Dlaczego warto przeczytać „Grę o biznes”?

| |

„Gra o biznes, sezon 1” to doświadczenia kobiety, praktyka biznesu, która stworzyła nowy koncept salonów depilacji w Polsce. Z tej książki dowiesz się na co zwrócić uwagę przy tworzeniu biznesu, jego prowadzeniu i rozwijaniu. Znajdziesz wskazówki jak radzić sobie ze stresem i utwierdzisz się w tym, że biznes to wyzwanie, ale takie, które z pewnością warto podjąć, bo idzie za nim satysfakcja i może być Twoją największą  życiową przygodą. 

Izę Makosz poznałam na jednej z konferencji TPTF. 8 lat temu zdecydowała na założenie swojej firmy. Był to nowy koncept na rynku polskim, wiele razy słyszała, że to się tutaj nie uda. A jednak! Dziś jest już 7 salonów  w Warszawie, a wkrótce powstaną nowe. Time for Wax, salony depilacji woskiem autorskim – magic wax – to biznes zbudowany z sukcesem. Ale to dla Izy było za mało:) Teraz oprócz salonów rozwija jeszcze bardzo prężnie swój kanał na YT, Time for Business TV, w którym dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem biznesowym – co środę jest nowy odcinek. To właśnie na tej stronie znajdziecie informacje o książce, która napisała i wydała sama zdobywając w ten sposób doświadczenie w self-publishingu. Iza Makosz to chodząca energia do działania, mentorka wielu młodych przedsiębiorców. Warto poznać jej historię i jej sposób na udany biznes!

Za lekturę książki Izy zabrałam się w czasie podróży pociągiem znad morza. Uwielbiam jeździć pociągiem, kiedy jest cicho i słychać tylko szum kół na torach. Świat za oknem miga to szybciej to wolniej. To jest tylko mój czas, w którym mogę po prostu być. Bardzo dobrze mi się wówczas czyta i tak zatopiłam się w „Grze o biznes, sezon 1”, która jest napisana dynamicznym i bardzo przystępnym językiem. Szybko mi to szło, choć nie zdołałam całej przeczytać w ciągu tej podróży. Wróciłam do niej już po powrocie z wakacji.

Pewnie jesteście ciekawe czy warto zabierać się za tę książkę i co ona może Wam dać? Książka jest historią Izy, opisem jej sukcesów i popełnionych błędów oraz podręcznikiem dla każdego przedsiębiorcy, który chce usprawnić swoje działania, odnaleźć swoją motywację  działania, znaleźć pocieszenie w trudnych chwilach. Jeśli jeszcze Cię nie przekonałam to przeczytaj podsumowanie w punktach:)

W „Grze o biznes, sezon 1” znajdziesz:

  • rady praktyka biznesu wynikające z doświadczenia Autorki,
  • informacje jak szukać pomysłu na biznes,
  • wskazówki dotyczące biznesplnau – czyli GPS Twojego biznesu,
  • rady szczególnie użyteczne dla młodych, rodzących się biznesów,
  • wytyczne dotyczące rekrutacji i zwalniania pracowników,
  • konkretne wskazówki jak budować zgrany zespół pracowników, na których można polegać,
  • lustro dla Twojego biznesu, w którym możesz przejrzeć się i zweryfikować swoje działania,
  • znaczenie social mediów w budowaniu i rozowju biznesu,
  • wagę YT dla biznesu i  informacje jak budować kanał video
  • ….i wiele, wiele innych, ciekawych wskazówek, doświadczeń i spostrzeżeń.

Czego nie da Ci ta lekura? Na pewno nie da Ci gotowej recepty na sukces. Musisz ją znaleźć sama.

11692804_781328675315485_4870247266092805083_n

Co mnie najbardziej utkwiło w głowie?

Iza opisała to wszystko co przeżywa każda kobieta rozpoczynająca działalność gospodarczą lub firmę. Nie wstydziła się przyznać, że się bała, że miała dołki, że była pod ścianą i chciała to wszystko rzucić w diabły. Największą lekcją jest to, że zawsze będą gorsze momenty, że będą chwile zwątpienia i załamania. Wtedy należy dać sobie prawo do tych uczuć i czas na pozbieranie myśli. A jeśli naprawdę wierzysz w swój biznes to opracujesz plan, strzepniesz pył z ubrania i pójdziesz dalej. Nie poddasz się! Dla mnie właśnie działanie, żelazna konsekwencja i determinacja to klucze do sukcesu Izy Makosz, które mogą stać się również Twoimi.

Każda z Was na pewno wyciągnie z niej coś dla siebie. Dlatego życzę owocnej lektury!

A co jeszcze warte podkreślenia to kiedy zakupisz książkę – to znaczy dwie książki razem, pakiet – to będziesz mogła oddać jedną koleżance, przyjaciółce, której dobrze życzysz. To ciekawa koncepcja, z którą nigdy wcześniej się nie spotkałam. Robiąc prezent sobie robisz go jednocześnie drugiej osobie:) Książkę kupicie tu oraz w salonach Time for Wax.

Poprzednie

Jak zyskać rekomendacje?

Portrety KP – Magdalena Korycka – FootMedica

Dalej