Zdobądź pracę taką jaką chcesz – Izabela Wołyniec-Sobczak

| |

Z Izabelą już miałam okazję rozmawiać. Współpracowałyśmy też przy promocji jej Personal Branding Academy. Wróciłam do niej, bo ma coś nowego do zakomunikowania, a dla Ciebie to może być wartościowe jeśli akurat jesteś w trakcie szukania pracy! Tym razem Izabela pomoże Ci zdobyć taką pracę jak chcesz 🙂

 

Izabelo, już miałyśmy okazję rozmawiać na łamach Ty i biznes o Linkedin. Dziś chcę Cię zapytać o drugą Twoją specjalizację, czyli HR i rekrutację osób do firm, bo to z nią jest związane moje pytanie. Wiem, że od września ruszasz z nowym kursem online. Skąd pomysł na taki produkt?

Skąd pomysł? Z codziennej praktyki! Prowadzę projekty rekrutacyjne współpracując z firmą SalesWise i przy każdym projekcie widzę, jak bardzo Kandydaci są nie przygotowani do rozmowy kwalifikacyjnej. To jest wręcz niewiarygodne, ale przygotowuje się średnio 1 osoba na 20. Począwszy od wysłanych CV, które często mają się nijak do stawianych wymagań  merytorycznych, widać że jest jeden szablon wysyłany na różne ogłoszenia, poprzez ubranie, zachowanie i merytorykę na spotkaniu rekrutacyjnym.

Jestem pewna, że gdyby Kandydaci przygotowywali się na rozmowy, mieli wiedzę jak należy to zrobić, wszyscy byśmy na tym zyskali – i osoby rekrutujące, bo mniej czasu zajmowałby każdy projekt, i Kandydaci, bo szybciej znajdowali by pracę, nie marnowali czasu na wysyłanie niedopracowanych CV i chodzenie na spotkania z których nic nie wynika.

Ja będąc po tej drugiej stronie jako rekruter, osoba selekcjonująca CV i przeprowadzająca rozmowy, mam tą wiedzę, widzę i słyszę wszystkie błędy i chcę podzielić się tym z osobami szukającymi pracy, bo to nam wszystkim usprawni pracę.

Zdarzają się wręcz takie sytuacje kiedy widzę, że osoba jest dobra, wiem że doświadczeniem i kompetencjami  pasuje do wymagań Klienta. Jednocześnie wiem też, że jeśli będzie na spotkaniu z Klientem mówiła czy robiła pewne rzeczy to i tak nie zostanie zaakceptowana i przyjęta do pracy. I czasami rozmawiam o tym szczerze, wytykam błędy, pomagam się poprawić, pokazuję jak to zmienić, bo mi szkoda tych osób. Najczęściej nie są świadome swoich błędów, albo są, ale nie wiedzą jak to zmienić, więc nadal będą je popełniały i miały problem ze znalezieniem pracy.

Przecież tego wszystkiego można się nauczyć, przećwiczyć, przygotować się i zdobyć pracę taką, jaką się chce!

Przybliż nam ideę stworzenia kursu o takiej tematyce?

Ideą kursu jest przekazanie wiedzy, doświadczeń, pokazanie przykładów i najlepszych praktyk, aby nauczyć każdego uczestnika wszystkiego co jest niezbędne do zdobycia nowej pracy.

Jest to jedyne tak kompleksowe, intensywne szkolenie on-line wraz z mnóstwem przykładów, inspiracjami ze świata i zadaniami, którego efektem jest całościowe przygotowanie Cię do zdobycia pracy Twoich marzeń. Pracujemy nie tylko nad CV i listem motywacyjnym, ale przede wszystkim przygotowujemy się do spotkania rekrutacyjnego i ćwiczymy powitanie, mowę ciała, pewność siebie, silny głos, dress-code, rozmowę, odpowiedzi na trudne pytania, unikanie błędów. W kursie również znajdziesz odpowiedz na pytanie – co zrobić, aby dać się znaleźć rekruterom w internecie oraz jak zdobyć pracę w firmie, która nie szuka pracowników.

Każdy wie, że zdobycie dobrej pracy, dokładnie takiej jaką się chce, jest trudne. A przecież praca to prawie połowa naszego codziennego życia i warto mieć taką, aby chodzić do niej z przyjemnością.

