Żyj pełnią obfitości! – konferencja Babskie Lato

| | ,

Babskie Lato było pełne inspiracji, wibracji, ruchu. Skupiało się zdecydowanie bliżej ciała i ducha niż umysłu, choć o nim też nie zapomniano:) 

O relację poprosiłam Małgorzatę Bęben, trenerkę metody The Journey. Zapraszam!

Czy czujesz się bogata?

Czym jest dla Ciebie obfitość?

Kiedy czujesz spełnienie w życiu i po czym je poznajesz? 

Niezależnie od tego ile definicji obfitości przytoczyłybyśmy tutaj, dla każdej z nas, na różnych etapach życia, oznacza coś innego. Często też koncentrujemy się bardziej na braku obfitości w jakimś obszarze życia, zupełnie ignorując fakt, że w wielu innych aspektach możemy czuć się bogate.

Zatem co zrobić aby obudzić albo wzmocnić w sobie poczucie obfitości?

Dobrą okazją do poszukania inspiracji dla siebie może być VII edycja festiwalu Babskie Lato pod tytułem „Życie Pełne Obfitości”.

W niedzielę odbyła się  konferencja inaugurująca cały program. Ten dzień był jak wielki bazar obfitości: prelegenci, stoiska, poczęstunek a nawet pogoda najpierw upalnie słoneczna a na koniec obfity deszcz karmiący spragnione rośliny – dopełniały obraz obfitości.

Obfitość to także harmonia w obszarze CIAŁO – DUSZA – UMYSŁ. To spojrzenie wydało mi się naturalne po wysłuchaniu wczorajszych prelegentów.

Jak wybrać? Co będzie najlepsze dla Ciebie? Możesz sobie zadać pytanie „Co sprawiłoby mi teraz największą przyjemność?” i pozwolić aby to pytanie towarzyszyło Ci w trakcie dalszej lektury.

 13524507_10154260101516779_6913576513965394438_n

Na zdjęciu od lewej: Małgosia Smoczyńska, Barbara Sawicka i Ela Dąbrowska

CIAŁO

Dbam o siebie – Automasaż twarzy

Dobrym początkiem dbania o siebie będzie delikatny automasaż twarzy, przecież twarz to nasza wizytówka, zatem warto zadbać o to aby rozluźnić mięśnie, poprawić krążenie, dotlenić skórę. Taki masaż może nawet pomóc delikatnie wygładzić zmarszczki i poprawić napięcie np. opadającej skóry powiek.

Do odmładzającego automasażu twarzy zaprosiła nas Alicja Rukowicz – trener pilatesu terapeutycznego, ze Studia Rozwoju i Edukacji CUD GROCHÓW.

Babskie Lato 2016

Śmieję się – Joga śmiechu

Rozluźnione mięśnie – to idealne przygotowanie do jogi śmiechu, do której zaprosiły nas liderki jogi śmiechu Elżbieta Dąbrowska i Barbara Sawicka – organizatorki Konferencji  i Festiwalu Babskie Lato. Nawet jeśli na początku trudno nam śmiać się spontanicznie, to gdy tylko pozwolimy sobie na próbę, szybko pojawi się śmiech prawdziwy. Spojrzenie w oczy innej osoby, połączenie z energią radości szybko rozluźnia ciało, podnosi poziom endorfin – odpowiedzialnych za dobre samopoczucie. Warto się śmiać!

Babskie Lato 2016

Tańczę – Hawajski taniec

Jest takie miejsce na świecie, gdzie ludzie śmieją się od kołyski aż do późnej starości. Śmieją się, śpiewają i tańczą nawet wtedy, gdy trudno im się poruszać.13501681_10154260107041779_5152504468681521973_n

Malgorzata Szokalska – założycielka szkoły tańca hawajskiego MOC ALOHA zaprosiła nas do wspólnego kołysania biodrami, bo w tym ruchu od lewej do prawej i od prawej do lewej – jest właśnie uśmiech. Ja zakochałam się w tym pokazie! Tańczy całe ciało, każdy ruch i gest ma znaczenie, wszystko razem tworzy cudowne pieśni życia, radości, wdzięczności, powitania czy pożegnania. Dla Hawajczyków taniec to ich dziedzictwo narodowe, to sposób opowiadania ich dziejów. To radość życia i OBFITOŚĆ! Warto spróbować!

