Pokoje Messengera – spotkania online od Facebooka

| |

Czas pandemii przyśpieszył rozwój Facebooka w sferze spotkań online. Kiedy obowiązywało nas wszystkich #zostajewdomu to właśnie głównie dzięki Zoom.us odbywały się spotkania online ze znajomymi, ale również spotkania profesjonalne, meetingi, wykłady na uczelniach, szkolenia czy konferencje.  Facebook zauważył ten niezaprzeczalny potencjał i stworzył Pokoje Messengera. Czym one są?

Messenger Rooms to przestrzeń stworzona z myślą o spotkaniach online ze znajomymi, z rodziną, z przyjaciółmi. To narzędzie, które ułatwi kontakty międzyludzkie w czasach pandemii, ale nie tylko. Na pewno przetrwa również kiedy wrócimy do równowagi, gdyż świat stanie się, siłą rzeczy, bardziej online’owy. A jak to działa?

 

Messenger Rooms w komputerze

Nie wiem czy już widzisz taką możliwość, ale nawet jeśli nie, to wkrótce pojawi się też u Ciebie. Na pokoje wpadniesz wchodząc na Facebooka – znajdują się powyżej Relacji FB.

 

Po kliknięciu w Pokój Beata pojawia się okno z Aktywnością Pokoju, w które trzeba kliknąć i pojawi się cała paleta celów spotkań.

 

Po wybraniu celu spotkania możesz wybrać datę i godzinę  oraz zaprosić na  nie swoich gości. Można je również wyszukać, albo wysłać im link do spotkania.

 

Efekt na komputerze ma wyglądać tak.

Messenger Rooms w telefonie

W telefonie znajdziesz pokoje (Messenger Rooms) w aplikacji Messengera w zakładce Osoby – Utwórz pokój. Na smartfonie możesz już robić spotkania. W komputerze jeszcze nie wszystko działa jak należy, przynajmniej u mnie :). Jednak warto wiedzieć, że ta funkcjonalność już u Ciebie jest lub za chwilę się pojawi, żeby korzystać z nowych możliwości spotkań online dla rozwoju biznesu, albo po prostu dla przyjemności rozmowy  video z osobą, która jest od nas oddalona o setki kilometrów.

 

W telefonie będzie to tak wyglądało:

 

Rozwiązanie Facebooka nie posiada jeszcze takich funkcjonalności jakie ma Zoom, czyli możliwości udostępniania własnego ekranu, czy prezentacji, więc nie będzie można robić dzięki niemu szkoleń online. Jednak opcja Messenger Rooms ma zdecydowaną zaletę – jest bezpłatna i nie ma limitu czasu. W Zoom.us możesz robić spotkania  bezpłatne z max 100 odbiorcami jedynie przez 40 min. Chcąc prowadzić szkolenia kilkugodzinne musisz zapłacić abonament za rok z góry.

Pokoje Messengera w Grupach

Messenger Rooms pojawiły się (u mnie są :), u Ciebie też są lub będą wkrótce) również w grupach.

Możliwości Messenger Rooms (Pokoi Messengera)

Pokoje mogą być tworzone bezpośrednio z Messengera lub Facebooka, a wkrótce także poprzez Instagram Direct czy WhatsApp. Podczas tworzenia nowego pokoju, założyciel wybiera odpowiadające mu ustawienia prywatności. Warto podkreślić, że ma on pełną kontrolę nad tym, kto do dołącza do spotkań i kto je widzi. Założyciel pokoju może zamknąć dostęp do niego jeśli nie będzie chciał, by więcej osób dołączyło do rozmowy. Może on również usunąć poszczególne osoby ze spotkania.

Pojedynczy pokój będzie w stanie pomieścić do 50 osób, bez żadnych ograniczeń czasowych. Co ważne – nie ma konieczności posiadania konta na Facebooku ani Messengera, aby uczestniczyć w rozmowie. Wystarczy przeglądarka i link. Jednak jeśli chcesz korzystać z efektów AR, czy 360-stopniowych teł i najnowszych filtrów pomagających w ulepszeniu oświetlenia twarzy oraz otoczenia, które wkrótce się pojawią – warto zainstalować Messenger!

Patrząc na działania Facebooka do tej pory przypuszczam, że ta aplikacja będzie się rozwijała. Potencjał rynku online jest ogromny. Obecnie Zooom.us wiedzie prym. Jednak jeśli Facebook pójdzie w ślady Zoom’a – ma szansę przejąć sporą część tego rynku. Tort jest spory. Warto uszczknąć choć kawałek! Może nawet spory! 🙂

 

Poprzednie

Zaburzenia osobowości – Osobowość unikająca – cz.8

Biznes w UK – 3 kroki do sukcesu

Dalej