Wieczór networkingu z Siecią Przedsiębiorczych Kobiet – 22.07.2014

| |

Witam Was, 


W jeden bardzo ciepły wieczór w zeszłym tygodniu w restauracji Zielony Niedźwiedz odbył się wieczór networkingowy dla kobiet z gościem płci męskiej, Pawłem Kudzią, byłym reporterem wojennym.


Przywitały nas Panie Kasia Wierzbowska i Dorota Czekaj. 

Panie przedstawiły gościa

Gość opowiadał o swoich przygodach w trakcie podróży, które często odbywał, jako reporter wojenny i o zmianie, którą wprowadził w swoim życiu. Poszperałam i znalazłam ciekawy artykuł o Pawle Kudzi, który serdecznie polecam, a mianowicie Jak znalazłem szczęście na wojnie. Wywiad ten można by również nazwać „Jak reporter wojenny stał się menadżerem ds. CSR” :


„Gdyby próbować odkryć, skąd w tym dziś już 37-latku wzięła się ta nieodparta chęć zdobywania nowych ziem i niesienia pomocy potrzebującym, odpowiedziałby zapewne, że to kwestia albo genów, albo wychowania, albo… wpływu dziadka.”


W ten sposób zaczęła się jego przygoda ze społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). CSR to sposób zarządzania firmą, który pomaga jej osiągać biznesowe cele z jednoczesnym uwzględnieniem pracujących dla niej ludzi, ludzi poza nią, środowiska, społeczeństwa, prawa. Poza zyskami CSR przynoszą wręcz oszczędności. Jednym z narzędzi CSR jest wolontariat korporacyjny. -„To moje największe wyzwanie zawodowe. Jest trochę jak „suma wszystkich strachów” różnych ludzi” – śmieje się Kudzia. Od trzech lat jest menadżerem ds. CSR w firmie AmRest.”


Po wystąpieniu Paweł Kudzia został obstąpiony przez Panie ciekawych szczegółów jego przygód wojennych i doświadczeń związanych z CSR-em.


A pozostałe Panie rozpoczęly rozmowy ze sobą. