Konferencja AKS – week end ciekawych myśli

| | ,

Witam Drogie Czytelniczki i Czytelników,


Piękną sobotę mieliśmy, prawda:) A oprócz tego dla mnie była ona dodatkowo pozytywna, bo konferencja „Czas Sprawczych Kobiet” Akademii Kobiet Sukcesu jak zwykle wniosła mnóstwo energii, inspiracji i nowych, ciekawych znajomości.

Zakończyła się III Edycja Szkoły Liderek. Wszystkie Panie, które wzięły w niej udział dzieliły się swoimi doświadczeniami i wszyskie powtarzały, że Szkoła Liderek :

–  dała im możliwość sprawdzenia swoich kompetencji, 

–  wzmocnienia swoich mocnych stron, 

–  nauczyła gotowości do zmian,

–  nauczyła podejmowania decyzji. 

Bo wszystko jest możliwe kiedy jest 

DZIAŁANIE+ KONSEKWENCJA+ WIARA W SIEBIE

Wszystkie uczesniczki dostały dyplomy ukończenia tego programu. Już wkrótce kolejna edycja Szkoły Liderek. Sama się nad tym zastanawiam:) Warto pamiętać, że, cytując Konfucjusza:

„Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku”


Nic się nie stanie zanim nie podejmiemy decyzji i nie zaryzykujemy. 

Tyle tylko, że to ryzyko musi być zminimalizowane poprzez nasze przygotowania do rozpoczęcia działań.


O tym bardzo konkretnie mówiła właścicielka salonów Time for wax, Izabela Makosz.


Trzeba przemyśleeć biznes i przeliczyć koszty na 1 rok działalności. Warto zrobić badania rynku, spradzić rynki zagraniczne, czy taka inicjatywa tam jest i pytać, pytać, pytać o zdanie osoby z branży, która nas interesuje. Trzeba też  mieć wizję na kolejne kilka lat dla swojego biznesu. Lepiej przesunąć na jakiś czas rozpoczęcia działalności niż zwiększać ryzyko upadku biznesu już w pierwszym roku. Niestety tak się kończy 70% biznesów, a pośród nich wiele jest biznesów kobiecych. Pani Izabela zaprasza na swój vlog – Time for business TV

O badaniach rynkowych mówiła założycielka firmy badaczo-konsultingowej Atena, Agnieszka Brytan-Jędrzejowska. Mnie przekonało to, że badania są dla wszystkich, dlatego warto je zrobić przed otwarciem firmy. Sprawdzę koszty w odpowiednim czasie 🙂 

Była z nami również Magda Bębenek podróżniczkapisarka, blogerka i super energetyczna osoba, ze swoją nową książką.

Magda Bębenek w towarzystwie Gosi  Smoczyńskiej i Patrycji Załug, założycielek Akademii Kobiet Sukcesu.

Druga książka Magdy, nie przeczytałam jeszcze pierwszej, ale ta jest mi bliższa;)

No i buziak Magdy wraz z dedykacją. Oryginalne i miłe:)

Warto jeszcze wspomnieć wystąpienie Patrycji Załug,która mówiła o smaku życia. Moje życie smakuje mi, ale mogłby w kilku dziedzinach sie polepszyć. Rady Patrycji Załug dotyczą nie tylko życia zawodowego, ale również osobistego, dlatego chciałabym się podzielić tymi myślami. 

Po pierwsze – Duże znaczenie ma to na czym skupiamy myśli. Jeśli one sa pozytywne to i tych pozytywnych rzeczy dostajemy więcej. dlatego warto zapamiętać, że w życiu dostajemy więcej tego na czym skupiamy uwagę!

Po drugie Mamy prawo do swoich marzeń i planów. To jest w porządku i my też. Zdanie innych na temat naszych marzeń to tylko ich opinia. Należy mieć swoją i robić swoje. To do mnie przemawia. Choć często trudne, bo niepochlebne zdanie na temat naszych pomysłów osłabia mnie przynajmniej. I skłania do analizy, ale to często kończy się tylko na analizie.

Po trzecie –  Mamy prawo otaczać się wspierającymi nas osobami. Nawet trzeba budować grupę wsparcia. Osoby nam przychylne pomagają w trudnym momentach.

Po czwarteMożemy wybierać to co robimy, kiedy i z kim, zgodnie ze sobą. Ważne, żeby świadomie dokonywać wyboru tego co chcemy robić i kiedy.

Po piąteŚwiadomie dbamy o to, aby życie miało wyjątkowy smak. Ile razy myślisz ” muszę, powinnam”? Sprawdź to, bo o wiele lepiej myśleć „chcę” o tym co robisz.

Zawsze spodziewaj się najlepszego! 

O ile łatwiej byłoby żyć gdybym o tym pamiętała na codzień:)

Wszystko co zostało powiedziane na temat sprawczości kobiet można podsumować myślą Walta Disneya:

„Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania”

Czego i sobie i Wam życzę!

I w tak piękny dzień życzę cudnych spacerów i miłego spędzenia niedzielnego popołudnia.

Poprzednie

Wieczorową porą – jak trafiłam na SFOP

Ceramiki czar

Dalej