Jak stać się liderką? – Inauguracja VI Szkoły Liderek

| | ,

Ruszyła kolejna, już VI, edycja Szkoły Liderek. Zebrała, jak zwykle, kobiety, które chcą sie rozwijać, iść do przodu, sprawdzić się w działaniu, poznać swój potencjał i realizować swoje marzenia. Szkoła Liderek 2016

INSPIRACJA DO DZIAŁANIA

Patrycja Załug zrobiła bardzo inspirujące wprowadzenie do Inauguracji SzL. Zachęciła do działania mimo lęku. Bo to właśnie w działaniu doskonalimy swoje umiejętności i rośnie nam wiara w siebie. Boisz się? Zrób pierwszy krok. Kolejne przyjdą łatwiej. Daj sobie przestrzeń na działanie mimo strachu. Wybierz swój kierunek i dąż do niego drobnymi krokami. Idąc pozwól sobie na niepewność, na wątpliwości, które na pewno się pojawią. Nie traktuj porażek jak przeznaczenia, a jedynie jak lekcje, z których warto wyciągać wnioski. Bądź pewna, że na tej drodze pojawią się trudności. Ważne, żeby się nie zniechęcać, ale iść nadal do przodu, próbować jeszcze raz i jeszcze raz! Zdecyduj się na to, by uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Pomóż sobie w codziennej drodze otaczając się pozytywnymi, wspierającymi osobami. I dąż do celu!

Szkoła Liderek 2016

Kasia Dziubałka, współprowadząca tę konferencję i obecną Szkołę Liderek, zaprosiła do wywiadu Elę Lange, również absolwentkę SzL. Sama weszła na drogę odkrywania siebie 5 lat temu. To było wyzwanie, ale połączyła kilka punktów lubię to i okazało się, że może pomagać ludziom w odchudzaniu. Uwierzyła w siebie, zaczęła działać i została coachem. Z doświadczenie może powiedzieć, że warto się odważyć i sięgać po swoje marzenia stąpając po ziemi. Najważniejsze według niej jest to, żeby wiedzieć czego się chce, czyli żeby znać siebie:). Jak to się wie, to wystarczy to robić i nie wątpić w swoje możliwości, by dojść do swojego celu.  Ela zrealizowała swoje marzenie o książce i dziś możesz przeczytać ” Gdybym tylko schudła” jej autorstwa.

Szkoła Liderek 2016

PIENIĄDZE – CO ZROBIĆ BY ZARABIAĆ JE Z LEKKOŚCIĄ?

Celestyna D. Osiak gościła na łamach mojego bloga już kilkakrotnie. Zawsze dobrze się jej słucha. Jako coach z misją  mówiła o 3P związanych z pieniędzmi. Co one oznaczają?

Pieniądze kochają precyzję,

Pieniądze kochają pracę,

Pieniądze kochają przyjemność.

Co zrobić, żeby pieniądze przychodziły z lekkością? Zobaczyć ile ich potrzebujesz, na życie, na przyjemności. Musisz to wiedzieć. Jeśli chcesz zarabiać tylko na przeżycie – tak będzie. Jeśli określisz stawkę obejmującą podróże, przyjemności – to łatwiej je pozyskasz, bo pieniądze kochają precyzję 🙂

Bez pracy nie ma kołaczy mówi stare porzekadło. A żeby Twój biznes dobrze działał to trzeba wiedzieć kto jest Twoim klientem. I tutaj zaczyna się modelowanie kluczowych cech idealnego klienta. Jaki on ma być? Ma wracać do nas, polecać nas, ma się z nim dobrze pracować. Można go łatwo znaleźć i ma pieniądze. Płaci z uśmiechem na twarzy i nigdy nie negocjuje ceny. A jakie są Twoje kryteria idealnego klienta?

Żeby mieć różne źródła dochodu warto zrobić produkt, który będzie można sprzedawać przez długi czas. Co to może być? Kurs online, szkolenie online, książka. Użyj swojej inwencji twórczej oraz umiejętności.

Trzeba też ułożyć sobie biznes począwszy od marketingu. Zastanów się co lubisz – pisać (blog, newlsetter), przemawiać (webinary, konferencje, szkolenia) czy spotykać się? Od tego zacznij. Rób to co daje Ci radość i idzie najprościej. A jeśli możesz – to inne działania zleć.

Oczywiście nie wolno zapominać, że biznes robisz dla siebie. Zasilasz go swoją energią i dlatego musisz o nią dbać. I tu przychodzi czas na siebie, na swoje przyjemności, nagradzanie siebie, i najważniejsze – odpoczynek!  Funduj sobie drobne przyjemności na każdy dzień, miesiąc. Pomyśl też o dużych przyjemnościach  choćby raz na rok. Dlaczego to takie ważne? Bo jest jeszcze jedno ważne P – pieniądze kochają pragnienie 🙂

Szkoła Liderek 2016

WIZERUNEK BIZNESOWY I PRZYJEMNOŚĆ

W ostatniej części przedstawiły się dziewczyny z projektu Twoja Sesja. Trzy ambitne, kreatywne kobiety, Kasia Gruk, Tatiana Pałucka i Anna Zawada, połączyły swoje siły i stworzyły przestrzeń dla kobiet i ich przyjemności. Razem robią zdjęciowe sesje biznesowe, ale i buduarowe. Wszystko w zależności od potrzeb klientki. Dziś współpracują z Simple, Givenchy i wieloma innymi znanymi markami.

Kobiety do sesji są ubierane przez nie od stóp do głów. Kasia robi im makijaż, Ania dobiera bieliznę do sesji buduarowych, a Tatiana wszystko to utrwala w cyfrowym wymiarze. Inspirują do działania i sięgania po „niemożliwe”. Takowe nie istnieje, trzeba próbować, dawać z siebie wszystko, dawać wartość i wyciągać rękę po to czego chcesz. Trzeba dbać o relacje z partnerami, podwykonawcami i pamiętać, że klient jest najważniejszy.

Ważne żeby pytać potencjalnego klienta czy Twój produkt mu się podoba i czy by za niego zapłacił. Testuj, pytaj, testuj. Korzystaj z wiedzy ekspertów. Stawiaj na swoje mocne strony, resztę zleć podwykonawcom. Do wszystkiego podchodź z konsekwencją i determinacją!

Szkoła Liderek 2016

I tak nadszedł czas na przedstawienie się przyszłych liderek:) Jest ich w tym roku 10. Każda z nich opowiedziała o sobie w ciekawy sposób. Niektóre historie szczególnie zapadły mi w głowie. Jestem przekonana, że ta edycja będzie bardzo ciekawa, bo zgromadziła kobiety z różnych środowisk zawodowych i z różnym doświadczeniem życiowym oraz temperamentem. Będzie wesoło, inspirująco i na pewno bardzo rozwojowo! Dziewczyny życzę cudnej edycji SzL!

Szkoła Liderek 2016

* Zdjęcia – Twoja Sesja

Poprzednie

Farbowany lis, czyli o fałszywych przyjaźniach – Kinga Bogdańska

Sztuka konwersacji – Anna Kossak

Dalej

5 komentarzy do “Jak stać się liderką? – Inauguracja VI Szkoły Liderek”

Możliwość komentowania została wyłączona.