Akademia Rekomendacji – 13.04.2015

| | ,

Witajcie Moi Drodzy,

Tym razem Akademia odbyła się w Centrum,  na Koszykowej, w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Dzięki temu mogliśy się poczuć jak studenci na te kilka godzin:)

Jak zwykle otworzył ją Grzegorz Turniak, który przywitał gości i przekazał głos prowadzącemu – Arturowi Sójce. Zaproszonych było dwoje gości : Beata Rzepka i Bernard Fruga.

Pierwsza wystąpiła Beata Rzepka, którą miałam już okazję poznać podczas innego spotkania i dopiero teraz dowiedziłam się z jak medialną osobą miałam wówczas do czynienia:) Beata Rzepka była coachem kariery, konsultowała CV i listy motywacyjne, pomagała przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki swojemu blogowi – rzepkanapulsie – jest zapraszana do telewizji biznesowej TVN24 Biznes i Świat jako ekspert od kariery. Z bloga miała też klientów, zgłaszali się klienci indywidualni, ale również firmy. Jednak zdecydowała się zmienić trochę swoją karierę i obecnie jest trenerem biznesu. Dlaczego zmienia bieg swojej kariery? Bo doszła, w pewnym momencie do wniosku, że chce występować przed większą publicznością. Kontakt 1 na 1 już jej nie wystarcza. Lubi występować przed kamerami, czuje się przed nimi dobrze. Dodatkowo dociera do większej ilości osób, a to daje jej większą satysfakcję.

Napisała książki „Kariera pod kontrolą”, „Kariera na wysokich obcasach” i „Efektywna komunikacja w zespole”. Teraz pracuje nad kolejną książka o Work Life Balance. Dla niej WLB osiągamy wtedy kiedy my się dobrze czujemy z tym jak pracujemy i żyjemy, a to nie musi być podział czasu 50/50. Jest to bardzo indywidualna kwestia. Beata podkreślała, że lubi robić to co robi, dodatkowo jej mąż jest trenerem i  oboje pracują z domu  spędzając ze sobą dużo czasu. To jes jej WLB.

ar kwiecien

Bernard Fruga zajmuje się od lat restrukturyzacjami, usprawnianiem firm. Zażartował, że bardzo chciał wystąpić u Grzegorza Turniaka, więc zmobilizował się i napisał książkę  ” Isrikuz” o pogodzie ducha w przywództwie i tak spełnił swoje marzenie. Pracował nad książka systematycznie według planu – 1000 słów dziennie. Książka jest lekka i barwna jak jej autor. Znajdziecie w niej  m.in. informację o tym, że żeby pójść do przodu to trzeba być niezależnym, upraszczać wszystko na tyle ile się da, dbać o siebie, umieć słuchać, być wdzięcznym i mieć wewnętrzną siłę do działania. Na jej podstawie, Bernard Fruga, chce przygotować program rozwojowy umożliwiający odnalezienie siebie, dla wybranej, zainteresowanej grupy osób. Na tę górę można wejść różnymi drogami, warto obrać jeden szlak i się go trzymać do końca.

Autor pracował przez 8 lat w Szwajcarii, gdzie o Polakach mówi się jak o osobach, które potrafią zrobić coś z niczego. Był zawsze wzywany w przypadku problemów „bez wyjścia”.  Dużo skorzystał z członkostwa w klubie ToastMasters.

Lubi robić filmy, w których sprzedaje swoją wiedzę. Nakręcił już 81 jednominutowych filmików na różne tematy związane z przywództwem. Nakręcenie 1 filmu zabiera 10 godzin pracy, w tym poszukiwanie materiałów, zamknięcie treści w 150-170 słowach, nagranie, montaż, tekst blogowy. Jego strategia blogowa to mieć wpływ na wąską grupę wpływowych osób. On ma ich ponad 1000!

Miał różnych mentorów na krótki czas. Dla niego mentoring jest techniczny. Zawsze szuka osoby mądrzejszej od siebie w danym obszarze i uczy się od niej tej wiedzy. Jak się nauczy szuka innego, który pomoże mu w innym obszarze.

Jego marzeniem  jest stworzyć organizację szczęśliwych ludzi, pracowników, którzy mimo, iż mogą odejść w każdej chwili nie robią tego, bo lubią być w tej organizacji! Myśl przednia! Kibicuję!

ar kwiecien

Akademię zamknął Grzegorz Turniak, prelekcją na temat „Decydującego pytania”. W każdej firmie sprzedaż generuje zysk. Zysk wynika ze współpracy z klientem. Czy znasz swoich klientów? Wiesz kim oni są? Czy wasi klienci was polecają? Żeby odpowiedzieć na te pytania trzeba najpierw ich poznać. Wiedzieć ilu wśród nich jest orędowników, a ilu destruktorów. Firma będzie wzrastała wtedy, gdy będzie więcej orędowników, czyli tych, którzy nas polecają. Dlatego warto też przyjrzeć się własnym klientom, a nawet czasami zaprzestać współpracy z takim, który jest destruktorem, bo on nie przynosi nam pożytku na dłuższą metę. Jako właściciele firm możemy wybierać sobie również klientów, dlatego szukajmy orędowników, bo oni budują nasze biznesy! Warto o tym pamiętać!

ar kwiecien

Dla uzupełnienia tego co napisałam oraz ciekawej ilustracji wydarzenia zapraszam do relacji video przygotowanej przez Macieja Kołodziejczyka, Run King Film.

Kolejna AR już 11 maja! Zapraszam!

Poprzednie

Artykuł – Motywacja, cele i marzenia – Anna Kossak

Wiosenna dawka energii – Konferencja Szkoły Liderek

Dalej

2 komentarze do “Akademia Rekomendacji – 13.04.2015”

  1. Beata, dzięki Twojej zajawce trafiłam na to spotkanie Akademii i jestem…zachwycona. Przede wszystkim autentyczną, swobodną atmosferą i gośćmi – osobami z charakterem, z pazurem! Dostrzegłam ogromna różnicę w poziomie szczerości gości Akademii Grzegorza Turniaka, a napuszeniem i sztucznością naszych czołowych mówców motywacyjnych (o czym pisałam na swoim fanpejdżu https://www.facebook.com/Coach.Agnieszka). Rzeczywiście Turniak tworzy – na scenie- atmosferę prywatnego spotkania, jest ciekawy drugiego człowieka. Dzięki temu jego goście są spontaniczni i naprawdę motywują swoim przykładem.
    Dzięki, że zwróciłaś mi uwagę na to wydarzenie. Robisz dobrą robotę, Beata!

Możliwość komentowania została wyłączona.