III Polish Businesswoman Congress – 10-11.04.15

| |

Witajcie,

W ubiegły piątek,  10 kwietnia, byłam na III Polish Businesswoman Congress, który odbył się, już tradycyjnie w Hotelu Gromada Airport.

Kongres otworzyła Magdalena Ogórek, kandydatka na Prezydenta RP.  Pani Magdalena podkreślała, że nadal zbyt mało kobiet jest w biznesie na kierwoniczych stanowiskach, co będzie chciała zmienić jeśli zostanie Prezydentem. Mówiła o wspieraniu przedsiębiorczości i tworzeniu przyjaznych procedur prawnych, finansowych dla mikro i małego biznesu. Na pewno wielu z nas ułatwiłoby to otworzenie i utrzymanie firmy na rynku przez najtrudniejsze trzy pierwsze lata działalności!

DSC_6696

Po tej przedmowie przywitała nas organizatorka, Elżbieta Jeznach, wydawca Businesswoman Life!

DSC_6711

Prowadzącą była Adela Warać, a kongres rozpoczął się od panelu w którym wystąpiły Panie Magdalena Ogórek, Agnieszka Maciąg, Jolanta Borowiec i Izabela Lenartowicz. Co jest ważne w osiągnięciu sukcesu? Agnieszka Maciąg (modelka, pisarka, blogerka) podkreśliła znaczenie tego co mamy do zaoferowania światu, bo na tym najlepiej zbudować własny biznes. Jolanta Borowiec (Polsat Cafe) bardzo konkretnie powiedziała, że sama pasja nie wystarczy do odniesienia sukcesu. Liczy się bardzo dobra organizacja i wytężona praca, bo kobiety nadal muszą pracować więcej i lepiej niż mężczyźni. No nie jest to budujące. Potwierdziła to Izabela Lenartowicz (klinika estetyczna) podkreślając znaczenie odpowiedzi na pytanie – po co to robię? w jakim celu?  W trudnych momentach, których jest wiele na początku, ważne jest wsparcie bliskich osób.

DSC_6729

Po tym panelu mieliśmy okazję wysłuchać Kamili Kubiak, która, jak rok temu, zachęcała do realizacji marzeń, w czym pomoże mówienie głośno tego co się chce, wiara w siebie, cel, do którego dążymy, a dla wzmocnienia realizacji marzenia warto nosić na ręku Chou Chou, które stale przypomina nam o celu.

DSC_6759

Kolejna prelegentka, Anna Dziełak wskazała 8 zasad działania dobrego managera, a mianowicie : bądź ciekawa, bądź otwarta, doświadczaj, bądź wytrwała, bądź tu i teraz, skup się na tym co dla Ciebie ważne. Uznaj, że błedy są częścią nauki i naucz się reguł gry, w której chcesz wygrać! A wszystko to zaczyna się od pierwszego kroku, więc działaj!

DSC_6780Katarzyna Janas zachęcała nas do zarządzania przez motywację. A żeby to zrobić trzeba dowiedzieć się co nas motywuje. W tym celu można zrobić test Reiss Motivation Profile, który może odmienić nasze życie.

DSC_6796

Przerywnikiem był pokaz mody Gerry Weber i dwóch innych projektantów.

DSC_6810

Katarzyna Trawińska-Konador mówiła o Polskiej Ramie Kwalifikacyjnej, która ma za zadanie ujednolicić procesy kształcenia oraz opisać kwalifikacje potrzebne do wykonywania poszczególnych zawodów. Przyniosłoby to przejrzystość dla branż i pracowników.

DSC_6834

Był jeszcze panel przedstawiający różne sposoby na biznes: franczyza nieruchomości, salonu kosmetycznego czy marketing sieciowy.

DSC_6985

Swoje wystąpienie miała również Kamila Rowińska, która mówiła o znaczeniu energii lidera w budowaniu zespołu. Żeby utrzymać zespół ludzi przy sobie trzeba tak działać, żeby oni mogli odejść w każdej chwili, ale nie chcieli tego zrobić. Trzeba dać ludziom odpowiednio zarobić, dać im uznanie, szkolenia i dobre relacje. Tak powstają zgrane i produktywne zespoły, które podążają za swoim liderem/szefem!

DSC_7025

Całość była okraszona wyśmienitymi wystąpieniami Magdaleny Szymańskiej, którego próbkę możecie obejrzeć w poniższym filmie.

[youtube id=”Jby6fa8aUnk” align=”center” mode=”normal” autoplay=”no”]

Było też mnóstwo stoisk, zarówno na sali konferencyjnej jak i w kuluarach, a to było przyczyną szumu i trochę przeszkadzało i prelegentom i uczestnicz/kom. Ale za to było co oglądać i kupować w czasie przerw, ale nie tylko, bo stoiska miały magnetyczną siłę i dużo pań spędziło przy nich sporo czasu! Znajoma miała swoje stoisko i wczoraj podzieliła się ze mną informacją, że miała wiele zainteresowanych pań, które podeszły do niej i pytały o jej usługi. Zatem zaplecze stoisk działa.

DSC_6956

DSC_6974

Nie było mnie w drugim dniu Kongresu, bo poszłam obejrzeć inną Konferencję. Relacja wkrótce:)

Poprzednie

Akademia Szczęściarza III – Beata Jurasz – Wdzięczność

Portrety KP – Diana Jankowiak

Dalej