Flow Show – świętujemy urodziny Flow Project

| | ,

Dziewczyny,

25 kwietnia miałam okazję być na pierwszych urodzinach Flow Project.

Konferencję otworzyła Ewa Łukasiewicz, właścicielka projektu. Opowiedziała nam swoją historię. Studiowała lingwistykę stosowaną, zaocznie psychologię.  Zastanawiając się nad przyszłością odrzuciła mało prestiżowy zawód nauczyciela, bardzo stresującą pracę tłumacza symultanicznego i poszła do pracy w korporacji. Nie znalazła tam swojego miejsca. Zaczęła szukać i w końcu znalazła! Był to najważniejszy dzień w jej życiu,  kiedy już wiedziała po co jest na tym świecie! Wie, że chce pomagać ludziom. Mimo, iż była w ciąży zrezygnowała z etatu i założyła własną firmę. Wszyscy jej to odradzali, bo nasz umysł jest zaprojektowany na przetrwanie nie na sukces. Mamy strażników progu, którzy mówią nam – zostań, gdzie jesteś, przecież tu nie jest źle. I ulegamy, bo chcemy przetrwać. Ona postawiła na swoim i nie żałuje.

Wśród czynników, które przybliżają nas do sukcesu Ewa wymieniła ustalenie celu, misji wypływających z pasji. Ważne jest też zarządzanie sobą w czasie,  determinacja, stały rozwój i nabywanie nowych umiejętności oraz  energia, o którą trzeba dbać i ją uzupełniać.

Każdy napotyka na problemy, trudne sytuacje, wtedy warto odpuścić, bo według Ewy, rozwiązania problemów, albo nowe pomysły przychodzą w nocy.  Nie należy też brać czyjejś opinii za własną rzeczywistość. Wysłuchajmy opinii innych, a róbmy to co jest zgodne z nami, to co jest naszą rzeczywistością, to co nam w duszy gra!

flow show

Kolejna prelegentka zdradziła nam kilka zasad biznesowego dress code’u. Justyna Qunio podkreśliła, że od zawsze człowiek kreuje swoją markę osobistą również poprzez strój. Trzeba tylko dobrze się znać i wiedzieć co przez wygląd chcemy wyrazić. Ważne żeby być autentycznymi  i spójnymi w tym co sobą reprezentujemy, wtedy strój jest dźwignią naszej reputacji. Powiedziała też, że symbol tysiąckrotnie powtórzony staje się marką. Warto pamiętać o znaczeniu wyglądu, bo w 95% odbieramy podświadomie innych poprzez jego ocenę.

flow show

Kolejną prelegentką była Kasia Dziubałka, właścicielka Projektu Liderka i twórczyni konferencji Twoja Pasja Twoja Firma.  Skończyła SGH i studia w Anglii. Miała też okazję studiowania przez jeden semestr w Brazylii.  Dziś pracuje w firmie informatycznej i zarządza projektami. Jej marzeniem jest, żeby każdy wykonywał pracę związaną z jego talentami i pasją. Wtedy praca nie jest już trudem, a jedynie przyjemnością. Jest przekonana, że jesteśmy na świecie by tworzyć wokół siebie coraz lepszy świat.

Dlaczego zaczęła zajmować się organizacją takich imprez? Zainspirowana działalnością swojej koleżanki z liceum udała się do Szkoły Liderek. Obawiała się jej, ale spotkała tam kobiety podobne do siebie i wiele się w niej nauczyła. „Dyplomowa” konferencja wciągneła ją na tyle, że już po jej zakończeniu poczułe niedosyt i zaczęła organizować kolejne. Uważa, że trzeba działać oswajając lęki, słuchając swojego serca!

Mamy nieograniczone możliwości, możemy zrobić wszystko tylko musimy opanować lęk przed odrzuceniem, samotnością, porażką itd. Follow your heart! powiedziałoby się po tej prelekcji!

