Eco kobieta – Uwolnij swoją kobiecość

| |

Kolejna konferencja  Eco kobieta za nami. Tym razem uwalniałyśmy naszą kobiecość. Działo się, działo! Od początku do końca. Małgosia Penkala zgromadziła inspirujące kobiety, a Agnieszka Gasparska wspierała ją w roli prowadzącej.

 

Na samym początku miałyśmy okazję obejrzeć pokaz tańca belly burlesque, a nawet nauczyć się kilku kroków. Było tanecznie, wesoło i zaliczyłyśmy porcję porannego ruchu dzięki Monice Kowalczyk.

Przyszedł również czas na prelekcję Marty Kuszakiewicz, która mówiła o tym jak ważny w naszym życiu jest oddech. Daje on nam równowagę psychiczną, ale nie tylko. Czy wiesz, że oddychając głęboko dostarczamy do organizmu 7 razy więcej tlenu niż oddychając płytko?Oddech to również oczyszczenie naszego organizmu. Aż 70% zbędnych substancji wydalanych jest właśnie z oddechem. Dlaczego powinnyśmy zwracać uwagę na jakość oddechu?  Bo przez szalony pęd życia bardzo brakuje nam lekkości, chwili zatrzymania i skupienia się na sobie, swoim ciele a także na swoim oddechu. A oddech to życie! Nie jest  łatwo nauczyć się oddychać przeponowo, dlatego warto zacząć od małych kroków i choć raz dziennie oddychać zatrzymując oddech i licząc do trzech – zarówno przy pobieraniu jak i wypuszczaniu powietrza.  Taki oddech pomaga rozbić blokady, które masz w ciele.

 

Gościem specjalnym była Dorota Deląg. Bardzo bezpośrednia, energiczna i energetyczna kobieta. Dobrze się jej słuchało. Podobało mi się.  Jestem pewna, że nie tylko mi. Świetnie przeplatała swoje doświadczenia życiowe z ciekawymi inspiracjami. Podzieliła się bardzo osobistymi przeżyciami i w ten sposób stała się bliższa każdej kobiecie, która była na konferencji Uwolnij swoją kobiecość.  Niektóre z nas nawet się włączały kiedy Dorota zadawała pytania. Było dość interaktywnie, a prelegentka było żywo zainteresowana opiniami uczestniczek. Dowiedziałyśmy się, że Dorota prowadzi fanpage Poranek Doroty, podczas którego, w formie video, opowiada o swoim życiu i dotyka tematów bliskim każdej kobiecie. Dorota twierdzi, że bycie sobą jet najważniejsze. Nie warto zastanawiać się co o nas myślą inni! Szczególnie dlatego, że życie to swoisty rollercoster, który niejednokrotnie hołubi tupeciary 🙂 (swoją drogą jest taka książka, którą prelegentka serdecznie poleciła). Jednak podczas tej zwariowanej jazdy nigdy nie zapominaj kierować się sercem, a nie rozumem!

Było też sporo śmiechu. Dorota potrafi rozbawić. 🙂

Dorota nawet po prelekcji przyciągała uwagę i wiele uczestniczek chciało z nią zamienić słowo czy zrobić sobie selfie.

Po przerwie miałyśmy czas na dyskusję na temat tego co oznacza dla nas cielesność… Padło sporo kontrowersyjnych stwierdzeń, które nie zostały bez echa. Panie bardzo chętnie dyskutowały.

Warsztat pt. „Ciałopozytywność – jaka odnaleźć pozytywne spojrzenie na ciało w gąszczu oczekiwań i przekonań powszechnie panujących” przeprowadziła Monika Kowalczyk. Świetnie nam pokazała zakamarki naszych przekonań, zwykle bardzo negatywnych. Szczególnie jeśli chodzi właśnie o cielesność. Przecież to właśnie my mamy na swój temat najgorsze zdanie. Zawsze gdzieś mamy za dużo lub za mało… nigdy nie jesteśmy zadowolone ze swojego ciała. Oczywiście, że są wyjątki i dobrze, jeśli się do nich zaliczasz. Jeśli nie to od dziś powinnaś mówić do siebie  „JESTEM BOGINIĄ”.  A co za tym idzie – mam boskie ciało! Tylko czy faktycznie tak o sobie myślisz? Jeśli  nie to przyjrzyj się tym przekonaniom, które Cię ściągają w dół i przeformułuj je na wspierające. Dzięki temu odzyskasz swoje ciało i będziesz mogła dbać o nie w zgodzie ze sobą. A co za tym idzie być o krok bliżej do pełnej akceptacji siebie oraz od słuchania swojego ciała na co dzień.

