11 narzędzi content marketingu

| |

Co to takiego ten content marketing? Mówi się, że content is the king, ale co to oznacza? To nic innego niż marketing treści, czyli przyciąganie uwagi tym co dla czytelnika jest najbardziej wartościowe, czyli np. wiedzą, rozrywką, poradami. Dopiero wtedy, gdy zaskarbimy sobie jego uwagę możemy rozpocząć przekształcanie go w klienta. Skomplikowane? Nie, aż tak bardzo:)

Content marketing to inwestycja, która zwraca się w dłuższym terminie i z czasem przynosi coraz większe korzyści. W dzisiejszych czasach to właśnie treści budują zaangażowanie, zasięg i markę, a one przynoszą dochody.

To jakie są narzędzia content marketingu, które możesz używać od dziś?

11 najpopularniejszych narzędzi do content marketingu wg amerykańskich marketingowców:

 1. Social Media (bez blogów) – o tym chyba nie trzeba nikogo już przekonywać.
 2. Artykuły  – budują Twoją markę, ukazując Cię jako eksperta w swojej branży. Publikuj je na blogach, portalach, których publika może być Twoim potencjalnym klientem.
 3. Newslettery – nadal żywe mimo odczuć naszych, że jest ich tyle w skrzynkach, że nie działają. Niestety tak nie jest. Oczywiście, musimy się przebić treścią i wpaść w ręce klienta w odpowiednim czasie, ale to już temat na oddzielny wpis. W każdym razie warto zbierać swoją bazę mailingową i wysyłać wartościowe wiadomości!
 4. Case’y – przypadki z życia wzięte cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. Łączą w sobie elementy historii, a te kochamy!
 5. Blogi – nadal wartościowe. Możesz pisać bloga firmowego, przy swojej stronie www, który nie wymaga takiego zaangażowania jak blog samoistny. Ten trzeba uzupełniać często i regularnie, szczególnie na samym początku. I najlepiej tworzyć ponadczasowe i wartościowe treści.
 6. Poradniki, raporty – ciekawe, chętnie pobierane. Mogą stanowić również przynętę przy zbieraniu listy mailingowej. Muszą jednak opowiadać na zapotrzebowanie klienta!
 7. Webinary/webcasty – na pewno wiesz co to webinar (forma szkolenia online), a czym jest webcast – tutaj odeślę Cię do strony Webcaster – to właśnie to co oni prezentują – tematyczna tv online.
 8. E-magazyny – popularne bardzo, zjadające rynek prasy drukowanej. Coraz chętniej po nie sięgamy dzięki dostępności urządzeń mobilnych.
 9. Wideo – bardzo chętnie oglądane przez wszystkich:) Większy problem mają przedsiębiorcze kobiety, żeby je tworzyć:) W każdym razie wideo będzie zyskiwało na popularności i warto zastanowić się jak je wykorzystać dla własnych celów!
 10. Podcasty – odpowiedz dla tych, którzy nie lubią wideo. Możesz tworzyć nagania audio i je publikować. Co Ty na to?
 11. E-booki – których tworzymy sporo, ale nadal jest na nie popyt. Nie zrażaj się tym, że jest ich przecież tyle – to po co mam tworzyć kolejny? Znajdź temat, który może zaciekawić i działaj!

Mając te wszystkie narzędzia masz co robić. Już same Social Media to ogrom wiedzy i pracy. Ciekawa jestem, które z tych narzędzi lubisz najbardziej – podziel się swoimi spostrzeżeniami.

 

*Ranking na podstawie książki E-marketing, współczesne trendy. Pakiet startowy.

Poprzednie

Spłacasz kredyt w obcej walucie? Sprawdź, w jaki sposób można zapłacić za niego jak najmniej!

ODPO(za)CZNIJ z głową – Agnieszka Szczepaniak

Dalej