Eco-kobieta – co to znaczy?

| | ,

Kim jest eco-kobieta? Co to oznacza? Jak stać się eco-kobietą? Dowiesz się tego po przeczytaniu relacji Joli Christol z moim delikatnym liftingiem:) Dziękuję Jolu!
1 października miałam okazję uczestniczyć w konferencji «Eco-Kobieta, czyli jak żyć w zgodzie z ciałem i duszą», która wspaniale zorganizowała Małgorzata Penkala a pięknie poprowadziła Marta Ossolińska. Obie panie serdecznie nas przywitały i opowiedziały o programie konferencji.
SŁUCHAJ SIEBIE TU I TERAZ 
Patrycja Załug, coach pewności siebie, autorka książki “100 pomysłów jak być dla siebie dobrą” opowiedziała o tym, jak bardzo ważne jest słuchanie siebie, odpuszczanie perfekcjonizmu i działanie w zgodzie ze sobą. Droga do realizacji marzeń nie zawsze przynosi to czego oczekujemy, zaś spełnienie  jest dostępne «Tu i Teraz» jeśli tylko dbasz o siebie i swoje potrzeby. Na własnym przykładzie pokazała nam, że spełnienie jest iluzją jeśli słuchamy «Idealnej Pani», a nie naszych prawdziwych potrzeb.
Jej marzeniem było napisać książkę i poczuć się wreszcie spełnioną. Tak naprawdę. Tak dogłębnie. I marzenie spełniła, ale droga do jego realizacji była trudna. W ferworze tworzenia zupełnie zapomniała o sobie i swoich potrzebach. A gdy już osiągnęła swój upragniony cel to poczuła spełnienie jedynie przez kilka chwil… Spełnienie marzenia nie przyniosło jej, tak długo oczekiwanej, stałej satysfakcji. 
Wtedy zrozumiała, że my, kobiety, często nie dajemy sobie prawa do tego, żeby się cieszyć tym, jakie jesteśmy teraz. Dążymy do realizacji swoich celów tracąc siebie samą z pola widzenia.
Jak wobec tego zadbać o spełnienie TU I TERAZ? Na początku musimy się przebudzić i odnaleźć w sobie odpowiedz na pytanie «Po co chcę zrobić to co chcę zrobić» i odnaleźć potrzebę, którą chcemy zaspokoić w przyszłości realizując wyznaczony swój cel. Gdy już znamy tę potrzebę, wtedy możemy się zastanowić jak możemy zaspokoić ją TU I TERAZ. Strategią kobiety świadomej siebie jest praktykowanie bycia TU I TERAZ  w każdej chwili.
 Patrycja Załug
W tym pomoże Ci również cudowna formuła 5-7-5 czyli :
5 minut codziennie rano, jeszcze zanim otworzysz oczy, pytaj siebie, jakie jest Twoje najgłębsze pragnienie i co da Ci jego spełnienie?
7 razy dziennie po 1 minucie bądź świadoma siebie, swoich uczuć w danym momencie, swoich potrzeb i doznań. Pobądź 1 minutę sama ze sobą!
5 minut tuż przed snem. Pomyśl sobie za co chciałabyś sobie podziękować 🙂
 I tak, dzięki Patrycji każda z nas mogła poczuć się BOSKA 🙂
 
DROGA DO SZCZĘŚCIA
O drodze do szczęścia opowiedziała nam Renata Wrona. Każda z nas szczęście definiuje inaczej, bo inaczej je pojmuje. A szczęście zależy od nas samych i stanu naszego umysłu. To my mamy same ze sobą umówić się, kiedy będziemy czuły się szczęśliwe!
Odrzućmy wiec negatywne myśli na nasz temat i wypisujmy sobie co wieczór 10 pozytywnych rzeczy, które przydarzyły nam się w danym dniu. Zacznijmy od bardzo prostych: jestem zdrowa, mam fajnych przyjaciół, umówiłam się do super restauracji na kolację z przychylnymi mi ludźmi… Zacznijmy dostrzegać pozytywne strony życia i spotykajmy się z pozytywnie myślącymi ludźmi, gdyż jesteśmy odzwierciedleniem 5 osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu. To one nas motywują, krytykują czy nam doradzają.
Renata Wrona
Twoje szczęście jest w Tobie i tylko Ty możesz mieć na nie wpływ. Chcesz czy nie Twoje myśli mają wielką moc. Wybieraj myśli pozytywne!
Zanim wygrasz w życiu musisz wygrać w swoim własnym umyśle! Pozytywne myśli to podstawa. Kolejny krok to ustalanie celów i dążenie do nich.
 
SEKS I POŻĄDANIE 
Z pasja o seksie i pożądaniu opowiedziała nam Karo Akabal. Swoją opowieść zaczęła od przekonań wyniesionych z dzieciństwa o tym jak powinna zachowywać się grzeczna dziewczynka. Co wypada a co nie. Jak się zachowywać i co dziewczynkom nie przystoi…. A może warto się zastanowić nad tym co nam daje przyjemność po prostu? 
czuleoko-20

ZDROWE JEDZENIE

Mieliśmy też okazję spróbować cateringu dietetycznego od SpokoBOX, którego właścicielka – Ania Szczypek, która prowadziła spotkania motywacyjne dla osób odchudzających się. Podczas tych spotkań odkryła, że największym problemem osób odchudzających się był brak przyjemności z dietetycznego jedzenia, również cateringu w pudełkach. W ten sposób stworzyła swój catering dietetyczny, który nie zapomina o smaku i przyjemności jedzenia. I to okazało się strzałem w dziesiątkę. «Smacznie i zdrowo» to hasło diety równowagi opracowanej przez Anię i docenionej przez setki wiernych klientów 🙂

czuleoko-21

CO KRYJE TWOJE SERCE?

O spełnieniu kryjącym się w sercu opowiedziała Celestyna Osiak – coach i trener, która wiele pieniędzy zainwestowała w siebie, w szkolenia biznesowe i rozwój własnego biznesu. Skutecznie wprowadza  tę wiedzę w życie i z radością przekazuję ją swoim klientkom, które dzięki temu z sukcesem prosperują. Celestyna prowadzi programu budowania prosperującego biznesu «Sukces z Duszą». Można też uczestniczyć w jej webinarach, podczas których dzieli się swoją wiedzą z przedsiębiorczymi kobietami.

czuleoko-23

Na zakończenie konferencji mogliśmy wsłuchać się w swoje ciało dzięki medytacji poprowadzonej przez Anię Dąbrowską. Dzięki takim medytacjom możemy wrócić do życia w równowadze.

czuleoko-25

Na zakończenie konferencji mogliśmy wsłuchać się w swoje ciało dzięki medytacji poprowadzonej przez Anię Dąbrowską. Dzięki takim medytacjom możemy wrócić do życia w równowadze.

Po medytacji był czas na powrót do «tu i teraz», na loterię  wizytówkową i rozmowy w kuluarach.

Eco-Kobieta to  świetna konferencja i dobrze spędzony czas. Warto było tam być i z niecierpliwością czekam na drugą jej edycję, która odbędzie się w styczniu 2017 🙂

Zdjęcia autorstwa – Czułe Oko

Poprzednie

Jak możemy dbać o naszą silną wolę? – Katarzyna Stefaniak

Masz w sobie MOC? – tak, tylko po nią sięgnij!

Dalej