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik będzie umiał samodzielnie stworzyć skuteczne dokumenty aplikacyjne i przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, z której będzie zadowolony.

Szczegółowe informacje czego się dowiesz i nauczysz dzięki kursowi znajdziesz tutaj.

Dla kogo jest Twój kurs?

Kurs jest dla każdej osoby, która chce zmienić pracę i aktywnie szuka nowej. Kurs ma też specjalny moduł dla kobiet, bo my dodatkowo popełniamy pewne błędy (brak pewności siebie, niewłaściwa mowa ciała, cichy głos, słabe negocjacje). Jest również moduł dla osób, które poszukują swojej pierwszej pracy, bo z reguły mają problem z tym co wpisać do CV i jak rozmawiać na spotkaniu rekrutacyjnym.

Kurs jest również dla tych, którym marzy się praca w konkretnej, ulubionej firmie. Bo to, że firma nie poszukuje w tym momencie pracowników nie znaczy, że nie można wysłać do niej swojej aplikacji na konkretne stanowisko. Do tego służy specjalnie przygotowany cover letter, zwany po polsku listem spekulacyjnym.

Co zawiera kurs? Czy są to video i pdf-y do pobrania, czy może jeszcze jakieś podcasty? Jak on wygląda?

Kurs składa się z 8 modułów. Każdy moduł to wiedza, przykłady, inspiracje i ćwiczenia przygotowane w postaci dokumentu pdf. W dokumencie jest wiele przykładów linkujących do internetu do filmów video (np. o mowie ciała, przykłady dobrych video CV, ćwiczenia na pewność siebie), obrazów (np. przykłady CV i listów motywacyjnych, profesjonalnych zdjęć do CV), propozycji programów do wykorzystania (np. do  stworzenia CV), testów i badań, konkretnych historii.

Każdy moduł zawiera ćwiczenia do wykonywania (np. na opanowanie głosu,  na pewność siebie) opisane w pliku z Modułem lub załączone jako odrębne pliki do wykorzystania do indywidualnej pracy.

Rekomenduję także książki, które warto przeczytać, aby poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje w wybranych dziedzinach.

Na końcu każdego modułu są zadania do wykonania, a w trakcie trwania kursu planuję live’y na Facebooku, aby konsultować postępy uczestników i odpowiadać na ich pytania.

Wszyscy mamy dziś mało czasu – ile czasu potrzeba na jego solidne przerobienie?

Cały kurs jest dostępny od razu po zakupieniu dostępu, bo uważam, że każdy powinien iść swoim tempem. Dla jednych będą to 2-3 tygodnie, bo akurat intensywnie szukają pracy, a wtedy liczy się czas oraz stopniowe przechodzenie przez kolejne moduły, czyli stworzenie skutecznego CV, listu motywacyjnego, przygotowanie się do spotkania rekrutacyjnego. Uczestnicy będą zapraszani do robienia regularnych ćwiczeń głosu, mowy ciała, pewności siebie, oraz przygotowania odpowiedzi na pytania, meteorytyki do negocjacji. Jeśli tak będą pracować to każdy moduł zajmie 2-3 dni pracy.

Natomiast osoby, które dopiero rozpoczynają poszukiwania i od podstaw muszą się przygotować lub mają na co dzień mniej czasu, bo intensywnie obecnie pracują lub też zdecydowały się na szukanie pracy z wykorzystaniem cold mailingu, mogą spokojnie robić kurs wolniejszym tempem.

Jest natomiast jedna korzyść dla uczestników, która ma motywować do nie odkładania kursu i aktywnej pracy – moje wsparcie mailowe aktywne przez miesiąc od zakupu. Każdy uczestnik kursu może do mnie napisać, zapytać, poprosić o konsultację, radę, cokolwiek potrzebuje. Odpowiadam w ciągu 24h pn-pt. Po upływie miesiąca komunikacja ze mną pozostaje, ale jest na grupie fejsbukowej, gdzie na bieżąco odpowiadam, nie ma natomiast już indywidualnej komunikacji mailowej.