DSC_7588

Anna Grabka wprowadziła nas w świat pisania książek. Jest coachem autora i redaktorem książek. Pracowała z Kamilą Rowińską, Aleksandrą Frątczak i wieloma innymi autorkami, których książki znamy. Najlepszą receptą na napisanie dobrej książki to autentyczność. Piszmy o tym co czujemy i o tym co dobrze znamy.

Warto odpowiedzieć sobie na początku na pytanie – dlaczego mam napisać książkę? Czy chodzi mi o promocję własnego biznesu? Czy o prestiż? Czy o satysfakcję? Wiele jest korzyści z napisania książki. Pewne jest, że książka podnosi naszą eksperckość.

Jak już zdecydujecie, że chcecie napisać książkę to trzeba zacząć od przygotowań. Zastanowić się nad własną motywacją do pisania. Nad tym co chcę przekazać czytelnikom. Jaka jest idea mojej książki? Czy potrafię ją przekazać w jednym zdaniu? Kim jest mój czytelnik? Kto wyda tę książkę?  Trzeba rozejrzeć się wśród konkurencji, żeby znaleźć swój wyróżnik.

Tych z Was, które chcą napisać książkę zachęcam do uczestnictwa w webinarach Ani. O ile dobrze pamiętam to 7 maja jest kolejny!

DSC_7601

Kolejną prelegentką była Monika Kurdej, która odchudza i odmładza ludzi. Powiedziała, że dostajemy w życiu dokładnie to co zamawialiśmy. Warto zatem wiedzieć co się lubi i czego chce się w życiu, żeby móc dostać właśnie to. Zróbcie tosbie taki ćwiczenie –  wypiszcie w minutę rzeczy, które lubicie robić. To wiele wyjaśnia:)

Grzechami jedzeniowymi, które popełnia wiele osób jest niedojadanie, nieregularność posiłków, co powoduje, że organizm  tworzy zapasy. Monika odniosła się do stanu flow, w którym przeważnie nie czujemy, że chce nam się pić, jeść, ale nasz organizm ma swoje prawa. A my powinniśmy je znać i przestrzegać! Warto dbać o nasze ciało, zdrowie, kondycję.

Monika przedstawiła nam model Martina Seligmana – PERMA – czyli Positive emotion, Engagement, Relationship, Meaning, Accomplishment. W skrócie chodzi o to by być pozytywnym, zaangażowanym w coś z sensem, co ma znaczenie dla nas i otoczenia! To wpływa na nasze poczucie szczęścia.

DSC_7616

Karolina Prusińska, psycholog, trener, coach, zabrała nas na wycieczkę po świecie Zen Coachingu. Co to jest ten Zen Coaching? Sztuka uważności na „tu i teraz”. Ucz się być w chwili obecnej! Nie uciekaj w przeszłość! Nie wybiegaj w przyszłość! To co mamy to tylko ta chwila obecna.

Mały trening uważności dla Was. Zadaj sobie pytanie – Co się dzieje teraz?  Za czym tęsknisz? (to pytanie o potrzeby) Co jest najważniejszą Twoją tęsknotą? Co przeszkadza w jej spełnieniu?

flow show

Po tych głębokich rozważaniach weszliśmy we flow związane ze sprzedażą. Rafał Kaczmarek przekonywał, że proces sprzedaży zaczyna się od zetknięcia z klientem. Albo on was kupi, albo nie.  Jeśli kupi was to kupi i wasz produkt. Tak to działa. Recepta na sprzedaż: like me, know me, trust me i pay me! Wszystko to opiera się na relacjach z ludźmi. Jeśli potrafimy je budować to już połowa sukcesu. Innymi słowy mówiąc – zbuduj człowieka, a on zbuduje Ci biznes! Spraw by ludzie dobrze się z Tobą czuli, a wrócą do Ciebie!

