Gwiezdne marzenia – premiera książki charytatywnej

| |

W zeszłą niedzielę, 25 czerwca, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w inauguracji książki charytatywnej „Gwiezdne marzenia”. Pomysłodawczynią jej powstania jest Monika Jędrzejewska-Wiergiles. właścicielka wydawnictwa Sofijka. Monika zebrała wokół siebie spore grono osób, bo aż ponad 100 osób!, które chciały się zaangażować w ten charytatywny projekt. Byli to i autorzy bajek oraz wierszy, ilustracji, ale również korektorzy, partnerzy, ambasadorzy. Dzięki tej wspólnej inicjatywie udało się zebrać pieniądze na wspieram.to i wydać tę książkę!

Książkę, która powstała z myślą o dzieciach przebywających w szpitalach, hospicjach, domach dziecka i innych placówkach opiekuńczo-wychowawczych aby dodać im otuchy w trudnych chwilach! Od września będzie dostępna w sprzedaży na www.sofijka.pl, a dochód ze sprzedaży wesprze akcje na SiePomaga.  Jak mówiła Monika, w planach jest również wydanie audiobooka i gry memo. Ale po kolei!

Uroczysta premiera książki „Gwiezdne marzenia” odbyła się w Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.

gwiezdne 2

W czasie niedzielnego spotkania można było po raz pierwszy zobaczyć wydrukowaną książkę i to było Wow bo jest cudna!

gwiezdne1

Cała uroczystość była bardzo bajkowa, gdyż znani artyści czytali bajki i wiersze z książki charytatywnej dzieciom, zasłuchanym leżakującym pod sceną. Tak to wyglądało 🙂

gwiezdne 11

Najpierw wiersze z książki przeczytała Pani Teresa Lipowska przeczytała wiersz „Gwiezdne marzenia” i „Papugi” oraz bajkę „Kamyczek”. A następnie wiersz „Niezwykłe zoo” i bajkę „O Robaczku, który patrzył na gwiazdy” przeczytał Tomasz Sobczak.

gwiezdne 8

Przyszedł czas na podziękowania wszystkim tym, którzy najbardziej wspierali Monikę i projekt podczas jego trwania. Wymieniła wszystkich autorów, ilustratorów, korektorki, partnerów, ambasadorów. Monika podzieliła się z uczestnikami bardzo osobistymi przeżyciami, emocjami, które towarzyszyły jej podczas powstawania książki i euforią, która pojawiła się, kiedy na wspieram.to zebrała o wiele więcej pieniędzy, niż początkowo zakładała. Gratuluję serdecznie Monika! To naprawdę wielka rzecz, która cieszyć będzie wiele dzieci!

gwiezdne 12

Ale był też czas na podziękowania osobiste, najbliższej ekipie współpracującej. Brawo dziewczyny! – Drużyna Gwiezdnych Marzeń: Katarzyna Nowicka-Organa z Mały Aptekarz – warsztaty dla dzieci, Katarzyna Malinowska z Rodzinni OdkrywcyAneta Kocbuch, Anna Appelbaum z Domowa Świetlica.

gwiezdne 13

I znowu przyszedł czas na kolejną porcję bajek i wierszy 🙂 Tym razem  bajkę „Bajęda” przeczytała Anna Iberszer, a wiersz „U fryzjera” i bajkę „O piesku i marzeniach” przeczytał Jacek Kawalec. A ja dawno nie wysłuchałam tylu bajek i wierszy w tak świetnych, aktorskich wykonaniach!

gwiezdne 9

Wszyscy, którzy czytali bajki i wiersze to Gwiezdni Ambasadorzy książki. Wśród nich jest również pani Katarzyna Zielińska i pan Piotr Małachowski, którzy jednak nie mogli być obecni na tej uroczystości. Szkoda!

gwiezdne 4

Dzieci jednak nie usiedziały spokojnie na całej uroczystości. Kiedy po drugim czytaniu bajek i wierszy wyszły się pobawić symbolicznie wręczono książki reprezentantom Fundacji Zaczytani, która przekaże książki do szpitali dziecięcych oraz Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, która przekaże książki do Rodzinnych Domów Dziecka. Do hospicjów i domów dziecka książki zostaną przekazane lub wysłane bezpośrednio przez Wydawnictwo Sofijka.

Oby więcej takich inicjatyw! Pamiętam jak dziś kiedy Monika, podczas jednego naszego spotkania, powiedziała, że chce taką książkę wydać. Wyobraziłam sobie ogrom przedsięwzięcia, a ona to zrobiła i to się liczy! 🙂

Na koniec uroczystości wjechał piękny tort wykonany przez firmę Grycan.

gwiezdne 15

Tort pokroiła Monika, bo to był jej wielki dzień i dzień realizacji jej marzenia!

gwiezdne 14

Można też było napić się kawy przy stoisku Mokate.

gwiezdne 16

Po części oficjalnej były rozmowy i przekazanie książek autorom, ilustratorom i redaktorom oraz partnerom. I ja mam swój egzemplarz, który na pewno oddam w dobre ręce! 🙂

Monika udowodniła, że marzenie się nie spełniają, ale marzenia się spełnia. A jakie Ty masz marzenie?

Poprzednie

Jak napisać CV, żeby zaprosili Cię na rozmowę o pracę? – cz.2 – Iza Wołyniec-Sobczak

7 zasad tworzenia dobrego contentu

Dalej