Portrety KP – Aleksandra Jabłońska – Demia

| |

Właścicielka Instytutu Hedonistycznego Odchudzania Demia oraz Gabinetów Modelowania Sylwetki & SPA Now You. Twórczyni programu Licencyjnego na Gabinety Modelowania Sylwetki & SPA, które mają na celu wspieranie i szerzenie przedsiębiorczości Kobiet na terenie całego kraju, również w mniejszych miejscowościach.

Od ponad roku rozwija Platformę Biznesową Kobiet Creative Women, gdzie zrzesza Kobiety sukcesu, które wspólnie z nią zapragnęły propagować przedsiębiorczość, kreatywność i niezależność kobiet w naszym kraju.

Poznajcie Aleksandrę Jabłońską!

Beata: Jesteś kobietą przedsiębiorczą, masz swoją firmę i kilka projektów. Co było przed Demią?

Aleksandra: Witam Cię Beato. Co było przed Demią…haha powiem szczerze, że mam wrażenie, że prowadzę ją całe moje życie:) przez bogactwo doświadczeń jaki zebrałam w tym czasie. A tak na poważnie. Zanim powstała Demia, prowadziłam już  własną firmę na początku studiów. Był to gabinet modelowania sylwetki. Miałam wtedy 20 lat i wielkie marzenia, które snułam wspólnie z moim narzeczonym. Los jednak, na samym starcie mojego dorosłego życia, dał mi sporą lekcję pokory i zanim otworzyliśmy firmę – mój narzeczony zginął w wypadku samochodowym. Wtedy czułam się jakby świat się zawalił. Obiecałam mu jednak, że będzie ze mnie dumny. Nie poddałam się! Otworzyłam gabinet masażu, miałam zadowolone klientki. Rozwijałam się dodatkowo w branży kosmetycznej jak i w doradztwie personalnym. Później zainteresowały mnie szkolenia z doradztwa żywieniowego oraz Diet Coaching. Za nowym partnerem, po około 5 latach, przeniosłam się do Wrocławia. Tam spotkałam kobietę, która bardzo potrzebowała pomocy, przekazałam jej sporo mojej wiedzy i wystartowała ze swoim Spa oraz z kuracjami odchudzającymi. Firma nadal prosperuje. Nasze drogi jednak się rozeszły, gdyż postanowiłam być niezależna. I tak od ponad 3 lat działam na rynku wrocławskim, nie tylko pomagając ludziom stracić zbędne kilogramy, ale też motywując ich do zmian na lepsze.

CREATIVE WOMEN cover Projekt INSPIRE WOMEN uproszczony (1)

Beata: Jakie były początki Twojej działalności? Co wtedy było dla Ciebie największym wyzwaniem?

Aleksandra: Przede wszystkim, wyzwaniem dla mnie było przełamanie się i opowiadanie o moim fenomenalnym produkcie. Wiedziałam, że jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, ale nie wiedziałam jak przekonać o tym innych. Nie zajęło mi to dużo czasu i tutaj pojawił się prawdziwy problem… Wtedy nie byłam gotowa na rozwój firmy w taki szybkim tempie… Klientek mi przybywało, ale brakowało rąk do pracy. Wtedy nie wiedziałam jeszcze, że potrzebny jest dobry biznesplan!

Beata: Jak na informację o chęci stworzenia czegoś własnego zareagowali Twoi najbliżsi? Czy miałaś ich wsparcie?  A może odradzali?

Aleksandra: Wiesz, to bardzo często poruszany temat, szczególnie z kobietami, które prowadzą swoje firmy. Niestety nie miałam szczęścia w postaci wsparcia:) Każdy patrzył się na mnie i pukał w głowę. Mój tato zawsze był pesymistą i tym razem również nie obyło się bez pesymistycznych wizji mojej przyszłości. Natomiast moja mama jest realistką, więc nie była zadowolona z pomysłu niezależności. Na szczęście jednak, moi rodzice byli zawsze bardzo tolerancyjni. Powtarzali mi „rób jak uważasz, ale uważaj jak robisz”.  Wiedziałam, że sama ponoszę konsekwencję swoich działań dlatego nie wahałam się zbyt długo. Mój narzeczony stwierdził, że upadłam na głowę, szczególnie, że nie mieliśmy wtedy stabilnej sytuacji finansowej, a on stracił pracę. Ale powiedział, że idzie w to ze mną – a ja niczego więcej nie potrzebowałam! Miałam też to szczęście, że w tamtym momencie mojego życia, pojawił się na mej drodze, mój pierwszy mentor biznesowy, który wsparł mnie i podbudował, pokazał mi moje mocne strony i umiejętności – to bardzo dużo mi dało!

Beata: Skąd pomysł na taki biznes? Opowiedz nam jak go znalazłaś.

