5 darmowych programów do tworzenia grafiki

| | ,

Grafika ma ogromne znaczenie. Odbiorcy są coraz bardziej wymagający, a marketerzy, przedsiębiorcy, jednoosobowe działalności prześcigają się w pomysłach. Jeśli nie – to powinni zacząć! Obraz to 80% skuteczności nie tylko reklamy. To obraz przykuwa wzrok i zachęca do zainteresowania się postem, artykułem, wpisem na blogu. Grafika, ciekawa, intrygująca czy szokująca, powinna się stać dla firm, freelancerów, organizacji centrum zainteresowań. Dlatego dobrze wiedzieć jakie mamy możliwości i do tego gratisowe! Rób co możesz, żeby tworzyć ciekawsze grafiki! Powodzenie z poniższymi narzędziami.

1.GIMP

Może znasz już to rozwiązanie, gdyż było pierwszym na rynku. Dziś dużo innych narzędzi ma podobne możliwości. Jednak GIMP w niektórych przypadkach może okazać się nadal przydatny. Możesz w nim  np. wyciąć produkt z grafiki zgodnie z jego kształtem. Nie posiada wersji online ani aplikacji na urządzenia mobilne. Trzeba go pobrać na komputer.

2. PIXLR

Pixlr to program graficzny, w którym znajdziesz sporo z Photoshopa. Działa online w wersji darmowej, możesz go też pobrać. Wersja płatna daje większe możliwości. Pixlr możesz również pobrać na telefon na Androida i iOS. Oferuje wiele możliwości edycji m.in. tryby mieszania, czy opcje retuszu. Nie jest tak prosty jak Canva.com. Dopiero się wgryzam, ale myślę, że warto poznać alternatywę.

3. QUIK

Korzystam z tej aplikacji z wielką przyjemnością. Jest ona tylko do użytku mobilnego. Umożliwi Ci stworzenie filmu ze zdjęć w wybranym układzie graficznym i z podkładem muzycznym.  Taki gotowy film możesz przesłać na FB, Instagram. Jest to zawsze urozmaicenie form publikacji.

 

4. Sumo Paint

Sumopaint wygląda jak wierna kopia Photoshopa. Podstawowe funkcje i budowa interfejsu są bardzo podobne.  Jeśli chcesz korzystać z gratisowej wersji to powinnaś korzystać z wersji online. Jeśli chcesz program zainstalować na komputerze to musisz zapłacić.

5. FOTOR

Fotor umożliwia przygotowanie grafiki na potrzeby mediów społecznościowych za pomocą gotowych szablonów. Ale możesz też tworzyć własne kreacje, jeśli masz taką potrzebę i odpowiednią wyobraźnię 🙂  Fotor ma nowoczesny i przejrzysty interfejs oraz sporo funkcji, które ułatwiają tworzenie grafik,  robienie retuszu, kolaży czy dodawanie efektów do zdjęć.

 

Programów tego typu jest dużo. Z pewnością nie wyczerpałam wszystkich możliwości. I na pewno wrócę do tego tematu. A może Ty używasz ciekawego, prostego programu do tworzenia grafiki i chcesz się nim podzielić? Pisz pod tym wpisem.

A jeśli chcesz przeczytać moje poprzednie posty na temat grafiki i infografiki -wystarczy kliknąć w interesujące Cię słowo!

Poprzednie

Kreowanie wizerunku firmy, czyli jak pozytywnie wyróżnić się na tle konkurencji

MINI Clubman – ciekawe doświadczenie motoryzacyjne

Dalej