Znajdź najlepsze miejsce do inwestowania w kryptowaluty

| |

Rynek wirtualnych walut składa się przynajmniej z kilku liczących się platform. Różnią się one od siebie niektórymi parametrami, a te mogą być dla nas istotne w kontekście inwestycji środków. Gdzie szukać najlepszego miejsca do inwestowania w kryptowaluty?

Wartość całego rynku szacuje się na przeszło 300 mld $. Nie jest to więc niewinna igraszka, a potężny sektor. Być może do gigantów typu NYSE (kapitalizacja 16,61 biliona dolarów w 2015 r.) droga daleka, ale największe korporacje tego świata przekonują się do wirtualnych walut. Wpływ globalnych banków inwestycyjnych, czy kolosalnych funduszy inwestycyjnych nie przechodzi bez echa. W końcu nie każdy użytkownik rynku kryptowalut może pozwolić sobie na przelew środków w wysokości 1 mld $. Transakcja miała miejsce we wrześniu 2019 r. i zaciekawił się nią nie tylko świat sympatyków coinów, ale także media głównego nurtu. Sprawdźmy więc jak wyglądają liderzy rynku.

BitBay – platforma z polskimi korzeniami

Giełda powstała w Polsce, a konkretnie w Katowicach w 2014 r. W związku z brakiem lub niekorzystnymi regulacjami dotyczącymi kryptowalut wyemigrowała na Maltę, aby ostatecznie zagościć w Estonii, gdzie działa do dzisiaj. BitBay bezpieczeństwo traktuje jako fundament swojej działalności. W swojej długiej, jak na tę działalność historii nie odnotowano żadnych incydentów. W ocenie użytkowników jest to wiarygodny partner, a współpraca z nim układa się prawidłowo. Wpływ na opinie mają także opłaty. BitBay koszty ogranicza praktycznie do minimum, co zachęca użytkowników do wyboru tej platformy. Dla przykładu dla par coinów prowizje maker wynoszą 0%, a prowizje taker 0,1% (minimalna wartość to 5 jednostek np. 5 EUR, 5 PLN dla par wyrażonych w tych walutach). BitBay uzyskał wysokie drugie miejsce w rankingu giełd. Więcej o BitBay rating znaleźć można na Cryps.pl

Biance – lider rynku

Biance jest platformą, która powstała w 2017 r. Giełda posiada dobrą reputację zwłaszcza po incydencie z maja 2019 r. W tym czasie hakerzy ukradli równowartość 32 mln $ w Bitcoinach. Zarząd stanął na wysokości zadania i każdy poszkodowany otrzymał zwrot skradzionych przez złodziei środków. Po tych przykrych wydarzeniach Biance bezpieczeństwo stawia jako priorytet. Rozbudowane zabezpieczenia techniczne i organizacyjne minimalizują ryzyko kradzieży środków użytkownikom platformy. Giełda otrzymała również certyfikat ISO / IEC 27001 po przeprowadzeniu zewnętrznego audytu bezpieczeństwa. Biance prowizje proponuje na minimalnym poziomie tj.0,1% wartości transakcji. Płacąc coinami BNB, możemy obniżyć ją do poziomu 0,05%. Dlatego w Biance koszty są minimalne, co zachęca kolejnych użytkowników. Podobnie z resztą jak największy na rynku wolumen obrotów sięgający miliardów dolarów dziennie. Dzięki temu giełda jest bardzo płynna, a kupno i zbywalność coinów łatwa i szybka w realizacji. Jest to zdecydowanie lider, który wyróżnia się na tle innych platform. Więcej praktycznych informacji o Biance rating znaleźć można na  www.cryps.pl.

Dwie przodujące giełdy dają dobry przykład innym tego typu platformą. Wybór któregoś z liderów daje dostęp do płynnych i bezpiecznych rynków, gdzie transakcje realizowane są bardzo szybko. Jest to odpowiednie środowisko do inwestowania środków. Warto więc zastanowić się nad tym wyjątkowym dubletem.

 

 

*Artykuł zewnętrzny

Poprzednie

Ile kosztuje przegląd samochodu w 2020 roku?

Pozyskiwanie nowego biznesu B2B – jak zrealizować ambitne cele sprzedażowe? – Ewa Piotrowska

Dalej