Aleksandra: Odkąd byłam dzieckiem marzyłam, by pomagać ludziom. Ale jak wiadomo, pomagać można na mnóstwo sposobów. W liceum marzyłam, by zostać psychologiem. Widziałam, że mam do tego predyspozycje i potrafię słuchać ludzi, a także budować w nich spokój i dawać im wsparcie. Dodatkowo do tego doszła fascynacja modelowaniem sylwetki i żywieniem, bo swego czasu sama walczyłam z nadwagą. Zbierałam doświadczenia z różnych miejsc pracy, głównie to co było najbardziej zgodne ze mną i tak powstał mój Instytut Hedonistycznego Odchudzania, gdzie pomagam ludziom. I tak spełniam moje marzenia spełniając marzenia innych:)

Beata: Skąd nazwa – hedonistyczne odchudzanie? Czym różni się od zwykłego odchudzania?

Aleksandra: Hedonistyczne znaczy przyjemne. U mnie odchudzanie jest przyjemne. Bazujemy na pozytywnych emocjach, szacunku do samej siebie i zauważaniu własnych bazowych potrzeb, co nie jest łatwe w dzisiejszym pędzie życia. Dbam o to, by kobiety, bo głównie trafiają do mnie kobiety, dbały o siebie z przyjemnością, a nie z przymusu. Dbamy o celebrowanie małych sukcesów i zauważanie ich, o docenianie siebie oraz nagradzanie. Jadłospisy, które przygotowuję bazują głównie na produktach, które moje Klientki lubią, by pokazać jak można wykorzystać wiedzę żywieniową, by czuć się świetnie, ale też odżywiać zdrowo i nadal przyjemnie. Większość kobiet, które do mnie trafiają, wiedzę żywieniowa mają w przysłowiowym małym paluszku, nie potrafią z niej jednak zrobić pożytku. Ja pomagam im poukładać tę wiedzę tak, by ona im służyła i niosła ze sobą pozytywne emocje oraz sukces w odchudzaniu na stałe.

Beata: Zajmujecie się ciałem kobiecym holistycznie. Jak wygląda proces odchudzania z Demia?

Aleksandra: Wszystko zależy od potrzeb jakie Klientka sygnalizuje na pierwszym naszym spotkaniu. Przeprowadzam z nią wywiad oraz zapoznaję się z cała historią żywieniową oraz dbałości o sylwetkę. Następnie, w oparciu o te informacje, przygotowuję pakiety do wyboru, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb danej osoby. W hedonistycznym odchudzaniu łączymy racjonalny jadłospis bazujący na przyjemnościach oraz modelowanie sylwetki dobrane do konkretnych potrzeb danej kobiety.

Beata: Czy istnieją jakieś przeciwwskazania zdrowotne do przeprowadzenia zabiegów modelowania sylwetki? Jeśli tak to jakie?

Aleksandra: W zależności od tego na jakie zabiegi Klientka będzie się decydowała, przeciwwskazania są różne. Jednakże nie ma ich sporo, gdyż nie ingerujemy w ciało skalpelem, a pracujemy na tkance zamkniętej.

Beata: Licencyjne Gabinety Modelowania to system franczyzowy, czyli pomysł na biznes w pudełku? Opowiedz nam o nim.

Aleksandra: Warto wspomnieć, że pomysł ten dojrzewał w mojej głowie prawie od momentu stworzenia firmy.  Gdy dostrzegłam jak duże jest zainteresowanie hedonistycznym odchudzaniem poza Wrocławiem, żałowałam bardzo, że nie mogę polecić Klientkom gabinetów w innych miastach, których byłabym w 100% pewna.

W zeszłym roku poważnie się rozchorowałam i musiałam oddać modelowanie sylwetki moim pracownikom. Sama miałam czas zająć się rozwojem biznesu. Wtedy też powołałam do życia Platformę Biznesową Kobiet, która propaguje przedsiębiorczość i niezależność kobiet. Wiedziałam, że nadszedł czas, by podzielić się z innymi kobietami sposobem na przyjemny biznes, który jest opłacalny. Dodatkowo w tym roku mój sukces został uwieńczony – otrzymałam Tytuł Businesswoman w kategorii Najlepszy Instytut Odchudzania i Modelowania Sylwetki.  To sprawiło, że utwierdziłam się w przekonaniu, że kobiety powinny poznać mój sposób na prowadzenie biznesu i sukces jaki za tym idzie.

Podoba mi się określenie pomysł na biznes w pudełku- czy pozwolisz bym go używała?:)

Beata: Oczywiście możesz używać:) Powiedz tylko czasem, że to moje określenie:))) hihi.

