Akademia Kobiet – Zapal się do działania – 4 edycja

| |

Już po raz drugi już AK odbyła się  w Hotelu Brant w Majdanie. I tym razem blog Ty i biznes patronował wydarzeniu i mocno wspierał promocję Akademii Kobiet.

Akademia Kobiet odbyła się kolejny raz pod hasłem – Zapal się do działania! Jest to wydarzenia dla kobiet, które chcą od życia więcej w biznesie i życiu prywatnym. Odkąd kobiety pierwszy raz wkroczyły do świata biznesu wiele się zmieniło. Dzisiaj nikogo już nie dziwi, że kobiety osiągają sukcesy w biznesie nawet w tzw. trudnych branżach. Droga ku temu bywa jednak kręta i pełna wybojów. Doświadczone bizneswoman są dziś najlepszymi mentorkami dla koleżanek, które nie boją się podobnych wyzwań. Kobiety chętnie uczą się również od mężczyzn, ich też nie zabrakło w gronie prelegentów. Garść szczegółów, którą dziś oddaję w Twoje ręce dzięki Joli Christol

Po oficjalnym powitaniu przez Katarzynę Cichopek powitała nas  Monika Lichota, twórczyni Akademii Kobiet i zaprosiła na wykład – „Co to jest networking?” Piotr opowiedział o różnych rodzajach networkingu i wyjaśnił różnice między social media networkingiem a  kontaktem „w cztery oczy”. W social mediach zamieniamy nieznajomych na znajomych,  jeśli udostępniamy treści merytoryczne albo rekomendujemy kogoś.

Co do zasady ludzie  lubią dzielić się kontaktami, jednak 20% nigdy nikogo nie poleca, 20% zawsze poleca, zaś 60% poleci nas jeśli je o to poprosimy.

Podsumowując w czasie networkingu:

  1. Nawiązuj nowe znajomości.
  2. Zamieniaj nieznajomych na znajomych.
  3. Bądź konkretny – mów co dajesz i czego potrzebujesz.
  4. Buduj relacje.
  5. Nie sprzedawaj.

Networking może być przypadkowy, okazjonalny  lub profesjonalny. Ten ostatni kieruje się kilkoma zasadami:

  1. Nie sprzedajemy na spotkaniu.
  2. Nie stoimy sami – rozmawiamy.
  3. Utrzymujemy kontakt po spotkaniu- follow-up (mail, fb, LinkedIn).
  4. Opowiedz o sobie w 2-3 zdaniach.
  5. Wyznaczaj sobie cele na każde spotkanie networkingowe (np. porozmawiać z 15 osobami).

O ile luksus wymyślono dla pań to luksusowe samochody są domeną panów, chociaż coraz  częściej wpływ na zakup samochodów  mają żony i partnerki. Opowiedział Hubert Drabik.

Gosia Rdest  podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z motosportem. Pokazała, że kobieta może świetnie się odnaleźć w typowo męskiej dyscyplinie sportu. Bycie kobietą nie ogranicza nas. Jeśli faktycznie czegoś chcesz to dasz radę! To zależy od Cieibe!  Dlatego warto podążać za marzeniami i nie zważać na przeciwności  – wtedy masz szansę na dotarcie do celu!

O metodzie Kaizen, czyli ulepszaniu firmy „małymi kroczkami”, opowiedziała nam Aneta Wątor.  Zwróciła uwagę na podstawowe błędy jakie popełniają kobiety. Tym najbardziej znanym jest  „praca w firmie” a nie „ praca nad firmą”. Okazuje się , że 90% kobiet pracuje w firmie i tak to je pochłania, że nie mają czasu zatrzymać się i pomyśleć co by można było ulepszyć, udoskonalić, żeby firma lepiej  i wydajniej działała.

„Jaką jedną rzecz mogę zrobić dzisiaj, żeby moja firma lepiej działała?”

 

Magdalena Czaja opowiedziała o stylach przywiązania w związku. Jej celem jest inspirowanie ludzi do tworzenia takich relacji jakich pragną. Piękna życiowa misja!

 

Grzegorz Kordek wyjaśnił w swoim „one men show” różnice między językiem komunikacji kobiet i mężczyzn. Swój występ podsumował zdaniem „ Celem każdego mężczyzny jest szczęście i zadowolenie kobiety”. Ciekawe czy inni mężczyźni się z nim zgodzą.

O makijażu biznesowym opowiedziała Katarzyna Zielińska…

….zaś Katarzyna Bosacka wytłumaczyła nam jak czytać i dobrze rozumieć etykiety na produktach żywnościowych, które kupujemy. Powtórzyła też to co zapewne wszyscy wiedzą, że „nie ma dobrej kuchni bez dobrych składników”. Warto było jej posłuchać  chociażby po to by się dowiedzieć, że w pasztecie drobiowym podlaskim jest 0% mięsa i że kawa zbożowa zawiera akryloamid – niebezpieczny dla naszego zdrowia związek powstający podczas palenia zboża. Okazuje się więc, że lepsze dla zdrowia jest picie kawy naturalnej niż kawy zbożowej!

O  tym, że 75 % polskich kobiet nosi źle dobrany biustonosz dowiedziałyśmy się od Patrycji Kwiecień z Victoria Street. A że dopasowanie biustonosza wpływa na nasz komfort i zdrowie to może warto wybrać się do brafitterki, która chociażby w butiku Victoria Street w Arkadii czeka na nas codziennie!

Prelekcja Pauliny Holtz rozpoczęła już drugi dzień Akademii – była pierwszą niedzielną prelekcją. Uczestniczki nie zawiodły! Prelegentka mówiła z pasją o zdrowiu i dobrym samopoczuciu kobiet. Nasze ciało to nasz dom. Któż zna je lepiej i lepiej o nie zadba niż my same? Nie zapominaj o sobie i swoich pasjach. Pamiętaj  również o marzeniach, które sama możesz spełniać. Bądź dla siebie dobra po prostu!

Pierwszy dzień zakończył się pyszną kolacją i wspaniałym One Woman Show „Mój Dzikus” Justyny Sieńczyłło, który zwieńczyły owacje na stojąco.

A na koniec zaśpiewał i zagrał Maciej Grenda.

Niedzielny poranek rozpoczął się od bardzo konkretnego wystąpienia Piotra Buckiego. Dowiedzieliśmy się jak ważna jest koncentracja na pracy (deep work), która nie powinna być przerywana. Masz 168 godzin tygodniowo – ustal priorytety i wykorzystaj je dobrze!

O tym, że ludzie przychodzą do firmy a odchodzą od szefa powiedziała nam Agnieszka Czaplińska. Wskazała nam jak odkryć swoje talenty i jak je wykorzystywać w życiu, by łatwiej komunikować się np. z szefem i współpracownikami w pracy.

Następnie swoją historię opowiedział Daniel Qczaj, a morał z niej płynął taki, że trzeba siebie ukochać na stałe i dbać o tą miłość do siebie na co dzień.

Na zakończenie mieliśmy możliwość poczucia siły mantr dzięki muzykom z zespołu „Mantrill”.

Oczywiście był czas na kawę, herbatę i pyszne ciasta, a przede wszystkim interesujące rozmowy ze wspaniałymi kobietami.

Był to dobrze spędzony czas!

Poprzednie

Faktury, dokumenty, przesyłanie … to już nie problem!

Pierwsze wrażenie w biznesie – jak je zrobić? – Ewa Kasprzak

Dalej