Jakich efektów może się spodziewać uczestnik/uczestniczka Twojego kursu? Czy faktycznie zwiększą się jego/jej szanse na zdobycie pracy marzeń?

Obserwując na co dzień osoby, które przychodzą na rozmowy rekrutacyjne, słuchając opinii Klientów po spotkaniach, przeglądając dokumenty aplikacje jestem pewna, że szansa na zdobycie pracy niesamowicie rośnie.  Tak jak już mówiłam wcześniej – aplikacje są słabe, najczęściej widać że wysyłane „hurtem”, nie spersonalizowane. Kandydaci przychodzą na spotkania nieprzygotowani, mają trudności z odpowiedziami nawet na typowe pytania rekrutacyjne, czasem sami nie wiedzą czego oczekują, nie mówiąc już o opowiedzeniu co mogą wnieść wartościowego do firmy.

Posiadając tak kompleksową wiedzę i przygotowanie do procesu poszukiwania pracy jestem pewna, że każdy uczestnik zdobędzie pracę taką, jaką chce.

Czy przyjmujesz reklamacje?  😊 Np. ktoś zgłosi się do Ciebie i powie – przerobiłam kurs i nic się w moim życiu nie zmieniło. Co wtedy?

Reklamacje? Jest pewna, że jeśli uczciwie przerobi kurs, poćwiczy, zrobi zadania, to nie ma opcji, aby się nic nie zmieniło. Jeśli cokolwiek jest niejasne, dyskusyjne, potrzebna jest pomoc – jestem dostępna drogą mailową, na Facebooku jest grupa, w której również na bieżąco odpowiadam i konsultuję oraz w opcji Premium oferuję dwie 1-godzinne indywidualne konsultacje ze mną on-line (skype, hangouts, itp.) lub przez telefon (do wyboru).

Czy w ramach kursu będzie możliwość rozmowy z Tobą np. przez Skype w ramach konsultacji indywidualnej?

Tak, są dwa pakiety do wyboru Standard i Premium i właśnie w pakiecie Premium są dodatkowo konsultacje indywidualne.

Natomiast w ciągu pierwszego miesiąca od dnia zakupu każdy uczestnik kursu, niezależnie od wybranego pakietu, może do mnie napisać maila i skonsultować swoje wątpliwości, poprosić o poradę, konsultację, z każdym „porozmawiam”. Poza tym przez cały czas aktywnie działam w specjalnej grupie na FB, gdzie również na bieżąco odpowiadam i konsultuję.

Czy Ty brałaś udział w jakimś kursie online? Jakie są Twoje obserwacje, doświadczenie? Czy ten kurs spełnił Twoje oczekiwania?

Tak, brałam udział w dwóch kursach on-line i jestem z nich zadowolona, bo faktycznie były pełne wiedzy, były ćwiczenia i zadania, konkretne przykłady oraz możliwość kontaktu z trenerami.

Czym według Ciebie powinien się charakteryzować wartościowy kurs online?

Wartościowy kurs online powinien dawać wiedzę i uczyć konkretnych umiejętności. Aby każdy uczestnik po ukończeniu kursu miał poczucie, że faktycznie nauczył się czegoś i może teraz samodzielnie działać w tym temacie. Kurs powinien zawierać dużo przykładów, bo to zawsze dobra inspiracja, zwłaszcza na początku, gdy czasami nie mamy jeszcze pomysłów na własne działania.

Kurs online, mimo, że właśnie z założenia odbywa się przez internet, powinien umożliwiać kontakt z trenerem, pozwalać na konsultację swoich doświadczeń i przemyśleń.

Jakbyś miała w jednym zdaniu zachęcić do swojego kursu – jak byś to zrobiła?

Zdobądź pracę taką jaką chcesz i wierz mi, że to nie jest trudne, gdy posiadasz całą praktyczną wiedzę z mojego kursu!

Zachęcam do pobrania programu kursu i zapisania się na listę oczekujących na szkolenie – jako pierwszy otrzymasz informację o sprzedaży i masz gwarancję niższej ceny.

Dziękuję za rozmowę i życzę dużo uczestników i uczestniczek kursu!

Ja również dziękuję  🙂

Poprzednie

Everest lidera – jak go zdobyć?

7 kroków do fanpage’a FB na medal

Dalej