Aleksandra: Dobrze.  Wracając do tematu – ofertę Pakietu Licencyjnego kieruję do kobiet z trzech grup:

  1. Zapraszam do współpracy Panie, które mają dość spełniania marzeń innych osób w korporacjach i pragną wykorzystywać swój potencjał we własnym biznesie.
  2. Zapraszam też mamy, które chcą wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim na atrakcyjnych warunkach- w formie samozatrudnienia
  3. Oczywiście zapraszam też młode kobiety, które kończą szkołę kierunkową z kosmetologii czy fizjoterapii, które marzą o własnej praktyce zawodowej a nie mają jeszcze przygotowania biznesowego i doświadczenia w biznesie.

Pakiet Licencyjny zawiera standardy pracy z Klientem przy określonych usługach, szkolenia ze sprzedaży dla pracowników oraz licencjobiorców a także na początek działalności: sprzęt zabiegowy, materiały jednorazowe niezbędne do wykonywania zabiegów itp. Dodatkowo decydując się na współpracę ze mną licencjobiorca automatycznie korzysta ze zniżek i rabatów w firmach kosmetycznych, z którymi współpracuję od lat. Dlaczego polecam Mój Pakiet Licencyjny? Bo uważam, że dzięki swoim doświadczeniom jestem w stanie pomóc stworzyć komuś własny biznes bez zbędnych utrudnień i stresów, które zawsze towarzyszą na starcie.

Beata: Działasz również na rynku rozwoju kobiet, przygotowujesz cykl spotkań Inspire Women. Jaka będzie ich formuła? Kto będzie pierwszym gościem?

Aleksandra: Tak, wspomniałam w jednej z powyższych odpowiedzi o mojej mentorce biznesowej i o tym, że bardzo mi wtedy pomogło spotkanie z nią oraz jej historia o powstaniu jej świetnie prosperującego obecnie biznesu. Obiecałam sobie wtedy, że kiedyś też będę w ten sposób wspierać kobiety i dodawać im odwagi do działania! W trakcie mojej kariery poznałam mnóstwo fascynujących kobiet, które postanowiłam zaprosić do projektu i tak powstało INSPIRE WOMEN.

Pierwsze spotkanie z tego cyklu będzie czymś w rodzaju inauguracji i wyjątkowo odwiedzą nas aż 3 INSPIRATORKI, które będą się dzielić swoim przepisem na sukces z uczestniczkami.

Agnieszka Kuhl, tegoroczna Busineswoman w branży kosmetycznej, przedsiębiorca, inwestor, międzynarodowy trener biznesowy w budowaniu strategii salonów kosmetycznych i SPA. Ekspert w dziedzinie składników stosowanych w kosmetykach. Dyrektor ds. marketingu w firmie Dr Baumann Polska, autorka książki: „1000 nowych klientów w ciągu roku. Poprowadź salon kosmetyczny i SPA z sukcesem”. Wiele lat spędziła na podróżowaniu po świecie i studiowaniu zagadnień związanych z dermatologią, kosmetologią i medycyną naturalną. Zaprosiłam również Agnieszkę Klonowską, prekursorkę śniadań networkingowych w Trójmieście, która prężnie rozwija PROJEKT Kobieta na obrotach oraz autorkę bestsellera „Jesteś ważna”, Life & Business Coacha Martę Kaim, która przez cały cykl spotkań będzie prowadzić specjalnie dla uczestniczek warsztaty z rozwoju osobistego i biznesowego.

Elementem stałym spotkań będzie przemowa Inspiratorki miesiąca, rozmowa z nią oraz warsztat rozwojowy. Dodatkiem są konkursy i działania networkingowe. Planujemy spotkania w kameralnych grupach – max 20 – 30 osobowych, gdyż zależy nam na nawiązaniu relacji. Liczba miejsc jest więc ograniczona:) Bardzo ważne dla mnie było to, by spotkania wnosiły realną wartość do życia uczestniczek. Nie chciałam, by były to tylko chwilowe zrywy motywacji, dlatego spotkania są cykliczne i prowadzą realnie do rozwoju uczestniczek.

Beata: Działasz na Dolnym Śląsku – czy chcesz rozszerzyć swoją działalność poza ten rejon?

Aleksandra: Jeżeli chodzi o Instytut Hedonistycznego Odchudzania Demia działam już od ponad 2 lat na terenie całego kraju i poza jego granicami za pośrednictwem programu DEMIA ONLINE. Odchudzam już w ten sposób Kobiety w Niemczech, Szwecji i Anglii, a także w Warszawie, Pozniau, Szczecinie i Krakowie. Już w listopadzie ukaże się mój poradnik hedonistycznego odchudzania, więc myślę, że nadal będę działać bardziej globalnie aniżeli lokalnie. Podobne mam podejście do tematu Pakietu Licencyjnego. Poszukuję Partnerek z całej Polski, nie ograniczam się tylko do Dolnego Śląska. Jeżeli natomiast chodzi o Inspire Women, mam w planach również inne miasta. Nie lubię się ograniczać:)

Beata: Co daje Ci największą satysfakcję z pracy?