Babskie Lato 2016

Dbam o zdrowie  – 6 filarów zdrowia

Co decyduje o dobrym zdrowiu i samopoczuciu?

Diana Poteralska-Łyżnik, właścicielka Good Life Academy zdefiniowała „6 filarów zdrowia i dobrego samopoczucia zapracowanej kobiety XXI wieku”. Oto one:

Oczyszczanie – odkwaszanie organizmu, detoks, usuwanie toksyn

Odżywianie – spożywanie wartościowego dla ciała pożywienia i nawadnianie go

Oddech – jako jeden z elementów usuwania toksyn i zapewnienia sobie harmonii

Odpoczynek – slow life, ruch i tempo jakie nam pasują, na łonie natury

Odpuszczanie – puść to, na co nie masz wpływu i skup się na tym co cię karmi

Odnajdywanie sensu – po co robię to, co robię?

Babskie Lato 2016

Na zdjęciu od lewej: Barbara Sawicka, Diana Poteralska-Łyżnik, Ela Dąbrowska

 Odżywiam się – Bogactwo smaków w diecie

Obfitość możliwości w diecie”  Anna Szczypek – psychodietetyk, nie tylko poczęstowała nas pysznymi produktami dietetycznymi, wśród których był na przykład shake czekoladowy, szpinakowe roladki oraz apetyczne i smaczne sałatki. Pani Anna zwróciła nam uwagę na to, jak ważne jest to, aby to, co spożywamy było odżywcze, aby zawierało minerały i witaminy a jednocześnie, aby dawało nam poczucie obfitości smaków i kolorów. Abyśmy nie czuły, że odmawiamy sobie i rezygnujemy, bo wtedy żyjemy w poczuciu braku i niedostatku a przy pierwszej nadarzającej się okazji „rzucimy się na lodówkę”.

13494914_10154260104186779_5392237299946164760_nPolecam wszystkim zainteresowanym zdrowym jedzeniem, można też zamówić catering z dostawą.

13501818_10154260104796779_8441461632294965607_n

 

DUSZA 

W kontakcie z Duszą – Obfitość duszy

Według Barbary Baczkury „obfitość to nasz naturalny stan istnienia”. Właścicielka Adi Shakti przedstawiła próbkę warsztatu „OBFITOŚĆ DUSZY”, w czasie którego zachęca do zadawania sobie pytań „Po co to robię?”, „Co mi to da?”. Tłumaczy, że to co dajemy, wraca do nas. Jej warsztat ma na celu nawiązanie połączenia duszy z sercem, bo takie połączenie ma moc uzdrawiania. W takim połączeniu możemy rozwijać w sobie jakości, które przyciągną do naszego życia obfitość, spełnienie, pozytywne zmiany i nową jakość.

13529108_10154260103096779_8098111376195124785_n 

Mandale – rysunki duszy

O tym jak wiele skarbów, bogactwa, pieniędzy i obfitości czeka na nas w kręgu mandali opowiadała Anna Borawska – trenerka osobistej przemiany i uzdrowienia, arte terapeutka i twórczyni mandali. Mandala to rysunek w okręgu, a każdy okrąg ma swoje centrum. To co decyduje o rytmach naszego życia jest okrągłe: planeta Ziemia, słońce, księżyc, brzuch kobiety w ciąży.

Babskie Lato 2016

Pani Anna zadaje pytanie „Jak by to było gdybyś to TY była we własnym centrum?” i zaprasza do tego, aby narysować własną mandalę, mandalę obecnej sytuacji życiowej, finansowej – a jeśli Ci nie będzie odpowiadać – to przecież możesz narysować kolejną i zmienić cały obraz.

