Spełnij marzenie, marzenie spełni Ciebie – książka, którą warto przeczytać

| |

Widzę, że ostatnio dużo postów jest na temat szczęścia, które kojarzy mi się również z realizacją marzeń. Mam ich jeszcze sporo, niektóre spełniły się nieoczekiwanie, a niektóre spełniam teraz. 

Ponoć marzenia się nie spełniają, ale z moich obserwacji część przyciągnęłam myślami. Mając dwadzieścia kilka lat marzyłam o wyjeździe do Francji, do Paryża. Nie było mnie na to stać. Napomknęłam o tym mojej znajomej nauczycielce francuskiego, która organizowała taką wyprawę dla licealistów. Nie było możliwości, żeby pojechać, już wszystkie miejsca opiekunów były zajęte… Pomyślałam „szkoda, nie tym razem”. Po jakimś czasie moja znajoma odezwała się do mnie z pytaniem czy nadal chce jechać w roli opiekunki na tę tygodniową wymianę do Paryża i czy zgodzę się w zamian przyjąć Francuza lub Francuzkę, która zechce przyjechać do nas, do Czechowic. Nie mogłam uwierzyć własnemu szczęściu! Pojadę do Paryża! HUUUURRRRRAA! Wtedy byłam naprawdę szczęśliwa! Tu się ziściło moje marzenie i była ta piękna, bogata w doświadczenia podróż. Do mnie przyjechała, zamiast uczennicy, która się rozmyśliła, bibliotekarka z tego liceum, cudowna kobieta. Długo potem korespondowałyśmy ze sobą. Wytrychem był francuski, który dobrze znałam już w tamtym momencie. 

Dlatego śmiem twierdzić, że często marzenia się spełniają:) Choć trzeba wykonać ruch w tym kierunku, nabyć jakieś umiejętności, powiedzieć o nich komuś, kto może wyciągnąć rękę. Warto iść w kierunku ich realizacji, to daje szczęście i spełnienie.

Chciałabym Was zachęcić do przeczytania książki Moniki Górskiej, która traktuje właśnie o spełnianiu marzeń, a oto co na jej temat napisała Bożena Uciechowska:

„Wszystkiego Nowego w Dobrym Roku tak brzmiało jedno z najważniejszych życzeń, które usłyszałam na początku 2015 r.

Będąc w procesie zmiany pomyślałam sobie, że to na pewno będzie rok pełen obfitości :).

spelnij marzenie

 

Dream Team: od lewej Bozena Uciechowska,Urszula TokarskaJoanna Alina Neczajewska Dorota Krajewska-RoszykAnna Sikorska i Monika Górska — w miejscu: Sweet Surrender

I myślę, że właśnie w tym czasie, nie bez przyczyny, dostałam książkę Moniki Górskiej Spełnij marzenie, marzenie spełni Ciebie. 12 lekcji życia od wielkiego Kanionu.

Monikę poznałam w 2012 r. Od samego początku zainspirowało mnie jej doświadczenie zawodowe:  trener, mówca, coach i ekspert storytellingu, reżyser, dziennikarz, wykładowca. Dzisiaj należę do licznego grona miłośników jej Fabryki Opowieści i listów „StoryTelling StorySelling”

Czytając jej książkę miałam okazję przekonać się, jak wiele ma siły i jak wiele może osiągnąć człowiek, który ma marzenia i odwagę, aby je spełniać.

Monika napisała i wydała tę książkę w 40 dni. Jak sama pisze, Wielki Kanion, który zapragnęła zobaczyć ponad 25 lat temu stał się dla niej w 2014 r., w przededniu jej 50-tych urodzin, wielkim Coachem, Mędrcem i natchnieniem, aby powiedzieć życiu TAK.

Do mnie przemawiają wszystkie historie zawarte w tej książce. Są to obrazy, które wzruszają do łez, ale także bawią i ciekawią swoją plastycznością i treścią. Jedną z wielu mądrości jest to, co Monika mówi do nas już w pierwszych wierszach swojej historii: Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. Dlatego z wielką przyjemnością zostałam Ambasadorką Fabryki Opowieści i Książki o Wielkim marzeniu, które pozwala odkryć w nas samych Wielki Kanion.

spełnij marzenie

Z całego serca chciałam zachęcić Ciebie do przeczytania lektury, która pokazuje obraz życia matki samotnie wychowującej syna (Tymek, urodzony 01.01.2001r.), córki żegnającej swoją matkę i rozstającej się z bolesną przeszłością, kobiety spełnionej zawodowo, inspirującej i motywującej.

Jestem przekonana, że tak jak dla Moniki, dla mnie, tak i dla Ciebie może to być Ciekawy krok.

Wszystkie informacje dotyczące zamówienia książki znajdziesz tu.

A tu jeszcze fragmenty  notki prasowej 😉

Jak znaleźć swój własny Kanion i… spełnić swoje marzenie. Zobaczyć Wielki Kanion i… przeżyć olśnienie. Że marzenia się nie spełniają, ale że marzenia SIĘ SPEŁNIA. I dopiero wtedy można poczuć spokój. I spełnienie. To była lekcja numer 1 Moniki Górskiej od Wielkiego Kanionu. Potem przyszedł czas na kolejne, z których powstała książka. Opowieść o podróży w głąb samej siebie, która zaczęła się od wyprawy do Wielkiego Kanionu. Nagrody w pracy. Porażki w życiu. Wypadek. Spełnione marzenie. Spełnione życie. Tak w dziesięciu słowach można opowiedzieć życie reżyserki, dziennikarki i autorki książki Spełnij marzenie, marzenie spełni Ciebie. 12 lekcji życia od wielkiego Kanionu.

Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia. Im jesteśmy starsi, tym częściej wstawiamy marzenia do poczekalni. Jeśli chcesz, znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz, znajdziesz powód. A powodów, żeby czekały na swój dzień, masz całe tony. Dzięki tej książce możesz to zmienić i podążając tropem 12 lekcji Wielkiego Kanionu, zatroszczyć się o siebie samego, nawet, gdy inni nie troszczą się o Ciebie i stać się pierwszoplanowym bohaterem opowieści, którą jesteś. Do każdego egzemplarza dołączony jest coachingowy plan : 90 dni Dream Challenge, który daje motywację i praktyczną metodę, jak spełnić swoje, nawet najbardziej szalone marzenie. Założycielka Fabryki opowieści, dr Monika Górska wierzy, że w ten sposób zrobisz ze swojego życia i pracy, najlepszą fabułę.

A na koniec jeszcze wypowiedz autorki!

Przyznaję, że jeszcze nie czytałam tej książki.  Ale ta wypowiedz Moniki Górskiej w Poranku WTK mnie przekonało. Czekam z niecierpliwością na mój egzemplarz z dedykacją:)  A Was? 

Poprzednie

Portrety Kobiet Przedsiębiorczych – Marta Jagodzińska

Biznes w Kobiecych Rękach – Wioletta Broda

Dalej