Aleksandra: Sukcesy Moich Klientek. Zdecydowanie! Ale również sukcesy moich pracowników. Bardzo dużo satysfakcji daje mi fakt, że pomogłam już tak wielu osobom zmienić ich życie na lepsze oraz to, że polecają mnie dalej swoim bliskim osobom co świadczy o dużym zaufaniu do mnie.

Beata: Co Cię motywuje do działania?

Aleksandra: Sukcesy jakie odnoszę wraz z moimi pracownikami. To mnie napędza i dodaje skrzydeł. Bardzo motywuje mnie do działania też ciekawość. Wiesz chcę wiedzieć co jest za rogiem:) Nie ukrywam, że lubię sobie stawiać wysoko poprzeczkę i cele, które sobie wyznaczam, również mnie motywują. Stawiam na rozwój i życie w pełnej zgodzie ze sobą. Stale się tego uczę, ale myślę, że jestem na dobrej drodze.

Beata: A jak radzisz sobie ze stresem?

Aleksandra: Hmmm… do niedawna, nie radziłam sobie – stąd właśnie informacja, że uczę się działać w zgodzie ze sobą. W trakcie tych kilku lat bardzo wiele razy zawiodłam się na ludziach, którzy wydawali się być przyjaciółmi. Zaufałam wielu osobom, które nie były tego godne. Popełniłam mnóstwo błędów właśnie międzyludzkich, wierząc, że ludzie na ogól są dobrzy. To niestety nie wpłynęło na mnie pozytywnie. Oczywiście wyciągnęłam wnioski – jestem ostrożniejsza. Jak sobie radzę ze stresami – dzięki aktywności fizycznej na co dzień. W weekendy staram się wyjeżdżać do ośrodków Spa z narzeczonym, gdzie ładujemy baterie i zażywamy relaksu.

Beata: Jako doświadczona businesswoman co byś doradziła kobietom, które dopiero myślą o założeniu własnej działalności? Co powinny wziąć pod uwagę? Jak się przygotować?

Aleksandra: Przede wszystkim biznesplan. Ja tego nie zrobiłam i ciągnęło się to za mną bardzo długo. Odkąd zaczęłam planować działania w biznesie, sytuacja wygląda zupełnie inaczej i przede wszystkim jest znacznie mniejszy stres, a także widzę  jak wydajna jestem. Jeżeli nie zamierzacie korzystać z Pakietów Licencyjnych bądźcie cierpliwe. Budowanie marki i pozyskiwanie Klientów to długa i żmudna praca. która oczywiście popłaca, ale wymaga czasu. Nie bójcie się współpracować! Ludzie w dzisiejszych czasach dziwnie reagują, gdy proponuję współpracę firmie, której usługi mi odpowiadają. Jakby zapomnieli, że to właśnie w grupie tkwi siła i możemy wzajemnie sobie pomagać wspierając swoje biznesy! No i ostatnia z takich bardzo ważnych rzeczy – nie bójcie się mówić czego potrzebujecie i czego chcecie. Pamiętajcie też, że jeżeli o czymś marzycie, to macie predyspozycje by to osiągnąć.

mozeszpotrafisz

Beata: Jakie według Ciebie cechy, umiejętności są niezbędne do prowadzenia własnej działalności?

Aleksandra: Osobiście jestem zdania, że jeżeli jesteś gotowa na ciężką pracę i pokonywanie swoich słabości oraz wychodzenie ze  strefy komfortu to innych rzeczy jesteś w stanie się nauczyć:) Jeżeli tylko zechcesz.

Beata: Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

Aleksandra: Wydać całą serię poradników motywujących do zmiany – MOŻESZ POTRAFISZ. Pomóc narzeczonemu w otwarciu restauracji oraz rozwijać sieć Gabinetów Modelowania Sylwetki Now You na terenie całej Polski. Dzięki temu będę mogła przyczyniać się do wzrostu przedsiębiorczości Kobiet w naszym kraju! No i oczywiście nadal pomagać kobietom z sukcesem tracić zbędne kilogramy i pokazywać im, że mogą spełnić swoje marzenie o zgrabnej sylwetce:)

now you ulotka gazeta

Beata: Bardzo Ci dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w realizacji planów!

Aleksandra: Ja również Ci dziękuję i wzajemnie!

 

Poprzednie

Kobiecość źródłem mocy – Joanna Kot

5 rzeczy, których możemy żałować

Dalej