20160626_135553

Zdjęcie – Beata Tomaszek

Śpiew duszy i serca

Inga Julia  – wokalistka,  autorka nowatorskiej metody uzdrawiania „Pieśni Serca” poprowadziła, a właściwie wyśpiewała część „Pieśni Serca i Obfitości” zapraszając nas do udziału w koncercie, medytacji i afirmacjach. Głównie dla tych z was, które czują chęć spotkania ze swoim „głosem pierwotnym”, które chcą posłuchać pieśni otwierających serce i duszę. 

Julia

UMYSŁ 

Co mówi nauka?

Umysł lubi wiedzieć, rozumieć, myśleć, potrzebuje dowodów, faktów, informacji.

Elżbieta Nowalska socjolog i właścicielka wydawnictwa MW, która specjalizuje się w rozwoju duchowym oraz Joanna Godecka – life coach, terapeutka, praktyk integracji oddechem – podzieliły się z nami odkryciami naukowymi dotyczącymi obfitości w życiu i spełnianiu marzeń. Mówiły o wpływie umysłu na rzeczywistość jaką tworzymy. Przytaczały badania i odkrycia naukowe, wszystko po to, aby nam uzmysłowić, że MAMY WPŁYW na swoje bogactwo, na to jakie jesteśmy i czego doświadczamy.

Babskie Lato 2016

Na zdjęciu od lewej: Joanna Godecka i Elżbieta Nowalska

Co wiemy o sobie a czego warto się dowiedzieć?

Mariusz Jarymowicz w swoim zaproszeniu na warsztat „Bądź piękna i pełna życia, bogata i szczęśliwa jednocześnie – czyli sekret kobiet spełnionych i pełnych witalności” opowiadał o tym jak funkcjonuje człowiek i od czego zależy kondycja ciała. Mówił, że tylko 10% naszych zachowań odbywa się według świadomych wzorców, pozostałe 90% to to czego nie jesteśmy świadome. Jak zmienić te proporcje i świadomie żyć, myśleć i działać?

Babskie Lato 2016

Jest jeszcze jedna rzecz, którą warto robić aby rozbudzić i umocnić w sobie poczucie życia w obfitości – to wyrażanie WDZIĘCZNOŚCI za to co mamy, jakie jesteśmy, co już osiągnęłyśmy, za ludzi, których spotkałyśmy, za doświadczenia, które sprawiły, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy, za słońce, za deszcz, za ……

Resztę dopisz sama 🙂 Tymczasem życzę Wam wakacji pełnych obfitości!

Dziękuję Małgosiu, a Was dziewczyny zapraszam na KONKURS Babskiego Lata, w którym  wygrywa każdy, kto zagłosuje przez krótki formularz on-line.

Zagłosuj, które 3 z 19 wydają Ci się (po tytule i opisie) najciekawsze, najbardziej trafiające w Twoje potrzeby i najbardziej zachęcająco opisane.

Wystarczy, że zaznaczysz 3 z 19 warsztatów, w których możesz i masz chęć uczestniczyć (lub które chcesz komuś podarować). W zamian my podarujemy Tobie lub osobie, którą wskażesz udział w 1 warsztacie w prezencie – byś mogła doświadczyć w to lato obfitości dobrych emocji i wspaniałej, kobiecej energii.

Konkurs trwa do wyczerpania limitu wejściówek przeznaczonych na nagrody.

Kto pierwszy, ten lepszy – decyduje kolejność zgłoszeń! Informacje o wygranej przekazywane będą drogą mailową najpóźniej na 2 dni po wysłaniu zgłoszenia. 1 osoba może głosować 1 raz – brane jest pod uwagę pierwsze głosowanie. Serdecznie zapraszam!

Aby wziąć udział w konkursiewypełnij formularz on-line.
* Zdjęcia (większość) Anna Myśliwczyk
Poprzednie

Babski networking na Pradze #3 – w tonacji Feng Shui

Co warto…? – Kinga Bogdańska

Dalej