Stylowo – to znaczy jak? – Małgorzata Chołuj

| | ,

No to co z tym stylem? Czym on jest? Kto go ma? Jak go zbudować? Skąd on się bierze i jak to się dzieje, że mówimy, że ktoś ma swój styl? Zachęcam do gościnnego artykułu Małgorzaty Chołuj!

Małgorzata Choluj

„Stylowo…”

Małgorzata Chołuj

 

Zazdrościmy ludziom, którzy mają styl. Czym właściwie jest styl…? Kogo można nazwać stylowym? Gdzie znajduje się jego początek ?

Chciałam podzielić się z Wami spostrzeżeniami, które gromadzę od wielu lat. O mnie też mówią, że mam styl, a ja myślę, że po prostu jestem sobą…bez kompromisów.

Czym jest styl…? 

Zazwyczaj odnosimy go do umiejętności komponowania stroju, dodatków, makijażu, fryzury. Według mnie to za mało. Styl to sposób budowania wszystkich aspektów życia.

Na styl składa się tysiące drobiazgów, wyborów, obserwacji. Styl ubrany jest „na cebulkę”, a my często dostrzegamy tylko wierzchnią warstwę – wizerunek, który budowany jest przez zapach, kolor, fason, makijaż, dodatki, ale też sposób poruszania się, wypowiadania się i budowania relacji – tak tworzymy wrażenie. To jest zewnętrzna opowieść.

Pod tą warstwą kryje się nasz sposób życia, nasze przekonania, nawyki, schematy, mody, którym ulegamy lub nie. Tu mieszka tradycja i kultura, w której wzrastamy. Na to wszystko ma wpływ rodzina, otoczenie, środowisko, a niekiedy nawet miejsce, gdzie przyszło nam żyć. Ta warstwa mocno nas determinuje. Ważne, aby nie uwierała i nie ograniczała swobody.

I wreszcie warstwa najgłębsza i najistotniejsza dla nas – serce karczocha. Tu skrywają się nasze kluczowe wartości, nasza odwaga, wszystkie nasze „chcę” i „pragnę”, wszystkie nasze uskrzydlenia. To miejsce naszej autentycznej tożsamości i kobiecości. To tutaj rodzi się autentyczna opowieść o nas.

Gdzie znajduje się początek stylu? 

Styl mieszka w nas, tam odnajdziemy jego ziarnko w tej najgłębszej, najbardziej twojej warstwie. Od nas zależy, czy wykiełkuje, zakwitnie, wyda owoc. Nasz zewnętrzny wizerunek przyciąga uwagę, gdy jest z nami spójny, w innym przypadku jesteśmy przebrani. Możesz pójść do stylisty, dobierze najlepsze kolory, fasony, dodatki. Czy sprawi, że poczujesz się świetnie każdego dnia, przy każdym spojrzeniu w lustro…być może. Pracując procesowo nad odnalezieniem, wypracowaniem swojego stylu, przede wszystkim poznajesz siebie, swoje zasoby, potencjał, atuty, a nawet wartości. Dopiero wówczas zaczynasz przygodę ze swoim stylem. twoje zewnętrze zaczyna opowiadać o tobie, a ty komunikujesz się ze światem poprzez swój wizerunek…każdego dnia. Zaczynasz czuć, czego potrzebujesz i przestaje być ważne, co powiedzą inni.

Wypracowanie stylu osobistego pozwala nam na spójne z sobą kształtowanie stylu życia w przeróżnych jego odsłonach i obszarach.

Tuż za rogiem czeka Twój Plan na Życie, teraz już będziesz wiedziała, czego pragniesz, o czym tak naprawdę marzysz.

Jeśli tego potrzebujesz,  to pomoże ci to w stworzeniu osobistej marki.

Wówczas twój styl stanie się tobą w odniesieniu do wizerunku, stylu życia, a nawet stylu twojego mieszkania. To wszystko stworzy spójną całość.

Początek stylu mieszka w twojej autentyczności, nie skalanej żadnymi ograniczeniami.

Kto ma styl? 

Człowiek, który poznał i polubił siebie. Jego zewnętrzny świat jest w harmonii z jego osobistym wewnętrznym wszechświatem. Czerpie z tego, co może dostać od środowiska, otoczenie, kultury. Czerpie i dokonuje wyboru, aby czuć się wolnym od schematu i naśladownictwa, bo sam dla siebie jest największą wartością.

Małgorzata Chołuj, coach od stylu i autentycznej tożsamości

Jeśli chcesz poznać Małgorzatę Chołuj to zapraszam do Poznania na warsztaty w ramach Progressteronu:)

POCZUJ WIATR WOLNOŚCI, RUSZ SZLAKIEM WYSP ARCHIPELAGU TOJA, czyli jak uwolnić się od schematu, kodu, mody i podążyć za swoją autentycznością.

Warsztat w ramach Progressteronu odbędzie się w Poznaniu w niedzielę, 2 października, godz. 15:30-19:30.


Małgorzata Chołuj – Jestem osobą z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi w zakresie rozwoju i edukacji. Moje życie nacechowane jest pasją i nieustannym rozwojem, a co za tym idzie zmianą. Jestem filologiem języka polskiego, historykiem, plastykiem, certyfikowanym ceramikiem, dyplomowanym projektantem wnętrz i dyplomowanym coachem.

Od 2012 roku moją pasją stał się coaching, to dla mnie nie tylko forma pracy z ludźmi, ale styl życia. Kwalifikacje do wykonywania tej formy pracy z ludźmi uzyskałam na Akademii Coachingu (studia podyplomowe- Collegium Balticum). Moja coachingowa misja to: wspieranie, inspirowanie do odkrywania siebie, tworzenie przestrzeni dla zmiany. W swojej pracy często wykorzystuję SZTUCoaching, jest to moja autorska metoda skierowana do tych, którzy chcą poznać swój potencjał, dotrzeć do prawdziwej tożsamości, wartości, wizji i misji życia. Opiera się ona na obcowaniu ze sztuką i jej kreowaniu. Jest to niezwykle ekologiczna metoda, pozwalająca wniknąć w swój wewnętrzny świat.

Pracuję z kobietami, które pragną stać się kreatorkami swojego stylu osobistego i stylu życia. Wspomagam je w stworzeniu spójnego z nimi wizerunku i osobistej marki oraz realizowaniu wyzwań związanych z nowym stylem życia.

Poza coachingiem indywidualnym miałam okazję wykorzystać techniki coachingowe podczas wielu warsztatów. 

Poprzednie

Co zrobić żeby było Dobrze Mi?

Gra o czas i powodzenie w biznesie – VI Dni Siły #1

Dalej