#8WWK : social media, wizerunek, sukce$

| | ,

8 zasad funkcjonowania w social mediach, wizerunek potraktowany holistycznie i 3 sekrety kobiet sukcesu, które zarabiają na swojej pasji – takie tematy poruszaliśmy tym razem podczas Wielkiej Wymiany Kontaktów. 

Spotkanie rozpoczęło się networkingiem.

8WWK

Joanna Ceplin, która była gościem specjalnym tego wydarznia, prowadzi dwie firmy i jest specjalistą od social media marketingu. Opowiadała o nowinkach, czyli o Periscope, o którym już kilka razy słyszałam, ale wcześniej nie wzbudziło we mnie zainteresowania.  Jest to telewizja w czasie rzeczywistym, w której zapis jest zachowany przez 24 godziny. Jeśli chcesz żeby nagranie przetrwało dłużej trzeba je przenieść na Katch.me. Na tyle mnie to zaintrygowało, że ściągnęłam Periscope na mojego androida (Samsung), ale nie zrobiłam tego jeszcze na laptopa, bo to jest już ciut bardziej skomplikowane. Myślę, że przy pewnych biznesach jest to bardzo dobre, nowe medium społecznościowe.

8WWK

Prelegentka zwróciła uwagę na to, że warto dbać o swoją reputację i zwracać uwagę na to jakie komunikaty wypuszczamy w przestrzeń internetową. Uwiarygodnienie się jest ważnym krokiem do pozyskiwania klientów.

Ostatecznie przeszliśmy do 8 zasad funkcjonowania w SM:

1.Wybierz platformy, gdzie są Twoi klienci. Wystarczy wybrać 2 i być na nich z wartościową i systematyczną treścią.

2.Dbaj o swoje wiaderka, czyli angażuj poprzez informowanie, rozrywkę i wezwanie do działania (CAT – call to action),

3.Dbaj o wartość na haczyku. Pamiętaj, że FB nie jest Twój! Tam tylko dzierżawisz powierzchnię. Dbaj o swoją stronę www. Ona jest Twoja!

4.Dbaj o częstotliwość. O tym też już pisałam , a chodzi o to, żeby wartościowa treść pojawiała się dość często, żeby fani nie zapomnieli.

5.Bądź SMART. Co można zrobić z 1 filmem nagranym na Periscope? Wstawić na Katch.me, żeby żył dłużej niż dobę. Info  o filmie wrzucić na Twittera, na YT, na FB. Napisać post na blogu. Poinformować o tym w newsletterze.  Na Instagramie – gdzie filmy mogą trwać 15″. Zrobić z  tego podcast – spisać i nagrać. Możliwości są ogromne. Natomiast zgodnie z pkt.1 – wybierz te media, które są dla Ciebie odpowiednie.

6. Buduj swoją listę, czyli bazę kontaktów, która jeśli zniknie FB, będzie nadal Twoją bazą klientów.

7. Inwestuj w reklamę. Niestety coraz mniejszy jest zasięg organiczny na FB. Tylko do 4% waszych fanów dociera każdy Wasz post! To bardzo mało. Kiedyś to wynosiło nawet 30%. Dlatego trzeba budować ten zasięg poprzez płatną reklamę.

8.Inwestuj w rozwój. W bardzo szybko zmieniającej się rzeczywistości trzeba ciągle się douczać, poznawać nowe technologie i starać się być na czasie!

8WWK

Kolejne prelegentki były niespodzianką. Wystąpiły w trójkę: Tatiana Pałucka, Marta Kwiecińska i Justyna Qunio.  Pokazały nam metamorfozę Justyny Kozakiewicz, wirtualnej asystentki. Był naprawdę imponująca!

11045477_477976485708125_6618757131862070267_n

12313749_477976522374788_139528108305578573_n

Wskazały na duże znaczenie wizerunku w biznesie. Nie da się być postrzeganym biznesowo bez włożenia w swój wygląd pracy i uważności. Oczywiście ten wizerunek kreujemy również w internecie, a profesjonalne zdjęcia (Tatiana), po biznesowym makijażu (Marta) i stylizacji ubioru (Justyna) kobiety, bedą kreowały go odpowienio. Moim zdaniem bardzo warto oddać się w ich ręce, bo stworzą spójny wizerunek, który możesz przekuć na sukces w biznesie!

8WWK

Ostatnią prelegentką była Celestyna D.Osiak, którą znacie już z mojego bloga:) Celestyna przekazała 3 kroki do sukcesu.

1.Odpowiedz sobie na pytanie: kogo szukasz? Kim jest Twój idelany klient?

Idealny klient kocha, płaci i mówi o Tobie dobrze dalej.  Ważne, żeby wiedzieć jakie problemy danego klienta możesz rozwiązać. Trzeba znać go bardzo dobrze, oprócz podstawowych demograficznych danych trzeba go opisać w szczegółach: czego pragnie? kim jest? jakie ma potrzeby? o czym marzy? Nawet warto nadać mu imię! Wychodź na spotkania networkingowe mając na myśli swojego idealnego klienta – z pewnością przyciągniesz odpowiednie osoby i wyjdziesz z 2-3 potencjalnymi kontaktami przyszłych klientów!

2. Prowadz działania systemowe.

Ludzie dzielą się na 3 kategorie: tych, którzy lubią mówić, tych, którzy lubią pisać i tych, którzy lubią się spotykać. Każdy ma inne predyspozycje i z tych kanałów powinien korzystać. Pamiętaj, że większość z nas jest wzrokowcami, więc jeśli nagrywasz to potem to spisz i opublikuj na blogu np.  Zastanów się co Ty i tylko Ty potrafisz robić  i nikt inny nie zrobi tego tak jak Ty. I nie chodzi tu o niestworzone umiejętności, tą wyróżniającą Cię kwestią może być sposób wykonywania swojej pracy.  Potraktuj się holistycznie jako zbiór umiejętności zawodowych i osobistych, doświadczeń, zasobów 🙂

3. Pamiętaj, że praca jest dla Ciebie, nie Ty dla niej!  

Dlatego warto pamiętać o sobie i nie przepracowywać się.

8WWK

Na koniec był jeszcze czas na rozmowy i nagrody!

8WWK

8WWK

Następna, już 9WWK  w Warszawie odbędzie się w już w styczniu 2016 roku! Do zobaczenia!

Poprzednie

Wyższa Szkoła Sukcesu – zaprojektuj swój sukces w wersji SMART!

Klucz do sukcesu Otylii Jędrzejczak

Dalej