Historie – Monika Kurdej – Gabinet Wspierania w Odchudzaniu

| |

Dziś przedstawiam Ci historię Moniki, która ma „bzika” w kwestii utrzymania dobrej sylwetki i zdrowego odżywiania. Sama poradziła sobie ze swoją otyłością i wspiera dziś inne kobiety w tej drodze. Zobacz jak ona to robi:) 

 

KIM JESTEM?

Jestem maniaczką zachowania dobrej sylwetki:) A zawodowo: empatyczną psychodietetyczką i prowadzę Gabinet Wspierania w Odchudzaniu. Uporałam się z największą udręką swojego życia – otyłością, a dzisiaj uczę zapracowane kobiety, jak to zrobić, żeby wyglądać dobrze i czuć się dobrze.

 

CO ROBIĘ?

Przede wszystkim pomagam wyjść ze starych schematów działania, żeby stworzyć nowe. To nie jest tak, że diety nie działają, czy że jojo atakuje samo z siebie. To rezultat kolejnych działań, a nawet nawyków, które kobiety nieświadomie pielęgnują – bo tak łatwiej żyć. A że przyszło nam żyć w świecie błyskawicznych zmian – to, zdarza się, że nasze ciała za tym nie nadążają. Ja pomagam zobaczyć istotne schematy oraz kolejne schematy tzw. podążające. Wszyscy działamy w takich systemach schematów, a ja pomagam zbudować świadomie taki system, żeby był bardziej sprzyjający dla osiągania dobrego samopoczucia i wyglądu.

Ale, oczywiście, nie wszystko od razu. Potrzebny jest konkretny plan działań. W pierwszej kolejności potrzebne jest, żeby uwolnić kobiety od przeszłych, negatywnych doświadczeń związanych z taką pracą na schematach. Dopiero na drugim etapie możemy zająć się „technikaliami” zmiany stylu życia. Tak wiele kobiet potrzebuje wyniku już – a tutaj ciało stawia jednak swoje ograniczenia. Dla mnie za każdym razem to są lekcje o kobiecości i o współczesnym świecie – o tym, jak bardzo się różnimy.

Moim atutem jest to, że zebrałam zarówno własne doświadczenie, jak i wiedzę, z różnych dziedzin: od dietetyki, edukacji, motywacji, zabawy, produktywności po corporate wellness, coaching i NLP, aby naprawdę wspierać moje Klientki. W odróżnieniu od kanapowych ekspertów swoje działania opieram na naukowych przesłankach i dopasowuję sposób działania do rzeczywistych potrzeb moich Klientek. Ale nie boję się zawinąć rękawy i razem z moja klientką gotować, robić zakupy i ćwiczyć. Teraz przygotowuję do swojej oferty taki dwudniowy – audyt stylu życia, w którym będę cały czas towarzyszyć mojej klientce.

Z chęcią i z łatwością piszę. Mój blog: www.zasmakujwzyciu.pl w tym roku dostał własny „silnik” i jestem bardzo dumna z każdej nowej osoby, która na niego trafia i zostaje.

Jestem w trakcie „wypuszczania” własnego poradnika przeciwko świątecznemu objadaniu się – „Przygotuj się na pokusy.” To 81 stron porad i strategii do zastosowania przy świątecznym stole. JEST MOC!!!

Mam taką ideę, żeby być prawdziwą przewodniczką tych wszystkich kobiet, które chcą dobrze wyglądać i dobrze się czuć, stąd znajdziecie u mnie dużo wiedzy za darmo – dla tych osób, które nie mogą płacić oraz konkretne produkty i programy, które odpowiadają na różne potrzeby moich Klientek.

JAK TO ZROBIŁAM?

