Proces budowania marki osobistej

| |

Marka własne otwiera nam drzwi do świata. Stale obserwuję wzrastające jej znaczenie. Komunikacja marki oraz przedstawienie siebie jako eksperta ma kluczowe znaczenie.

Po konferencji poświęconej Personal Brandingowi stwierdziłam, że chcę zbudować markę Tyibiznes, ale przecież to jestem JA. Nie jest to takie proste, bo z jednej strony niekoniecznie chcemy się wychylać spoza tej marki, ale z drugiej strony, ludzie, klienci, kupują ode mnie, nie od Tyibiznes. No i się zasępiłam. Pomyślałam sobie, że jestem przecież marketingowcem i pracowałam nad budowaniem dużych eventów i komunikacją marki firmowej dam sobie radę sama i z tym.

Nie wiem jak Wy, ale jeśli jakaś kwestia mi nie leży, nie czuję czegoś, to odsuwam to do siebie w nieskończoność. A przecież powstawała moja nowa strona.  Chciałam żeby była profesjonalna i ładna i zgodna ze mną! Podjęłam decyzję zwrócenia się do specjalisty, bo czasami trzeba się oddać w ich ręce.

Mateusza Piotrowskiego spotkałam w ubiegłym roku na warsztacie zorganizowanym przez Kasię Dziubałkę. Specjalizuje się on w Komunikacji biznesowej i o tym wówczas mówił. Uważa, że nie rodzimy się ekspertami, ale stajemy się nimi w trakcie życia. Czasami potrzebna nam jest pomoc, żeby wydobyć tę naszą „eksperckość”. Spodobało mi się to jak i co mówił. Przede wszystkim kupiłam jego energię, to chyba jest najważniejsze! I trzy miesiące pracowaliśmy razem nad tym jak zakomunikować moją markę.  Jak ją Wam pokazać. I najważniejsze – odkrycie i określenie tego w czym jestem ekspertem w związku z blogiem.

To nie była dla mnie łatwa decyzja, bo taka praca jest często jak „wiwisekcja”.  I zaczęło się.  Zadał mi 10 pytań. Z pozoru wydawały się łatwe, ale jak zaczęłam pisać odpowiedzi to miałam sporą zagwozdkę jak to ugryźć. Odłożyłam to na chwilę, bo nie byłam w stanie skończyć. Mateusz się odezwał i zapytał jak mi idzie z pytaniami. Zrobiło mi się głupio, bo niewiele zostało do kolejnego spotkania, a ja ciągle to odwlekałam… Wreszcie usiadłam i napisałam. Mateusz dał mi pierwsze uwagi. Tak powstało moje bio, które możecie przeczytać w sekcji KIM JESTEM. Powstała też moja historia, która jest nadal dla mnie zbyt osobista żeby ją opublikować. Może nadejdzie taki czas, że to zrobię.

Usystematyzowaliśmy też tematy wokół, których będę pisała. Dało mi to też inne spojrzenia na mojego bloga. Spojrzałam na moje treści oczyma Mateusza. Trochę to przewrotne, bo przecież blog jest kierowany do kobiet, ale moim zdaniem wiedza i umiejętności nie mają płci. Mocną stroną współpracy z Mateuszem było to, że kontaktowaliśmy się pomiędzy sesjami.  To dawało możliwość dopracowania szczegółów na sesje i dyskusji pomiędzy. Jest to o tyle dobre, że sesja przez skype jest raz w miesiącu.  Wymiana 3 maili, które miałam w pakiecie, były bardzo potrzebne dla całości współpracy. Poza tym Mateusz jest bezpośredni, na kilka moich wątpliwości odpowiedział wprost i do bólu szczerze – dodało mi to odwagi. A to bardzo ważne.  Poza tym odkrył tą moją eksperckość, nad którą cały czas pracuję. I powiem szczerze, że bardzo ładnie to ujął 🙂 – specjalistka uwalniania kobiecego potencjału! Piękne! W tym kierunku  podążam 🙂

Nasza współpraca dobiegła końca, a wy już zobaczyłyście i może przeczytałyście jej efekty:)

Piszę to po to, żeby Wam pokazać, że ja Zosia Samosia, czasem kapituluję i oddaję się w ręce tych, którzy mogą mi pomóc iść do przodu szybciej i efektywniej. A komunikacja i odkrycie swojej eksperckiej działki jest bardzo ważne, bo nas konkretyzuje i określa.

Oczywiście pracę nad marką można kontynuować, co też rozważam, ale podwaliny do dalszego jej rozwoju już mam!

Mateusz Piotrowski jest praktykiem komunikacji od lat. Na podstawie swoich doświadczeń, wiedzy i drogi jaką sam przeszedł chce pomagać ludziom wydobyć ich ekspertyzę i ją opakować. Uważa, że każdy jest ekspertem w jakiejś dziedzinie, a on pomaga właśnie to ubrać i pokazać światu. Więcej znajdziecie na stronie FEP. Dziękuję Mateuszu za współpracę!

Dla Waszej informacji skorzystałam z pakietu basic. Polecam! Są jeszcze inne pakiety. A jeśli jesteście zainteresowane współpracą z Mateuszem to napiszcie do mnie, będziecie mogły skorzystać z kodów rabatowych od poniższych cen! Zapraszam do kontaktu!

TyBiznes_promocja

Poprzednie

Portrety Kobiet Przedsiębiorczych – Joanna Radziwiłł

Biznesowy dress code – Aleksandra Frątczak

Dalej