Jak zrobić transmisję wideo live na Facebooku z gościem? – BeLive.tv

| | ,

Temat live’ów interesuje mnie już od jakiegoś czasu. Pisałam już o tym jak zrobić transmisję na żywo z komputera i urządzenia mobilnego i jak się do niej przygotować. W ramach oswojenia z kamerą nagrałam 6 video z Kasią Wnękowską i uważam, że każdy taki krok, który pozwala oswoić się z kamerą niezależnie czy telefonu czy laptopa, jest wart wykonania. Idea przeprowadzenia rozmowy na żywo stała się motorem mojego działania!

Od jakiegoś czasu przymierzałam się do cyklu live’ów z gościem. Ale niczego konkretnie nie zaplanowałam, nie zaprosiłam nikogo – tylko myślałam. A jak wiadomo to za mało:) Po rozmowie z Izabelą Wołyniec-Sobczak, która właśnie przygotowuje kurs online dla kobiet, które chcą zdobyć pracę marzeń pomyślałam, że taka rozmową pomoże w przedstawieniu zalet i wartości kursu szerszej publiczności. I zaczęłam działać.

I tu wkroczyła kwestia techniczna. Zaczęłam od sprawdzenia możliwości na FB, bez zewnętrznych aplikacji. I mimo, iż wskazałam w Rolach na stronie osobę do współudziału – przy tworzeniu transmisji nie było możliwości zaproszenia jej do udziału. A szkoda! Minus dla FB!

Zaczęłam próbować okiełznać OBS Studio mając nadzieję, że z jego pomocą będę mogła przeprowadzić live z gościem. Dziś już wiem, że to narzędzie nie służy do tego. Niemniej jednak program mam ściągnięty od jakiegoś czasu, wydawał się dość skomplikowany, ale zaczęłam drążyć. Stosowałam się do instrukcji, którą znalazłam online. Niestety moje liczne próby nie powiodły się. I zastała mnie noc. A tu na dziś na 9.30 byłam umówiona na test z Izą! A bardzo nie lubię zawodzić ludzi! I robię wszystko co możliwe, żeby dotrzymywać terminów, czy raz danego słowa. Tym razem jednak prawie zrezygnowałam…. kiedy przypomniałam sobie o BeLive.tv i czym prędzej weszłam na ich stronę.

be live_mozliwosci_zrzut

I tu miłe zaskoczenie – jest bardzo przejrzysta, czytelna i łatwa w obsłudze! Dzięki niej możesz przeprowadzić live z gościem na FB, ale również Talk show!  Tym razem kliknęłam w Interview i zobaczyłam dwa okna. Po włączeniu kamery zobaczyłam siebie. Drugie okienko miało link dla gościa i wystarczyło, że go przesłałam Izie, żeby mogła do mnie dołączyć dziś o 9.30. I wszystko poszło jak z płatka! Kiedy obie sobie siedziałyśmy przed swoimi laptopami, widziałyśmy ten sam monitor i siebie nawzajem. Dopiero kiedy wcisnęłam, jako organizatorka, przycisk Start Broadcast – pokazało się odliczanie i byłyśmy live na FB!

Tak to wygląda. Tyle, że to już po transmisji i bez Izy. Tutaj możesz obejrzeć nasz testowy live, zapowiadający ten, który odbędzie się za tydzień!

Belive tv zrzut

To co ciekawe i użyteczne to można ustawić kolejny live z wyprzedzeniem i pojawi się post z jego reklamą na wskazanej przez Ciebie stronie, w wydarzeniu czy w grupie na FB. Już zrobiłam taki na przyszłą środę a wygląda to tak:

belive_post_zrzut

Ten post znajdziesz u mnie na stronie FB.

Jestem bardzo zadowolona z tego, że udało mi się ogarnąć live z gościem. Cieszę się, że przełamałam opory Izy w tym temacie. Jak widać wsparcie kobiet działa. Sama pewnie jeszcze trochę by zwlekała – ja zresztą też! Ale skoro słowo się rzekło – trzeba zrealizować. I obie jesteśmy o krok do przodu! A to się liczy!

Poza tym mogę podzielić się z Tobą świetnym narzędziem, które być może będziesz chciała sama wypróbować. Możesz to zrobić bezpłatnie w ciągu 14 dni od założenia konta. Po tym okresie jest ono płatne – 12USD miesięcznie, jednak jeśli masz dobry pomysł na live’y – to warto zainwestować!

Jeśli znajdę inne narzędzie do live’ów z gościem to na pewno się tym podzielę. A może Ty używasz jakiegoś, które jest bezpłatne i równie proste w obsłudze co BeLive.tv? Napisz pod tym postem!

 

Update – listopad 2020

Be.live się zmienił. Często dostaję pytania – jak zaplanować transmisję na żywo z gościem. Odpowiadam.

Trzeba wejść na swoje konto i na swój profil i tam – Create Broadcast.

I tam wejdziemy na przestrzeń transmisji. W lewym górnym rogu znajdziesz – Edit Destinations. Klikasz w to i rozwija się przestrzeń do zaplanowania transmisji wraz z postem na FB lub YT – zależy gdzie ma się pojawić transmisja.

W tej przestrzeni (to białe pole poniżej) zaplanujesz dzień i godzinę, wskażesz gdzie ma odbyć się stream (FB czy YT), dodasz grafikę, tytuł transmisji i jej opis. Na końcu zapiszesz (Save).

Po stworzeniu transmisji na FB pojawi się post zapowiadający transmisję. Każdy kto zobaczy post może kliknąć i otrzymać przypomnienie tuż przed jej rozpoczęciem. Dobrze jest zaplanować transmisję 2-3 dni przed startem.

W dniu transmisji wejdziesz  do My streams, klikniesz w przycisk przy opisie swojej transmisji i znajdziesz się w przestrzeni, do której należy zaprosić gościa.

Klikasz w gość  w lewym menu i przesyłasz link, który tam znajdziesz do gościa.

Kiedy gość dołączy to będzie to wyglądało tak.

 

 

Najpierw gość pojawi się w dolnym prawym okienku, kiedy umożliwisz jego wejście do transmisji – wskoczy na górne okienko.

Jeśli transmisja była zaplanowana na 10.00 to najlepiej kliknąć start o godz. 9.59, żeby się zmieścić w czasie i wejść w przestrzeń uprzednio zaplanowanego posta na FB. A kiedy zakończysz transmisję pojawi się post z filmem, który wygląda tak jak zapowiedz, tylko nie z grafiką a filmem.

Warto dodać, że dziś już na Be.live można również taki film obrobić.

Powodzenia!

 

P.S. Jeśli stwierdzisz, że szkoda Ci czasu na uczenie się tego i chcesz to zrobić szybko i sprawnie to przeprowadzę Cię przez to live w 30 min. max za 39zł netto. Zapraszam do kontaktu.

Poprzednie

Jak przygotować się do wizerunkowej sesji zdjęciowej? – Basia Józefiak

Samodzielność kobiet – wyzwolenie spod jarzma własnych ograniczeń

Dalej

6 komentarzy do “Jak zrobić transmisję wideo live na Facebooku z gościem? – BeLive.tv”

  1. Czy korzystając z belive obie osoby muszą transmitować z poziomu komputera czy można też normalnie z telefonu?
    Rozważam zakup abonamentu, ale dla mnie to kluczowe, więc szukam informacji.
    Z góry dziękuję

Możliwość komentowania została wyłączona.