Spotkanie SFoP „Kobiety Biznesu” – 30.05.2014

| | ,

Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy,

[dropcap style=”square”]Ty i Biznes[/dropcap] to blog głównie dla kobiet szukających nie tylko drogi zawodowej, ale i życiowej, dla kobiet przedsiębiorczych, które szukają inspiracji, wiedzy i wiele wiele więcej 🙂

Chcę się tutaj dzielić z Wami moimi spostrzeżeniami ze spotkań biznesowych,w których uczestniczyłam i informować Was o spotkaniach, warsztatach, kongresach,  które mogą Was zainspirować do działania, do zmiany, bo każdej z nas jest to potrzebne.

To bardzo ekscytujące, więc zaczynam z wielkim zapałem:)

Liczę na Wasze komentarze i uwagi, które są dla mnie bardzo cenne i z góry za nie dziękuję!

Pomysł na tego bloga to właśnie efekt spotkań z innymi kobietami, które zawsze dają niesamowitego kopa do działania.

Spotkanie „Kobiet Biznesu” zorganizowane w ramach programu SFoP, odbyło się wczoraj, 29 maja, w Pałacu Ślubów i przebiegło tak jak zawsze w bardzo miłej atmosferze i również było źródłem wielu wartościowych informacji, szczególnie dla tych z Was, które myślą o założeniu własnej firmy. Te spotkania dają wiarę, że można i że JA też mogę. Budują wiarę w siebie i swoje możliwości. Efektem tychże spotkań jest również ten blog.

20140529_192729

Podczas spotkania miałyśmy okazję dowiedzieć się o wielu inicjatywach, które zostały podjęte dla rozwoju przedsiębiorczości kobiet, a zacznę od Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu,

 którego Prezeską jest Pani Ewa Rumińska-Zimny. O Forum można się dowiedzieć na stronie www.mfk.org.pl. Chciałabym napisać o tym, co Pani Ewa powiedziała o specyfice kobiecego biznesu, a mianowicie to, że my kobiety bierzemy sprawy w swoje ręce i cele jakie nam przyświecają to działanie na rzecz rodziny, ale i społeczności. To dla nas bardzo ważne. Podpisuję się pod tym obiema rękami 🙂 A co Wy o tym sądzicie, miłe czytelnniczki?

Miedzynar.Forum.Kobiet

Następną prelegentką była Pani Kaja Kwaśniewska, która przedstawiła Stowarzyszenie Właścicielek Firm,

Europejskie Forum Właścicielek Firm

które chce wypracować wzorzec etyczny i biznesowy dla przyszłych pokoleń i działa na rzecz rozwoju gospodarki i zwięszenia liczby miejsc pracy. Poinformowała nas, że dziś tylko 19% kobiet z grupy kobiet aktywnych zawodowo ma własne firmy. W grupie wszystkich przedsiębiorców to już 34%, ale to wciąż mało, prawda?  Więcej na temat Stowarzyszenia na stronie www.efwf.pl

20140529_192814

To co mnie bardzo zainteresowało i zainspirowało to wystąpienie Pani Kamili Sidor, która chce, nas kobiety, przekonać do używania nowych technologii IT i wykorzystywania ich na co dzień. Dlatego Geek Girls Carrots.

Geek Girls Carrots 

zaprasza na spotkania, warsztaty z umiejętności technicznych i miękkich. I tutaj zapewne wiele z Was zadaje sobie pytanie co oznacza ta tajemnicza nazwa:) Sama się nad tym zastanawiałam jak odkryłam ją w programie spotkania. Współzałożycielka wytłumaczyła, że ze wspólniczką wymyśliły tą nazwę w 3 minuty!, a oznacza ona ni mniej ni więcej co osoby spędzające wiele czasu przed komputerem (Geek), które zwykle jedzą pizzę, bo wygodnie, ale to miało być dla dziewcząt/kobiet (Girls)  i stąd marchewki (Carrots), bo miało być zdrowo 🙂  Co ciekawe GGC działa w formule, która nie jest jeszcze uznaną formą działalności w Polsce, a mianowicie w formule przedsiębiorstwa społecznego. W skrócie to pracują tam trzy osoby na etacie, a reszta osób (60!) to wolontariusze, którzy chcą się nauczyć czegoś, ale nie pobierają pensji. Zyski z tej działalności idą na rozwój działalności, pensje dla pracowników. Pani Kamila jest na pewno prekursorką takiej działalności na rynku polskim. Więcej informacji na www.geekgirlscarrots.pl

Chcę teraz napisać o inicjatywie, która jest bardzo ciekawa. A chodzi o Sieć Przedsiębiorczych Kobiet,

Sieć Przedsiębiorczości Kobiet

którą odkryłam podczas VI Kongresu Kobiet (o tym później). Sieć Przedsiębiorczych Kobiet proponuje ciekawe rozwiązanie dla kobiet, które chciałyby otworzyć firmę, ale nadal niepewnie się czują, mają wiele obaw i szukają wsparcia.

