Szpilki po godzinach – część I

| | ,

Witam Was,


Od kilku lat interesuje mnie samorozwój, spotkania w gronie kobiet przedsiębiorczych, poszukujących, po prostu ciekawych, a nie byłam jeszcze nigdy na konferencjach Szpilek. Wczorajsza (28.06.2014r.) była moją pierwszą i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona, że się wybrałam. Było kolorowo, energetycznie i bardzo ciekawie, ale do rzeczy 🙂

Konferencja odbywała się w Golden Floor od 11.00 do 16.00.

Oprócz wykładów Szpilki w biznesie, Alicja Rudnicka, przygowała warsztaty, ale dla mnie wykłady były tak ciekawe, że nie dotarłam już na warsztaty. Nie potrafię się rozdwoić, a szkoda, bo pewnie było warto ;).

Miałam okazję drugi raz już spotkać się z firmą fachowcy.pl i coraz bardziej mi się ona podoba. Piotr Surmacki przedstawił w bardzo ciekawy sposób wszystkie ważne usługi, które firma świadczy dla małych i średnich firm w zakresie usług biurowo-internetowych. Przygotowują strony internetowe z obsługą telefoniczną i smsową. Bardzo nowoczesne i jakościowe podejście do klienta. To co warte zapamiętania przy robieniu stron internetowych dla swojej firmy to to, że powinna ona być dostosowana do urządzeń mobilnych, bo 20% zapytań w Google pochodzi z tych właśnie urządzeń.


Kolejny wykład, który jak dla mnie zawierał elementy warsztatu, był przeprowadzony przez Klaudię Pingot


która porzuciła pracę w służbach mundurowych i poszła za swoim przekonaniem, że może inaczej. I udało się. Klaudia jest niezwykle energiczną i energetyczną kobietą. Wykład był bardzo dynamiczny, a główne przesłanie to znaczenie naszego ego, w którym jesteśmy uwięzieni jak ptak w klatce. Ego to świadomość „JA”, ale nie jesteśmy tylko ego i dlatego mogę być kreatorką mojej rzeczywistości poprzez zmianę myślenia. To jest prawda, choć nie jest to proste, ale możliwe 🙂 Sama to ćwiczę od jakiegoś czasu i gdy jest mi źle to to co mogę zrobić to właśnie zmienić myśli. Spróbujcie!


Była też prezentacja nowych produktów firmy Philips. Był to IPL, czyli depilacja światłem, 


dość drogi sprzęt, ale pewnie znajdzie swoje odbiorczynie, bo daje możliwość depilacji w domu i zapewnia  jej długoterminowy efekt. Mnie się spodobała szczotka obrotowa z włosia do układania włosów. Ale nie o tym chcę pisać 😉


Kolejną prelegentką była Iwona Kossmann

która była prezesem w firmach Orange i Deni Clair. Jednak zdecydowała się porzucić korporacje i zrealizować swoje marzenia. Stworzyła kolekcję wygodnych i modnych ubrań dla kobiet biznesu 30+, w których mogą czuć się i wyglądać dobrze od rana do wieczora w różnych warunkach, np. w podróży służbowej.

Kolekcja jest dostępna w sklepie internetowym i w CH Arkadia w Warszawie, ale ma się pojawić 5 kolejnych sklepów w ciągu 5 lat. Trzymam kciuki, bo widziałam dziś kilka z nich na evencie i są naprawdę eleganckie i jakościowe.


A propos ciuszków – dwie panie z konferencji znalazły  kolejne dwie ubrane tak samo. To jest efekt sieciówek i może się zdarzyć każdej z nas.

Ale co fajniejsze zrobiły sobie razem zdjęcie i była kupa śmiechu, bo przecież wiadomo, że kobiety tego nie lubią. Oto efekt:Jak same/i widzicie na konferencji dużo się działo. Nie wszystko udało mi się tu opisać i dlatego do tego wrócę. Jeszcze sporo ciekawych rzeczy zostało. Zapraszam do śledzenia kolejnych części mojego blogu 🙂


Miłego popołudnia niedzielnego życzę!

Poprzednie

Portrety Przedsiębiorczych Kobiet – Marta Siercha

Szpilki po godzinach – część II

Dalej