Spłacasz kredyt w obcej walucie? Sprawdź, w jaki sposób można zapłacić za niego jak najmniej!

| |

Kredytobiorcy posiadający kredyty w obcej walucie to wciąż dość duży odłamek wszystkich kredytobiorców. Jednak nadal niewielu z nich potrafi szukać efektywnych sposobów obniżania wysokości comiesięcznych rat.

Najprostszą metodą opłacania jak najniższych rat za kredyt w obcej walucie jest znalezienie najkorzystniejszego sposobu wymiany pieniędzy. W dzisiejszych czasach najlepszym sposobem jest korzystanie z kantorów internetowych, które przede wszystkim oferują atrakcyjniejszy dla klienta spread, co znacząco przekłada się na wysokość raty.

Jaki kantor internetowy warto polecić?

Jednym z najlepszych tego typu miejsc jest Internetowy kantor Fritz Exchange, który jest częścią znanej marki Fritz Group, co niewątpliwie stanowi gwarancję bezpieczeństwa. W kantorze większość wymian jest realizowanych w ekspresowym tempie, czyli do 15 minut. Ponadto klienci mogą się skontaktować z Biurem Obsługi Klienta, aby na przykład uzyskać szereg informacji dotyczących sposobu wymieniania pieniędzy, co jest istotne szczególnie wtedy, gdy dokonują tego po raz pierwszy.

Najważniejszą dla kredytobiorcy korzyścią płynącą z wymiany walut w kantorze Fritz Exchange jest to, że oferuje on spready niższe nawet o kilkadziesiąt groszy od tych, które są proponowane przez banki czy kantory stacjonarne. A to bezpośrednio przekłada się na znaczące obniżenie wysokości każdej raty, a w konsekwencji również na tańszy kredyt.

Kto jeszcze powinien korzystać z kantorów internetowych?

Bardzo dużą grupę klientów kantorów internetowych stanowią biznesmeni. W przypadku kantoru Fritz Exchange mają możliwość indywidualnego negocjowania ceny kursów. Opcja ta jest dostępna już przy regularnych lub dużych wymianach (np. powyżej 10 tysięcy euro).

Kolejną pokaźną grupę stanowią osoby pracujące za granicą lub pracujące zdalnie w firmach zagranicznych i zarabiające w obcej walucie. W ich przypadku dzięki wybraniu odpowiedniego sposobu wymiany waluty mogą zyskać nawet kilkaset złotych więcej pensji. Jest to szczególnie istotne dla głównych żywicieli rodziny pracujących za granicą, którzy przesyłają pieniądze do kraju. Dzięki oszczędnościom uzyskanym na wymianie walut mogą wysłać rodzinie więcej pieniędzy, co przekłada się na podwyższenie ich standardu życia.

Inne korzyści płynące z kantorów internetowych

Kantory internetowe poza oczywistą opłacalnością ekonomiczną mają też szereg innych zalet. Przede wszystkim są dostępne dla każdego, co ułatwia proces wymiany waluty, a także oszczędza nasz czas. Można z nich korzystać również w nocy i w święta. Wymiana waluty w kantorach internetowych jest prawie tak samo prosta jak stacjonarnie. A dodatkowo, w razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, użytkownicy kantoru mogą skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

Korzystanie z odpowiednich kantorów internetowych to najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto chce otrzymać dodatkowe korzyści na wymianie walut. Bez względu na to, czy chodzi po prostu o oszczędność pieniędzy, wygodę czy oszczędność czasu.

*Artykuł sponsorowany

Poprzednie

Krótka rozprawka o namiętności – Anna Kossak

11 narzędzi content marketingu

Dalej