Podczas przerw był czas na networking…

 

… oraz obejrzenie stoisk wystawców..tutaj rękodzieło Emi Łach.

Wykład Kasi Auli Barszczewskiej dotyczył zagadnień związanych z procesem odkodowania zapisów w układzie limbicznym. Brzmi skomplikowanie i myślę, że temat nadal jest dla mnie do odkodowania. Po raz pierwszy słyszałam, że okres prenatalny jest kluczowy dla postrzegania własnego życia.  Aby wizja mogła dotrzeć do ,,podświadomości” potrzebujemy się ,,skontaktować z mądrością ciała” poprzez odczuwanie różnymi zmysłami. Podczas ćwiczenia mieliśmy okazję zauważyć, jak bardzo sugestywny jest nasz umysł oraz jak myśli i uczucia mogą zmienić nasz kod DNA. Moc myśli jest zatem niesamowita! Dlatego warto nad nimi pracować, żeby wspierały nas na naszej ścieżce życiowej, a nie blokowały naszego rozwoju.

Agata Banach, autorka projektu „Odkryj siebie w pełni” opowiadała o swoich doświadczeniach życiowych związanych z poszukiwaniem siebie i swojej drogi życiowej. Kieruje się zasadą, że uczy się zawsze od specjalistów z pasją, którzy mówią o tym co robią z drive’em i zarażają nią w ten sposób innych! Gdy sama zaczęła pracować na swoich mocnych stronach pojawiły się pozytywne efekty. Miarą tego czy jesteś na dobrej drodze jest to czy Twoje działania przynoszą oczekiwane owoce. Jeśli nie to powinnaś się zastanowić o co chodzi, czy działasz w zgodzie ze sobą, czy dobrze wykorzystujesz swoje zasoby.

Agata rozwinęła temat archetypów i tego jak wykorzystać archetypowe role do tworzenia głębszych relacji. Jesteś  bardziej sierotą, czy uczennicą, wędrowcem czy wojownikiem, a może magiem? Sprawdziłaś to kiedyś? Słuchając Agaty odnalazłam się po części w sierocie, ale i wojowniczce, w magu i uczennicy. I ponoć każdy z nas ma wszystkie te archetypy. Liczy się ich natężenie. Warto się przyjrzeć tematowi, bo świadomość mocy archetypów pomaga budować dobre relacje ze sobą i innymi.

 

Na samym końcu wystąpiła Kasia Szałacha, która mówiła o tym na jak zatem wyjść poza schemat stereotypów i wykorzystać swój naturalny potencjał kreując niepowtarzalną ścieżkę kariery. Na pewno znasz pojęcie kobiece zawody, prawda? Uważa się, że opiekunka do dziecka naturalnie powinna być kobietą. Takie są stereotypy. Co my możemy z tym zrobić? Jak z kolei nie zatracić swojej kobiecości w zawodach „typowo męskich” jeśli je wykonujemy? Rozwiązanie Kasi to odkrycie tego co jest Twoją pasją, co lubisz robić i łącząc to z profesjonalizmem oraz kobiecością – szukać swojego miejsca na ziemi. Czy Ty już znasz swoją pasję ?

Tak było na konferencji Małgorzaty Penkali, Eco-kobieta. Kolejna konferencja zapewne już za kilka miesięcy. O szczegółach dowiesz się z wydarzeń Ty i biznes 🙂

Poprzednie

10 kroków do odczuwania szczęścia

Dostawa wody do dużej firmy – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Dalej