Jak w czasach epidemii najbezpieczniej robić zakupy?

| |

Z powodu trwającej epidemii wiele osób szuka sposobów na uniknięcie zatłoczonych miejsc, w tym również sklepów, w trosce o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Nic więc dziwnego, że alternatywne sposoby na robienie zakupów szybko zyskują na popularności, szczególnie biorąc pod uwagę, że w obecnej sytuacji możliwości wyjścia na zakupy są znacznie ograniczone, a w niektórych przypadkach w ogóle jest to niemożliwe.

Zakupy online

Ograniczenia związane z robieniem zakupów wynikają nie tylko ze zmartwień związanych z bezpieczeństwem – do niektórych sklepów po prostu nie mamy możliwości obecnie pójść, ponieważ wiele z nich, na przykład te z ubraniami są zamknięte z powodu obowiązujących ograniczeń. Warto więc korzystać ze sklepów online, które sprzedają podobny asortyment. Obecnie online możemy kupić praktycznie wszystko, w tym produkty pierwszej potrzeby, np. pożywienie, leki czy produkty do higieny, ale też ubrania, meble, kosmetyki. Dostępny jest również duży wybór zabawek i gier, dzięki którym dzieci, które mają obecnie bardzo ograniczone możliwości do zabawy i rozrywki, nie będą się nudzić. Robiąc zakupy w Internecie, warto również szukać promocji i zniżek, jak na przykład na www.mamyje.pl/kody-rabatowe/smyk kody rabatowe to świetny sposób na oszczędności w czasie zakupów.

Zakupy z dostawą

Jeśli chodzi o kupowanie żywności i najpotrzebniejszych produktów, nawet bez wychodzenia z domu niekoniecznie musimy zmieniać swoje przyzwyczajenia zakupowe. Wiele z popularnych sieci oferuje klientom opcję zamówienia swoich zakupów online, by jeszcze tego samego dnia dostarczyć je pod wskazany adres. Warto również rozglądać się za lokalnymi przedsiębiorcami oferującymi dowóz swoich produktów – jest to świetny sposób na zrobienie zakupów i wsparcie lokalnego biznesu. Jest to wygodna opcja dla osób o obniżonej odporności oraz tych, które wolą ograniczyć konieczność wychodzenia z domu do minimum. W ten sposób kupisz wszystko, czego potrzebujesz, bez narażania się na kontakt z innymi kupującymi.

Ważne jest jednak to, by osoby, które przechodzą obecnie kwarantannę, poinformowały o tym fakcie kuriera, tak aby odbiór zamówienia mógł odbyć się w sposób bezpieczny.

Ograniczaj wyjścia do sklepu

Dla własnego bezpieczeństwa ważne jest ograniczanie kontaktów z osobami spoza grona swoich najbliższych, dlatego, nawet jeśli musimy wybrać się do sklepu najlepiej ograniczyć ilość takich wyjść. Robiąc większe listy zakupów, bez trudu kupisz produkty, które starczą Ci na tydzień lub nawet dwa, dzięki czemu Twoje wizyty w sklepie nie będą zbyt częste. Pamiętaj też o stosowaniu odpowiednich zabezpieczeń. Zadbaj o to, by Twoja maseczka szczelnie zasłaniała usta i nos, a także stosuj się do wszystkich aktualnych zaleceń. Dezynfekcja rąk, zakładanie rękawiczek i zachowywanie odpowiedniej odległości od innych osób mogą sprawiać, że robienie zakupów jest mniej wygodne niż w przeszłości, jednak warto podjąć takie kroki, by ochronić się przed zarażeniem.

Mimo komplikacji, jakie tworzy obecna sytuacja, nasze potrzeby nie ulegają dużym zmianom – w dalszym ciągu musimy robić zakupy. Na szczęście korzystając z Internetu oraz dostępnych środków ochrony osobistej możemy ograniczyć ryzyko zarażenia i bez problemu kupić wszystko, co jest nam potrzebne.

Poprzednie

Jak radzić sobie z lękiem w czasie pandemii? – Katarzyna Stefaniak

Zaburzenia osobowości – Osobowość unikająca – cz.8

Dalej