LoveWoman Kongres akcji nieMOŻLIWE

| |

Witam Was serdecznie,

W zeszłą niedzielę, 19 kwietnia, odbył się LoveWoman Kongres. I znowu zaprosiłam do udziału kogoś, kto opisał dla Was relację z tego wydarzenia. Tym razem była to Milena Niebrzydowska.

Niedzielny poranek 19 kwietnia był bardzo chłodny i pochmurny, jednak w Pałacu Prymasowskim panowała bardzo gorąca atmosfera. Od rana odbywał się tam Love Woman Kongres akcji nieMOŻLIWE. Akcja nieMOŻLIWE to akcja motywacyjna, którą Dorota da Costa i Maria Odrowąż-Petrykowska, założycielki LoveWoman zorganizowały w 2014 r. Akcja miała na celu pokazanie konkretnych przykładów kobiet, po to by zmotywować inne kobiety, które mierzą się z wyzwaniami i odnoszą sukcesy. Podczas kongresu wystąpiły panie, które osiągnęły swoje niemożliwe.

lovewoman

Pierwszą prelegentką była Paulina Bera – fotograf, właścicielka studia Positive Pictures. Opowiedziała niezwykłą, inspirującą historię o powstaniu  swojej firmy.  Mówiła jak z oddaniem pracowała dla korporacji i o tym, że kiedy wróciła z urlopu macierzyńskiego zabrakło dla niej miejsca. Dzięki zdolnościom, marzeniom o własnej firmie i wsparciu najbliższych z powodzeniem realizuje teraz swoje plany. Prowadzi firmę, tworzy fotografię z ogromną pasją, na początku postawiła na fotografię dziecięcą, dziś rozwija drugi filar swojej działalności – fotografię biznesową. Paulina wspominała, że miała chwile zwątpienia, ale w takich momentach siłę dawały jej zdjęcia, które stworzyła i zadowolenie jej klientów. Zachęcała do wzięcia spraw w swoje ręce i spełniania własnych marzeń.

lovewoman

Kolejny przekaz, który usłyszały uczestniczki kongresu płynął z Azji. Ciekawe? Jego autorka  to Joanna Wieczorek, która dwa lata temu odeszła z korporacji i wyjechała do Azji. Pani Joanna nagrała film, który został wyemitowany podczas spotkania. Ta niezwykła prelegentka opowiadała o swojej podróży i szukaniu swojego miejsca na ziemi.  Przekonywała, że „człowiek otwiera się na nowe, lepsze rzeczy, kiedy odcina się od stresu”.  Cały film opowiadał o radości życia, skupianiu się na sobie i realizowaniu swoich potrzeb, tak by życie było lepsze i  by człowiek wiódł je w zgodzie ze sobą.

W dalszej części spotkania pojawił się panel dyskusyjny w którym wzięły udział panie: Ewelina Pietrzak, Dorota Bladowska-Bambot, Paulina Bera, a dyskusję prowadziła Maria Odrowąż-Petrykowska. Panie rozmawiały o swoich firmach, o tym co je motywowało w trudnych chwilach. Mówiło o sukcesie, który udało sim się odnieść dzięki aspiracjom, determinacji i konsekwencji. Podczas dyskusji poruszono kwestię pracy dla kogoś, realizacji własnych marzeń i radości jaka płynie z robienia czegoś dla siebie. Uczestniczki wspominały, że mają teraz więcej czasu dla siebie i bliskich, są spełnione i szczęśliwe.

11150309_822786827806501_2743176499212158438_n

Bardzo zaskakującym i ciekawym akcentem w trakcie spotkania był pokaz bielizny plus size marki PANACHE. Pokaz został zorganizowany przez agencję Nobody’s Perfect i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Oczy widzów cieszyły piękne modelki, które poruszały się po sali z niezwykłym wdziękiem i elegancją. Zaprezentowały piękną kolekcję bielizny, która podkreślała kobiecość i seksapil. To był wspaniały pokaz, który na pewno zostanie zapamiętany przez gości jeszcze przez długi czas.

lovewoman

Kongres zaszczyciła  Prezes Fundacji Rak’n’Roll Kapsyda Kobro – osobowość i wzór dla wielu kobiet, prawdziwa ekspertka od osiągania niemożliwego. Pani Kapsyda mówiła o swojej chorobie, jak ona może zmienić  nasze życie i o tym, że zawsze trudno pogodzić się ze świadomością umierania. Z wielkim przekonaniem mówiła też o tym, że nie można się nigdy poddawać, i że pozytywne nastawienie ma ogromne znaczenie w walce z chorobą. Zainteresowała słuchaczy swoja niezwykłą historią o wygranej walce z rakiem. Wspominała również o swojej pracy w fundacji  Rak’n’Roll oraz o tym jak pomaga innym ludziom w walce z czasem i chorobą. 

11127883_822787007806483_1296738373017637206_n

Kolejny moduł tematyczny Kongresu nosił tytuł “nieMOŻLIWE wygraj życie”. Uczestnicy mogli dowiedzieć się podczas tej części jak  znaleźć motywację do walki z najtrudniejszym rywalem, a także jak żyć, po tym jak wygra się nowe życie. W panelu dyskusyjnym wzięły udział: Marta Kotarba-Kańczugowska, Wiesława Abraham,  Małgorzata Ciszewska-Korona. Panie rozmawaiy z Dorotą da Costa o trudnościach jakie pojawiają się w czasie choroby i o tym jak ważne jest odpowiednie podejście w walce z tak trudnym przeciwnikiem. Uczestnicy Kongresu mogli usłyszeć niezwykłe historie jak wygrać z chorobą , jak wrócić do życia i jak  znaleźć w nim swoje miejsce na nowo. Jak z sukcesem dawać sobie radę z trudnościami, jak pomagać innym. Na sali padło też wiele inspirujących przykładów jak uwierzyć w nową lepsza przyszłość, zadbać o swój rozwój i prowadzić własny biznes.

11169815_822787127806471_7456912116651952132_n

W czasie ostatniej części kongresu nieMOŻLIWE  dotyczące aktywnego i zdrowego życia rozmawiano też o tym, jak zapewnić sobie zdrowie i siłę do działania. Gośćmi byli Pani dietetyk Marta Turczyńska z centrum FreeMind Dietetyka oraz Pan Michał Piwowarek, instruktor Szkoły Tańca Lejdis Studio. Lejdis Studio zapewniło nam też zapierający dech w piersiach pokaz tegoż tańca!

Zdecydowanie nie jest to dyscyplina dla wszystkich, tylko dla wysportowanych i wytrwałych.

11007725_822787304473120_8725292595937540814_n

Jednym z ważnych przesłań kongresu, przekazanym przez Małgorzatę Reiter z FreeMind jest to każdy z nas ma w sobie motywację, trzeba tylko dobrać akcję i wdrożyć plan w życie.  A zatem niech każda z Was przekracza swoje własne nieMOŻLIWE i czyni swoje życie szczęśliwszym.

lovewoman

Dziękuję za relację Mileno:) Do zobaczenia na ścieżkach rozwoju! 

A ja miałam przyjemność widzieć swoje logo pojawiające się na monitorze wśród innych Partnerów tego wydarzenia! A wyglądało to tak:

DSC_7485

Uwaga: Wszystkie zdjęcia użyte w tym wpisie wykonała Paulina Bera, prelegentka. Były tak ładne, że nie użyłam swoich. Tylko to zdjęcie powyżej jest mojego autorstwa.
Poprzednie

Portrety KP – Agata Banach – część druga

Latające Kręgi Warszawa – Cowork Busy Bee

Dalej