Spełniaj swoje marzenia z mocą!

| |

Która z nas nie miała marzeń, których nie spełniła? No właśnie – których nie spełniła, bo samo się nic nie dzieje. A która z nas nie chciałabym umieć ich spełniać tak  po prostu? Czy tego można się nauczyć? Hmmm… zawsze można poznać narzędzia, które umożliwią spełnienie marzeń i z nich skorzystać, a które opisała skrzętnie Magda Przybysz w swojej książce.

Książką „Kalejdoskop mocy” wpadła w moje ręce na wieczorze autorskim  Magdy Przybysz. Nie od razu się do niej zabrałam. Od początku jednak wiedziałam, że to nie jest książka, którą można przeczytać w komunikacji miejskiej. Wzięłam ją do ręki wtedy kiedy mogłam usiąść swobodnie wśród zieleni, z ołówkiem w ręku, żeby robić na bieżąco ćwiczenia. To była chwila tylko dla mnie, kiedy nic nie musiałam robić innego tylko zagłębić się w siebie i zakamarki mojego „marzy mi się”. I tak zaczęła się moja podróż w odcinkach.

Moja podróż w głąb siebie do odkrycia tego co chcę zmienić, co mi w duszy gra i do ułożenia swoich spraw. Potem nastąpiło przejście do wyobrażenia sobie tego co chcę tak jakby to się już działo. Wizualizacja, bo to narzędzie tak się nazywa. Ale po kolei:)

1. Odkryj jakiej zmiany pragniesz i dąż do niej

Swoją podróż po świecie rozwoju osobistego rozpoczniesz od przyjrzenia się wszystkim obszarom swojego życia i ocenisz czy i co w nich chciałabyś zmienić. Dowiesz się, że są zmiany, na które mamy wpływ i te, na które go nie mamy.  Pozwoli Ci to zrobić porządek w swoich sprawach i odkryć to co Ci w duszy gra! Będziesz też tworzyła Mapę Swojego Świata i uczyła się jak witać wiele rzeczy z zachwytem, tak jak to robią dzieci.

2. Uświadom sobie to co masz i bądź za to wdzięczna!

Chętniej podkreślamy to co się nam nie udaje, co jest nie tak, prawda? Po kolejnym rozdziale zaczniecie patrzeć na otaczającą Was rzeczywistość inaczej. Zobaczycie, że to nasze nastawienie emocjonalne z danej chwili wpływa na to jak odbieramy rzeczywistość, która nas otacza. Dowiecie się jak bardzo duże znaczenie ma odczuwanie wdzięczności wobec świata i siebie. Przygotujecie swoje Koło Zasobów, poznacie znaczenie odpuszczania i bezsens porównywania się do innych. To z kim powinnyśmy się porównywać to ze sobą z dnia wczorajszego. Nauczycie się też wyrażać wdzięczność i stawiać wspierające pytania.

3. Kiedy to co robisz płynie z serca – wszystko jest proste!

Jeśli coś chcesz zacząć robić to zapytaj się siebie – po co chcesz to robić – to kluczowe pytanie na początku drogi. Będziesz miała czas na zastanowienie się nad swoimi realnymi potrzebami. Pewnie wiecie, że one zmieniają się w ciągu naszego życia. To co kiedyś było mi potrzebne – dziś już nie jest. Za to dziś mogę odkryć swoje nowe potrzeby!

To co było dla mnie wyzwaniem to narysowanie mojej wizji. Ale udało się!

kalejdoskop

4. Dowiesz się jak formułować cele, żeby były efektywne.

Cele powinny być sformułowane pozytywnie. Powinny być konkretne, mierzalne. Dobrze jeśli Twój cel ma pozytywny wpływ Twoich bliskich i jest adekwatny do Twoich możliwości. Warto też zapisywać cele i wyznaczać termin ich realizacji, wtedy mają większą siłę realizacji. A na koniec zastanów się czy Twój cel Cię pasjonuje:)

5. Czy znasz swoje potrzeby i potrzeby swojego ciała?

Poznasz znaczenie celebrowania codzienności i słuchanie swojego ciała. Daj sobie czas i wsłuchaj się w swoje ciało.

6. Poznasz moc umysłu w realizacji marzeń.

W tej części dowiesz się jak działa nasz umysł i jak wpływa na to czy realizujemy nasze marzenia. Dowiecie się co to jest asocjacja i dysocjacja. Wszystko to podparte oczywiście ćwiczeniami, na które trzeba mieć czas i swoją przestrzeń.

7.Dowiesz się jakie znaczenie w spełnianiu marzeń ma słowo.

O mocy słowa już kiedyś pisałam. Faktem jest, że zmiana sposobu mówienia, wspierające słownictwo, wpływa na zmianę myślenia. Tak to działa, przekonałam się o tym sama. Kiedy „dziamgam” to czuję się  źle. Bo takie narzekanie wpływa niekorzystnie na to co myślę o sobie  i świecie. Dlatego warto pamiętać o słowie i jego mocy!

8. Poznasz też narzędzia jak radzić sobie z krytykiem wewnętrznym.

Nasz wewnętrzny głos jest często małym sabotażystą naszych zamierzeń. Jak sobie z nim radzić – sprawdzcie w książce:)

9. Dowiesz się jaki wpływ na realizację marzeń mają Twoje przekonania.

Przekonania, które mamy na różne tematy  bardzo nas hamują. Trzeba je odkryć i zniwelować ich niszczące, blokujące działanie. Jak to zrobić? Magda Wam pomoże!

10. Poznasz paradoks rozwojowy – żeby coś osiągnąć trzeba umieć odpuścić!

To bardzo mnie zainspirowało, a rozumiem to tak, że trzeba słuchać swojego ciała i potrzeb tak, żeby czasem zachowywać się jak dorosły, a czasem dopuścić do głosu dziecko wewnętrzne. Trzeba rozpoznać moment na pracę i na odpoczynek.  Oba stany są dobre i potrzebne. Wyczuj moment na realizację marzeń i do dzieła!

Na koniec powiem tylko tyle, że książka wymaga czasu i chęci pracy z sobą. Zawiera mnóstwo ciekawych narzędzi i ćwiczeń, które warto przerobić w spokoju i dać sobie czas na odczuwanie. Zachęcam!

 

Poprzednie

Jak zrobić efektywny webinar?

Portrety KP – Barbara Cabaj – AB OVO

Dalej