, czyli z racjonalnego podejścia, do skupienia się w środku na sercu. Pozwala nam to wyjść z pozycji „ofiary” do postawy „aktywnej” – dawcy, który rozwija się świadomie, podróżuje. Zaprasza do tego, żeby powiedzieć sobie jestem wystarczająco dobra taka jaka jestem! I z tym co mamy rozwijamy się, przechodzimy swoją drogą, czegoś się uczymy. Zatem nie mówmy sobie w głowie – jestem nie taka. Jesteśmy w porządku takie jakie właśnie jesteśmy!

babskie lato 2015

Następnie odbył się panel dyskusyjny, podczas którego m.in. Ela Lange, odpowiadały na pytanie – Kim jestem i co jest we mnie niezwykłego? Po raz kolejny usłyszeliśmy to jak ważna jest akceptacja siebie takiej jaką jestem. Jestem ok! I to co ciekawe – warto zgodzić się na własną Mamę, zaakceptować ją jako kobietę, powiedzieć: przyjmuję Cię z Twoimi wadami i zaletami. To ważne, bo mówiąc – nie chcę być taka jak Ty(Mamo) uciekamy, a od tego od czego uciekamy nabiera siły i energii…. O tym co zrobić żeby świat dla nas oszalał opowiadała Tatiana Mindewicz-Paucz. Trzeba kontrolować swoje myśli i pracować nad tym, aby dobrze się czuć ze sobą.  Zacznij od małych rzeczy, od tych, które w sobie lubisz, które Ci się  podobają.W ten sposób budujesz swoje zadowolenie, a nie zwiększasz niezadowolenia.
babskie lato 2015

Kolejną prelekcję wygłosiła Patrycja Załug „Zakochaj się w sobie i powiedz życiu tak”. Przestań się krytykowac, bo to zabija Twojego ducha a zacznij siebie doceniać. Pracuj nad uważnością. Niestety szybciej widzimy to co w nas słabe, a nie to co dobre i mocne. Starajmy się dostrzegać te mocne strony i akceptujmy bezwarunkowo swoje słabości. Przestań siebie straszyć np. jest już póżno, napewno się spóźnię i żle wypadnę – to przecież jest Twoje zamówienie do Twojego Anioła Stróża! Uważaj co myślisz i co o sobie mówisz! Skupiaj się na tym, że jesteś częścią życia i życie ciebie wspiera.

babskie lato 2015

Ewelina Lewandowska, którą znacie już z mojego bloga, mówiła o celu życia – dokąd idę? Każdy człowiek ma swoją misję do spełnienia na świecie.  2 najważniejsze chwile w życiu człowieka to  według M. Twaina „Kiedy się urodził i odkrył po co się urodził”. Cel życia można realizować przez pracę.  Ale cel życia to też szczęście.

3 żródła szczęścia ludzkiego to:
1.życie pełne przyjemności
2.życie pełne zaangażowania
3.życie pełne sensu-świadome swoich działań
Najpierw zaakceptuj  siebie. Słuchaj siebie i zobacz czy to co robisz jest tym co chciałabyś rzeczywiście robić. A kiedy już będziesz wiedziała co chesz robić  to też będziesz wiedziała jak to zrobić i świat będzie Ci sprzyjał! Żyj teraz! Nie odkładaj siebie na później!

babskie lato 2015

Nadszedł czas na kolejny panel. Tym razem zaproszeni prelegenci opowiadali o tym jak oswoić nowe – czyli twórcze zmiany w życiu osobistym i zawodowym. Wszyscy się boimy nowego. To normalne. Mamy mózg gadzi, ssaczy i dopiero w korze nowej jest racjonalne myślenie, więc jeśli nam coś zagraża to najpierw „bierzemy nogi za pas”. Dobrze, że odczuwacie strach, bo to oznacza, że wasze mi są zdrowe.

Jak oswoić strach? Jadwiga Korzeniewska podała bardzo przyjazną „receptę”, a mianowicie:
1.Bój się i rób – pogódz się, że to normalne,  że strach to naturalny element procesu zmiany.
2.Odwołuj się do wartości (stwórz konstytucję swoich wartości) nad każdym elementem w procesie zmiany. Zadaj sobie pytanie – co jest dla mnie w tym ważne. Jeśli to co chcemy zrobić jest zgodne z naszymi wartościami to będzie nam łatwiej przejść zmianę.
3. Zastanów się jaka jest najmniejsza rzecz, którą mogę zrobić już dziś na drodze do zmiany. Zrób taki krok, który nie przyprawia Cię o strach! Definiuj małe kroki!

