Myślenie wizualne 2.0 – Karolina Jóźwik

| |

Często podczas różnych konferencji obserwuję panie, które przelewają kolejne prelekcję na dużą kartkę papieru. Robią to szybko, sprawnie i perfekcyjnie. Z przyjemnością później oglądam wizualizację wszystkich wystąpień. A w duchu myślę – hmmm… fajne, szkoda, że ja tak nie potrafię. 

 

Myślenie wizualne to technika przedstawienia za pomocą rysunku przekazu ze szkoleń, prelekcji, wystąpień, konferencji… krótko mówiąc treści jaką chcesz w taki sposób przedstawić. I zwykle wydaje się nam, że to trudne. Też tak myślałam, dopóki nie wzięłam do ręki książki Karoliny Jóźwik…, która

pokazała mi, że każdy kto tylko chce może nauczyć się rysować! Nie wierzysz? Według Karoliny każdy, kto potrafi narysować trójkąt, koło, kwadrat, kreskę i kropkę ten potrafi przekazywać myśli w postaci wizualnej, czyli rysunku. Sama książka może stać się dla Ciebie wspaniałym wyzwaniem, ale i księgą wielu ciekawych inspiracji!

Ośmieliłam się i zaczęłam próbować. Coś wychodzi, coś nie. Chyba, mam sporą barierę związaną z przekonaniem, że nie potrafię rysować.  Dlatego nie podzielę się moimi próbami, bo moim zdaniem jeszcze muszę potrenować. Jednak, jestem przekonana, że cierpliwie wykonując ćwiczenia można się nauczyć kolejnych zasad rysowania na przykład proporcjonalnej sylwetki,

różnych emocji na twarzach „patyczaków”,

wydobywania różnych ludzi przy pomocy różnorodnych fryzur.

Książka ta jest świetnym przewodnikiem po świecie prostego myślenia wizualnego, które przydaje się zarówno w komunikacji codziennej jak i w biznesie. Dzięki tej książce poznasz podstawy tej sztuki. Stanowi ona świetną bazę do rozwoju tej umiejętności, jeśli oczywiście Cię wciągnie. Ja wiem, że nie zostanę ekspertką, ale dzięki tej książce poznałam kilka trików, które przydadzą się, jeśli będę miała ochotę na rozwój kreatywności, albo narysowanie swojej mapy marzeń czy mapy celów.

Książka jest swoistym „zeszytem ćwiczeń” wykonanym z papieru kredowego, w którym najlepiej będzie Ci się rysowało jakimś dobrym mazakiem. Nie musisz kupować wielu kolorów. Na początek myślę, że czarny, czerwony, zielony czy niebieski powinny wystarczyć.

A dodatkowo mamy przecież wakacje, więc możesz ją zabrać ze sobą na wyjazd i spędzić czas kreatywnie, ucząć się czegoś nowego.

Polecam serdecznie książke do nauki rysowania – Myślenie wizualne 2.0, skuteczna komunikacja! I na lato i na jesień – wtedy kiedy będziesz chciała sprawdzić się w zakresie rysowania. Powodzenia!

Poprzednie

Wakacje – dobry czas na…

Marzenie muszelki – Katarzyna Rybicka

Dalej