flow show

Po przerwie networkingowej, podczas której mieliśmy do wykonania określone zadania, na scenie pojawiła się Olga Barej, które pieknie zaśpiewała nam kilka piosenek. Małą próbę możecie obejrzeć poniżej:

https://youtu.be/M_SsmhemZvs

Po występie Ewa przeprowadziła ze swoją koleżanką z korporacji, krótki wywiad. Olga od dwóch lat żyje tylko ze śpiewania. Jest też aktorką – epizodystką i modelką w Pytaniu na śniadanie. Pracuje nad płytą. Według niej cechy niezbędne do realizacji swojej pasji to wiara, upór, konsekwencja, determinacja, dbanie o siebie. Ważne jest też wsparcie bliskich.

flow show

O prokrastynacji mówił Michał Zwierz, który twierdzi, że przekładanie wielu czynności wynika z tego, że świat dziś bombarduje nas zbyt wieloma informacjami. Dlatego warto pracować nad sobą i zadać sobie pytanie – co dziś mogłabym zmienić w działaniu, żeby przybliżyło mnie to do realizacji moich marzeń?  żeby poprawiło mi to jakość życia? Zastanówcie się.

Tendencja do prokrastynacji wynika z tego, że siedzi w nas słoń i małpa. Słoń jest głupi, a małpa mądrzejsza, ale się rozprasza. Żeby działać  słoń musi wiedzieć po co ma coś zrobić? Innymi słowy mówiąc – co nam da to jeśli osiągniemy to co zamierzamy? Małpa zaś musi mieć jasne instrukcje do działania. Często nie zaczynamy czegoś robić, bo po prostu nie wiemy od czego zacząć, bo zadanie nas przerasta, przytłacza.

Zmiany wprowadzajmy małymi kroczkami.  Powtarzanie malych kroczków tworzy nowy nawyk najłatwiej i najszybciej.  Możemy np. 30 sekund maszerować zanim usiądziemy na kanapie. Nie zmęczy nas to, ale wykonywanie tego systematycznie, może zmienić się w nawyk służący zdrowiu:)

Przesłanie Michała to:”Marz na wielką skalę. Zacznij od małego kroku. Zacznij teraz!”

flow show

Po tej prelekcji nastąpiła chwila relaksu przy salsie wykonanej napierw przez uczestniczki Szkoły Salsa Libre, a potem przez prowadzących tę szkołę – Annę i Marka.

DSC_7709

Uczestnicy starali się wykonywać polecenia prowadzącego:) Ruch przeszkodził w zrobieniu wyraźnego zdjęcia.

DSC_7715

Ostatnią prelegentką była Monika Janicka, która opowiadała o życiu jako podróży. Nie wszyscy korzystamy z tego biletu tak jak byśmy mogli. Każdy ma swoją walizkę życia, która zawiera różne rzeczy, jest często napchana zbędnymi ciężarami. Powinniśmy ją uwalniać od balastu i żyć chwilą obecną.

Jej doświadczenie niespodziewanego odejścia znajomej z sali szpitalnej, która snuła plany na kolejny dzień, a zmarła w nocy, uświadomiła jej, że trzeba żyć i cieszyć się tym co mamy.

Jej choroba miała odebrać jej wszystko co kocha. Nie poddała się i nie dała sobie wmówić, że czegoś nie powinna. Wróciła do biegania pomimo zakazu! Jej przesłaniem jest – róbcie to co robicie dobrze! Pielęgnujcie budujące wspomnienia! Zgodnie z tą myślą po 8 latach zrezygnowała z pracy na Poczcie Polskiej i  wraz z przyjacielem współorganizuje różne imprezy dla dzieci!

Konferencję zamknęła organizatorka. Cały dzień był przeplatany konkursami, w których obficie wygrywałam:) bardzo to było miłe. Zabawy networkingowe były bardzo fajne, bo aktywizowały wszystkich uczestników. A stoiska przyciągały uczestników (było wśród nas kilku panów) różnorodnością w każdej wolnej chwili! Była to bardzo energetyzująca i udana rocznica!

Poprzednie

Portrety KP – Monika Wasilewska – Satine Bielizna

Akademia Szczęściarza IV – Relacje

Dalej