23 śniadanie biznesowe SPK – 20 maja 2015

| | ,

Witajcie,

20 maja wybrałam się na już 23 śniadanie biznesowe Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Śniadania te przyciągają coraz większą rzeszę kobiet zainteresowanych networkingiem i poznawaniem inspirujących kobiet, które są gośćmi śniadań i które dzielą się swoim biznesowym doświadczeniem.

Tym razem gościem specjalnym była Jaga Hupało, której chyba nikomu nie muszę przedstawiać.

Spotkanie rozpoczęło się networkingiem kobiet, a mnie udało się porozmawiać przez chwilę z gościem specjalnym z czego bardzo się cieszę.

Oficjalną część otworzyły Panie Katarzyna Wierzbowska i Dorota Czekaj. I jak  to jest w zwyczaju całość rozpoczęła się od przedstawiania się wszystkich uczestniczek. W ten sposób miałyśmy okazję dowiedzieć się czym każda z nas się znajmuje i kontynuować ewentualne rozmowy po części oficjalnej. Co ciekawe okazało się, że Jaga Hupało przyciągneła mnóstwo Pań posiadających salony fryzjerskie. Ale chyba nie powinno mnie to dziwić:)

Wreszcie przyszła czas na rozmowę z gościem specjalnym, którą poprowadziła Kasia Wierzbowska.

jaga hupało

Jaga Hupało stworzyła markę Born to Create,  stylizuje włosy, peruki do przedstawień teatralnych, jest aktywna społecznie i spełnia się również jako matka oraz publicystka w Rzeczypospolitej. Z pewnością nie wszystkie aktywności tutaj wymieniłam, dlatego kusi mnie wywiad z Jagą Hupało i mam nadzieję, że uda mi się go przeprowadzić.

Nasz gość uczył się warsztatu fryzjerskiego od znawczyni tematu. Fryzjerstwo było od zawsze jej pasją. To co dziś ma, nie jest efektem starannie przemyślanego biznes planu, a jedynie tworzenia i bycia sobą. Nie zakładała instytucji, robiła od zawsze to co kocha.  Na co dzień czuje radość tworzenia i widzi jak to co robi zmienia ludzi, ich postrzeganie siebie. Wtedy czuje, że żyje i nie chce tego zmieniać! Ceni sobie bardzo swoją wolność.

Ma zespół, bez którego dziś byłoby jej ciężko. Są w nim styliści, osoby, które zajmują się obsługą logistyczno-biurową, księgowa, prawnik sprawdzający umowy, osoba od HR, choć ludzie, którzy u niej pracują przychodzą  sami, bo to jest pewnego rodzaju powołanie.

A porażka? Cóż, zdarza się każdemu, najważniejsze by umieć wyciągnąć z niej wnioski i iść do przodu.

Co z włosami Polek? Okazuje się, że na tle Europy wyglądają bardzo dobrze. Można nawet powiedzieć, że staliśmy się wzorem do naśladowania.  Oczywiście, zawsze można coś poprawić, ale metamorfoza Polek dzieje się od lat, które dbają coraz bardziej o swoje włosy, swój wizerunek. A nad jednym i drugim trzeba pracować stale 🙂

W związku z tym jakie są teraz trendy we fryzjerstwie? Przecież każda z nas chciałaby być modna i dobrze wyglądać, prawda?  Jaga Hupało podkreśliła to, że dziś duże znaczenie ma to, żeby używać ekologicznych produktów, a stylizacje mają być również jak najbardziej naturalne. Długość włosów jest zależna od predyspozycji własnych i potrzeb po prostu. Nie ma sztywnych wskazań. A jak dostać się do Jagi na Burakowską? Dzwońcie, bo prowadzą obsługę na bieżąco. Co innego przy sesjach foto czy artystycznych, które trzeba umawiać z wyprzedzeniem.

Jaga Hupało Born to Create, wraz z  zespołem, brała udział przy wydarzeniach artystycznych Nocy Muzeów. Było to jedno z wydarzeń, w które Jaga angażuje się prospołecznie.

I na koniec kilka rad od Jagi Hupało dla tych z Was, które mają swoją działalność lub mają ją zamiar wkrótce otworzyć. Czytajcie umowy, szczególnie to co jest napisane drobnym drukiem.  Bądźcie cierpliwe, uważne, obserwujcie zmieniający się świat. Podążajcie za nowym, za potrzebami ludzi. Nigdy nie rezygnujcie ze swoich wartości, bądźcie wierne i lojalne sobie w pierwszej kolejności. No i co najważniejsze bądźcie zawsze w kontakcie ze sobą, bo z tego wynika wasza życiowa siła!  Warto też pamiętać, że samo otworzenie działalności to zaledwie kilka godzin, a realizacja marzeń może potrwać kilka lat! Nic dodać nic ująć!

I pamiątkowe zdjęcie Pań:jaga hupało i spk

Spotkanie zakończyło się networkingiem, a ja zmykałam już na Digital Media Revolution.

Kolejne śniadanie już 18 czerwca!

A  i jeszcze 21 śniadanie, 19 śniadanie. A resztę znajdziecie jak będziecie chciały poszperać;)

Poprzednie

Artykuł – Powiedz NIE słabościom – Kinga Bogdańska

Szukasz miejsca na warsztat, coaching? – Inspiration Space

Dalej