Groźna spirala zadłużenia. Po czym ją poznać i jak się z niej uwolnić?

| |

Domowy budżet wielu Polakom nie pozwala na wyjazd na wakacje, zakup nowego auta lub sfinansowanie nadprogramowych wydatków. Aby spełnić swoje marzenia często jesteśmy więc zmuszeni do skorzystania…

 

Domowy budżet wielu Polakom nie pozwala na wyjazd na wakacje, zakup nowego auta lub sfinansowanie nadprogramowych wydatków. Aby spełnić swoje marzenia często jesteśmy więc zmuszeni do skorzystania z pomocy banków lub firm pożyczkowych. Zaciągając kredyt gotówkowy warto jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż nieprzemyślane pożyczanie pieniędzy może wpędzić nas w groźną spiralę zadłużenia.

Czym jest spirala zadłużenia i jakie niebezpieczeństwa się z nią wiążą?

 

Spirala zadłużenia – pułapka pożyczania pieniędzy

Według statystyk ponad 2 mln Polaków ma problemy z terminową spłatę zaciągniętych przez siebie kredytów. Kłopoty z regulowaniem należności względem banków i firm pożyczkowych powodują konieczność znalezienia dodatkowego źródła gotówki, które pozwoli zapłacić choć część zaległych płatności. W takiej sytuacji najwięcej osób decyduje się na zaciągnięcie kolejnej pożyczki. Środki z niej mają bowiem pokryć dotychczasowe długi oraz pozwolić pożyczkobiorcy choć przez miesiąc zapomnieć o zaległych należnościach.

Takie postępowanie niesie jednak za sobą poważne ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Mówimy o niej w sytuacji, kiedy dłużnik nie jest w stanie regulować swoich zobowiązań z własnych środków finansowych, a w tym celu sięga po kolejne pożyczki gotówkowe. W efekcie następuje paradoksalna sytuacja – chcąc jak najszybciej wyjść z długów zadłużamy się coraz bardziej. Szczególnie niebezpieczne w takiej sytuacji jest sięganie po tzw. chwilówki.

Jak szybko i bezpiecznie wyjść ze spirali zadłużenia?

Osoby, które posiadają kilka kredytów zaciągniętych w różnych instytucjach finansowych i nie radzą sobie z ich terminową spłatą powinny jak najszybciej skorzystać z konsolidacji chwilówek na Splatachwilowek.pl. Jest to obecnie najskuteczniejsze i najszybsze rozwiązanie, które pozwala skutecznie wyjść z długów i raz na zawsze zapomnieć o spirali zadłużenia.

Konsolidacja chwilówek to nic innego, jak rozwiązanie finansowe pozwalające na połączenie ze sobą wszystkich pożyczek, które na swoim koncie posiada dany klient. W efekcie możliwe jest nie tylko spłacanie jednej pożyczki zamiast wielu, ale także obniżenie rat i kosztów okołokredytowych przypisanych do danego zobowiązania.

Konsolidacja chwilówek na Splatachwilowek.pl to atrakcyjne oprocentowanie, wysoka kwota kredytowania oraz długi okres spłaty zobowiązania. Co jednak najważniejsze, aby skorzystać z tego rozwiązania klient wcale nie musi posiadać wysokiego oraz stałego dochodu. Możliwe jest bowiem uzyskanie pożyczki na oświadczenie, która charakteryzuje się uproszczoną procedurą przyznawania.

Finanse dla Ciebie na stronie Splatachwilowek.pl oferuje ponadto profesjonalne doradztwo mające na celu dostosowanie kredytu do indywidualnych potrzeb i sytuacji materialnej każdego klienta. Pracownicy firmy doskonale zdają sobie bowiem sprawę z tego, że spirala zadłużenia to jeszcze nie koniec świata, a dzięki konsolidacji chwilówek możliwe jest całkowite wyjście z niej bez uszczerbku na majątku osobistym oraz życiu rodzinnym klienta.

Partnerem artykułu jest Finanse dla Ciebie – więcej na https://www.splatachwilowek.pl.

Poprzednie

Nowoczesność i technika w rozwoju osobistym

5 powodów dlaczego wyliczanki są takie popularne

Dalej