Kobiety czas na kawę – Warszawa vol. 7

| |

Kobiety czas na kawę to cykl warsztatów dla kobiet poruszających różne zagadnienia. Marcowa odsłona odbyła się pod hasłem wdzięczności, mikro radości, doceniania siebie. Tematy ważkie. Warto o nich rozmawiać i co nie co przepracować.

 

Jak zwykle spotykamy się w w Herbacie i Kawie, gdzie oba te napoje są królewskie. Uwielbiam herbatę zimową i chyba jeszcze w kwietniu się nią uraczę, bo jak na razie pogoda nas nie rozpieszcza temperaturowo!

Spotykamy się w części w stałym gronie. Sporo Pań przychodzi na wszystkie kolejne spotkania. To niby tylko 2 godziny, ale bardzo intensywne i wartościowe – zawsze!

Na początek zajęłyśmy się zauważeniem drobnych radości oraz wdzięcznością za to co mamy. To jest bardzo napełniające ćwiczenie – zawsze! Możesz sobie uświadomić swoje bogactwo i je poczuć, a to o wiele lepsze niż skupianie się na brakach! A te wszystkie drobne, codzienne radości, które nauczysz się dostrzegać – będą dodatkowo wzmacniały Twoją pewność siebie! Możesz pracować nad wyrobieniem w sobie nawyku spisywania tych miłych chwil, które Ci się przydarzyły każdego dnia, bądź tygodnia.

Zadaj sobie pytania: za co jesteś wdzięczna? Co doceniasz w minionym tygodniu? Co było w nim dobrego? Co Cię pozytywnie zaskoczyło? Co wywołało uśmiech na Twojej twarzy? Co chcesz zapamiętać z tego tygodnia?

Kolejne ćwiczenie, które zaproponowała gospodyni spotkania – Kasia Malinowska – jest dla mnie zawsze trudne. Miałyśmy napisać jak kim chciałybyśmy być za rok, za 5 lat i za lat dwadzieścia! Ta ostatnia część jest oczywiście najtrudniejsza. Trzeba puścić wodze fantazji i chciejstwa. Kim chcę wtedy być? Co chcę robić? Jaka chcę być?  Trudność polega na tym, że jeśli chcesz być w jakimś miejscu to powiedz teraz co się musiało wydarzyć po drodze, żebyś doszła do tego właśnie miejsca.  Jakie decyzje musiałam podjąć? Jakie zmiany musiałam wprowadzić? Czego musiałam się nauczyć/oduczyć?

My kobiety mamy problem z docenianiem się. Niezależnie od ilości umiejętności czy osiągnięć. Warto podejść do siebie uczciwie i przyjrzeć się wnikliwie swoim mocnym i słabym stronom.  Przyjrzyj się temu co osiągnęłaś, co robisz na co dzień, ile zadań realizujesz, ile decyzji musisz podjąć.  Masz podstawy żeby się docenić – prawda? Dlatego doceniaj się kobieto! Niech to co do siebie mówisz będzie zawsze wspierające – tak jak opinia najlepszej przyjaciółki, dla której jesteś bardzo ważna!

No i kolejna rzecz – przestań się porównywać! Przestań być dla siebie surowa! Przestań być z siebie ciągle niezadowolona! Pożegnaj swojego wewnętrznego krytyka i pokaż sobie oraz światu jak bardzo Jesteś Ważna!  Jeśli nie jesteś jeszcze tego pewna to zadaj sobie pytania – z czego jesteś najbardziej dumna? co w sobie lubisz? za co możesz się pochwalić? jakie są Twoje 3 największe sukcesy życiowe? Jakie cechy wymieniłaby Twoja najlepsza przyjaciółka? I odpowiedz na te pytania szczerze, przed sobą!

Każda z nas ma bardzo dużo obszarów w swoim życiu. Nigdy nie jest tak, że są one wszystkie pozytyne w jednym czasie. Przyjrzyj się swojej pracy, zdrowiu, rodzinie, bliskim, partnerowi, mężowi, wolnemu czasowi, wyjazdom, przyjemnościom i wielu innym obszarom. Może się okazać, że całkiem sporo obszarów, które wymienisz będzie zasługiwało na piękne kolory, a tych czarnych obszarów nie będzie wcale tak dużo! Im więcej różnych obszarów sobie namalujesz na kartce A4 – tym większa szansa, że tak właśnie będzie!  I jeśli jeden obszar ma się gorzej – ciesz się innym! To Ty o tym decydujesz! 🙂

A na koniec weź sobie do serca, że czasem warto po prostu wyluzować, odpuścić i przepracować to co nie działa. I zastanów się co możesz wprowadzić do swojego życia, żeby ono było szczęśliwsze! Bo przecież świat jest odzwierciedleniem tego, co w sobie nosisz – Twoich przekonań, myśli i emocji. To Twój sposób myślenia jest odpowiedzialny za to, że jesteś tutaj gdzie jesteś. Ale zawsze masz wybór! Możesz pójść w kierunku światła, albo zostać w ciemności, negatywności, żalu, lęku… decyzja należy do CIEBIE! Co wybierasz?

 

Kolejne spotkanie z cyklu KOBIETY CZAS NA KAWĘ –  w Warszawie – już 27 kwietnia! Zapraszam w imieniu Kasi!

 

Poprzednie

W jaki sposób wchodzimy w relacje i od czego to zależy? – Katarzyna Stefaniak

Zaburzenia osobowości – cz.3 – Borderline

Dalej