Przede wszystkim szybko (możliwe że za szybko) odkryłam, że jest dla mnie ważne, aby pracować mądrzej – nie ciężej. Z tym nastawieniem każdy tradycyjny etat odpadał, bo wymagał ode mnie robienia rzeczy powtarzalnych, tłumił moją kreatywność i ograniczał wolność… no i, tam gdzie trafiłam, zarobki nie były wymarzone. Ale zdążyłam poznać kilku wspaniałych coachów i zakochać się w tym podejściu do pracy z człowiekiem. Do dzisiaj mam ciarki ekscytacji, jak sobie myślę, jakie wrażenie zrobił na mnie mój pierwszy – jako klienta – proces coachingowy. Wiedziałam, że to chcę robić i że sobie poradzę. Po prostu serce mi do tego tak śpiewało, że nie sposób było tego nie usłyszeć.

Pierwszy pomysł – odchudzanie – mocno łączy się z moim doświadczeniem wychowania się w rodzinie zarażonej otyłością i wychodzenia z otyłości. Do dzisiaj bardzo się rozwinął i ma potężną moc wpływania na produktywność osobistą i zawodową kobiet, bo dostrzegam, jak jest im dzisiaj trudno. O ile z obowiązków zawodowych mogą się zwolnić i od nich odpocząć, to od osobistych już nie. Często oprócz tego, że są świetnymi menedżerkami, gospodyniami i mamami to opiekują się też swoimi starszymi, wymagającymi pomocy, rodzicami. Muszą dawać sobie ze wszystkim radę i czują, że ciało odmawia im posłuszeństwa. To, że tyją składają na karb złego jedzenia czy szerzej – złego trybu życia, ale zapominają o tym, że są, zwyczajnie „zajeżdżone”. Zdrowe ciało nie chce być tłuste i zrobi wszystko, żeby utrzymać naturalną harmonię i zdrowie. Na to, że kobiety nie są zadowolone z tego, jak wyglądają i jak się czują wpływa wiele czynników i konieczne jest, w programie zmiany, aby je znać, rozumieć i właściwe zadziałać. Stąd pomysł „zwykłego odchudzania” rozrósł się do 4 programów, w których pracuję – a to przecież nie koniec.

MOJE RADY DLA INNYCH KOBIET

Miej, codziennie 10 minut tylko dla siebie – nie na myślenie o sprawach, nie na planowanie zakupów, nie na oglądanie serialu, nie na ćwiczenia mentalne czy fizyczne, nie na nakładanie maseczki – na spotkanie się ze sobą prawdziwą. 

Jak to jest trudne widzę na spotkaniu z każdą moją klientką – dlatego moje programy uzupełnione są o pracę nad inteligencja oddechową. To mój sposób na osiąganie tego stanu błyskawicznej regeneracji i tego uczę. Bo to oddech masz zawsze przy sobie i zawsze możesz do niego sięgnąć.

MOJE WZORCE

Nie znam drugiej takiej osoby, która miałaby takie podejście jak ja i marzyła o tym, co ja, więc w tym sensie nie mam się na kim wzorować. Mam za to wiele inspiracji, z których czerpię garściami: Michał Godlewski jest moim WIELKIM nauczycielem oddechu, Colleen Stanley i Miki Kashtan uczą inteligencji emocjonalnej w biznesie, a ja uczę się od nich, że można i że trzeba. Potem Marshall Goldsmith przekonał mnie do rozpracowania systemu nawyków. Bardzo dużo biorę od Kołcza Majka – Michał Wawrzyniak. Wierzę mu, że aby zrobić coś naprawdę dobrego we współczesnym świecie – trzeba być JAKIMŚ i umieć poradzić sobie z hejterami.

MOJE MOTTO

Nie wiesz, co zrobić? Oddychaj!

Poprzednie

Czego oczekuje konsument w social media? – 5 wskazówek

Oszczędzanie przy wymianie walut – to takie proste

Dalej

2 komentarze do “Historie – Monika Kurdej – Gabinet Wspierania w Odchudzaniu”

  1. Niesamowita opowieść i niesamowita osoba! Bardzo pozytywne podejście do sprawy dla wielu kobiet trudnych – i bardzo dobry przykład, że jednak się da. Trzeba tylko zmienić myślenie i CHCIEĆ! Brawo, podziwiam takie silne kobiety 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.