Pani Katarzyna Wierzbowska, Prezeska Zarządu Fundacji, opowiedziała o działaności Sieci i zaprosiła do wzięcia udziału w drugiej edycji programu mentoringu. Jak to działa zapytasz. Jak dla mnie bardzo ciekawie, bo jeśli uda się przejść wstępną selekcję i otrzyma się wsparcie mentorki, czyli właścicielki z sukcesem działającej firmy, to 50 szczęśliwych zwyciężczyń otrzyma darmowe wsparcie. Program  Biznes w kobiecych rękach potrwa 6 miesięcy i będzie się składał z 3 części :

– indywidualnego mentoringu biznesowego,

– cyklu szkoleń ABC przedsiębiorczości,

– serii warsztatów networkingowych.

Co najważniejsze, już od  najbliższego poniedziałku, 2.06., będzie uruchomiony formularz na stronie http://www.fundacjakobiet.org/biznes-w-kobiecych-rekach/. Zachęcam, bo jest tylko 50 miejsc🙂

Na pewno warto. Sama spróbuję:)

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to również: konferencje, śniadania, wieczory networkingu, warsztaty wiedzowe i  konsultacje prawne. Zapraszam na stronę i FB! Warto śledzić tą organizację, bo bardzo ciekawie się zapowiada dalsza działalność 🙂 Trzymam kciuki Pani Katarzyno!

Chcę jeszcze wspomnieć o Magazynie „Businesswoman life”,

Businesswomanlife

który jest pismem o kobietach sukcesu i inspiracją dla tych, które szukją swojej drogi do przedsiębiorczości. To co warto powiedzieć to patronat medialny dla kobiecych działań biznesowych, którego pismo udziela dość chętnie, o czym przekonywała nas Pani Elżbieta Jeznach, Redaktor Naczelna pisma. Trzeba również powiedzieć, że Magazyn jest organizatorem wydarzenia II Polish Businesswoman Congress – Gromada Lotnisko, który odbędie się  3-4.09. Szczegóły znajdziecie pod linkiem  http://www.businesswomanlife.pl/congress/#Opis.

Na spotkaniu był również czas na networking, czyli sieciowanie. Było gwarno i bardzo wesoło.

Warto brać udział w spotkaniach kobiet, bo to pełne pozytywnej energii wydarzenia!

Zapraszam na kolejne spotkanie organizowane pod egidą SFoP, czyli Stołeczne Forum Przedsiębiorczości:

W poniedziałek, 02.06.,  w godz. 16.00-19.00 w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe odbędzie się spotkanie pt: „Funkcjonowanie przedsiębiorczy w dzielnicy”

Więcej informacji pod linkiem: https://www.facebook.com/events/797095766975622/

W środę, 04.06., odbędzie się Wilanowskie Forum Przedsiębiorczości w godz. 10.00-14.00 w sali konferencyjnej Obiektu Sportowego przy ZS nr 79. Szczegóły znajdziecie pod linkiem:    https://www.facebook.com/events/294240990754752/

Również w środę, 04.06., odbędzie się spotkanie na Targówku, więc trzeba wybrać gdzie pójść, bo to wydarzenie też zorganizowano w godz. 10.00-14.00.

Więcej informacji znajdziecie pod linkiem: https://www.facebook.com/events/294240990754752/

W poniedziałek, 09.06., również na Targówku odbędzie się spotkanie o finansowaniu unijnym. Więcej informacji pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1440328959557688/

Chciałabym zaprosić Was  jeszcze na wydarzenia organizowane przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet w przyszłym tygodniu. Osobiście interesuje mnie temat dofinansowania unijnego i dlatego wybieram się na warsztat pt:  Finansowanie z UE w nowej perspektywie budżetowej 2014-2020.

W trakcie warsztatów mamy się dowiedzieć jak rozpocząć skutecznie poszukiwać środki i efektywnie działać, aby ,,pomysł” nie został w sferze marzeń i aby umieć pozyskać pieniędze na jego realizację.

Jest to płatny warsztat, ale inwestycja w siebie zawsze się opłaca 🙂

Relacja po wydarzeniu, a więcej innych wydarzeń pod linkiem: http://www.fundacjakobiet.org/biezace-wydarzenia-sieci-przedsiebiorczych-kobiet/#frameId=iframeEvenea&height=1413

Serdecznie zapraszam w imieniu Sieci Przedsiębiorczych Kobiet:)

Mam nadzieję, że te informacje będą dla Was użyteczne.

To wszystko na dzisiaj. Wkrótce wrócę z kolejną porcją informacji:)

Wieczorową porą – jak trafiłam na SFOP

Dalej