Wieczorową porą – jak trafiłam na SFOP

| | ,

Wszystkim, którzy zechcieli tu zajrzeć bardzo dziękuję:) Cieszą mnie te wyświetlenia choć jest ich na razie niewiele to pocieszam się tym, że to dopiero początek.

Postanowiłam dorzucić do tego bloga, który jest jak na razie zbiorem pewnych informacji na temat ciekawych, moim zdaniem, wydarzeń dla przedsiębiorczych kobiet, trochę informacji z innej beczki.

Skoro to blog to może chcielibyście wiedzieć kim jestem 🙂 Trochę tajemniczo odpowiem, że kobietą w pewnym wieku, która poszukuje siebie i swojej nowej drogi życiowej. Pracowałam w korporacji przez wiele lat, potem w kilku mniejszych i rodzinnych firmach i coraz częściej zadawałam i zadaję sobie pytanie co dalej? Jak chcę dalej żyć i co robić. Jestem pewna, że nie tylko ja mam takie dylematy, bo na wszystkich spotkaniach, na których już byłam, spotykam mnóstwo podobnych do mnie kobiet. Kobiet poszukujących.

Od dłuższego czasu wiedziałam, że kiedyś chcę mieć własny biznes, ale nie wiedziałam jaki. Teraz też nie jest to wyklarowane w 100%, ale jestem o lata świetlne bliżej niż 10 lat temu.

Dlatego zaczęłam szukać i rozglądać się wokół. Będąc w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe dowiedziałam się o inicjatywie SFoP od Animatorki, która powiedziała w skrócie, że to bardzo ciekawe spotkania dla przedsiębiorców. Zawahałam się, bo przecież przedsiębiorcą nie jestem. Co prawda miewam tłumaczeniowe prace zlecone oraz korepetycje, bo jestem  z wykształcenia nauczycielem języka francuskiego, ale co to za przedsiębiorczość ?? Pani Marta wyjaśniła mi, że przychodzą również osoby, które jeszcze nie mają firmy, a myślą o jej otwarciu, bo w ten sposób mogą poznać ewentualnych klientów, współpracowników. No i się skusiłam.

Na pierwszym takim spotkaniu dowiedziałam się między innymi jak wypromować biznes bez pieniędzy i poznałam autorkę książki „Polka potrafi:”, Magdę Bębenek. Nasze zdjęcie poniżej.

No i spodobało mi się:)

Dlatego mimo, iż nie zawsze są tak energetyczni prelegenci jak Magda, którą serdecznie pozdrawiam, to zawsze można poznać ciekawe osoby, których znajomość może się przydać w najbardziej nieoczekiwanym momencie. A jeśli nawet nie to zawsze warto zwiększyć swój krąg towarzyski 🙂 Wszystkim polecam.

Myślę, że na dziś wystarczy tych moich wynurzeń.

Czas przybliżyć się do spoczynku nocnego 🙂

Życzę dobrej nocy i pozdrawiam

Beata 🙂

 

Poprzednie

Spotkanie SFoP „Kobiety Biznesu” – 30.05.2014

Konferencja AKS – week end ciekawych myśli

Dalej