Igor Rotberg mówił o tym, że lęk wynika z obawy przed porażką. Warto mówić do siebie: „Jestem poza strefą komfortu i mam prawo się bać!”. Obawa przed porażką może nas sparaliżować. Lęk wynika z naszych przekonań i często z naszego poczucia niskiej wartości. Spójrzcie na to, co ciągle sobie powtarzacie i pracujcie nad tym, aby zmienić swoje przekonania.  Nie traktujcie ograniczających was przekonań jako faktów, a to, co sobie ciągle powtarzacie w głowie np. „nie dam rady” – zastąpcie alternatywą myślą np. „to jest ryzykowne, ale chcę spróbować!”. Testujcie swoje przekonania w rzeczywistości i zobaczcie, co będzie się działo!

W panelu wystąpiła również Justyna Kwiatkowska, która mówiła o blokadach dotyczących pieniędzy. Kobiety mają mnóstwo ograniczających przekonań, z którymi trzeba pracować żeby je zmienić, zneutralizować i odblokować możliwości zarabiania!

babskie lato 2015

Po panelu, Kasia Dziubałka, zaprosiła do Szkoły Liderek, której V Edycja ruszy już w październiku tego roku. Ilość miejsc jest ograniczona, więc zapisujcie się już dziś!

Po przerwie wystąpiło jeszcze trzech prelegentów. Pierwsza była Barbara Baczkura, która praktykuje jogę kundalini i o niej mówiła w perspektywie – moc istnienia, moc spełnienia. Przeprowadziła rónież ćwiczenie uważności z praktyki jogi kundalini, która traktuje człowieka jako całość, w sposób holistyczny.

babskie lato 2015

I tak to wyglądało na sali!

babskie lato 2015

Potem miał miejsce panel poruszający zagadnienie ciało w jedności z naturą. Była mowa o zdrowiu, profilaktyce, życiu w zgodzie z naturą. O swoich warsztatach mówiły Dominika Adamczyk  (warsztat Profilaktyka zdrowia przez odżywianie w zgodzie z naturą) oraz Monika Stępień  (warsztat Jak dzięki delikatnemu dotykowi poprawić funkcjonowanie organizmu i wrócić do stanu naturalnej harmonii? Masaż Dotyk Motyla dr Evy Reich). Tę część konferencji uświetnił mini koncert na harfie Anny Faber, która wcześniej opowiadała o mocy ajurwedy w życiu i poprowadzi warsztat pt. Odmładzanie z ajurwedą jako etap życia.

1babskie lato 2015

Następnie wystąpił Karol Winiarek z Quest Change Managers, który zajmuje się kreowaniem takiego wizerunku, który nigdy nie wywoła rozczarowania, czyli prawdziwy.

babskie lato 2015

Następnie odbył się kolejny panel poprowadzony przez poprzedniego prelegenta. Właścicielka Moovdobrze, Alicja Malinowska, pokazała jak wielkie znaczenie w odbiorze naszej osoby ma nasz głos, jego modulacja, panowanie nad nim, odpowiednie akcentowanie słów. Było to bardzo ciekawe i na pewno warto popracować nad głosem jeśli chcecie przemawiać publicznie!

babskie lato 2015

Od znaczenia głosu przeszliśmy do wagi słów, o której mówił Mariusz Jarymowicz. Słowo jest magią naszego życia, choć często nie zwracamy na nie uwagi. Warte zapamiętania jest zdanie: To co ubiorę w słowa nie będzie mnie prześladować!

11692561_969495203071752_4482641412772761673_n

Konferencja zakończyła się krótkim ćwiczeniem jogi śmiechu przeprowadzonego przez Elę i Basię.

babskie lato 2015

I widok na salę:)

babskie lato 2015

Przyszedł czas na nagrody konkursowe i podziękowania za przybycie!

Teraz już pozostaje brać udział w warsztatach Babskiego Lata do czego zachęcam!

A ja dziękuję za częściową pomoc przy  relacji Weronice Jurga.

Poprzednie

Artykuł – Praca jest srebrem, odpoczynek złotem – Anna Kossak

Czas. Jak zatrzymać wskazówki zegara? – Anna Urbańska

Dalej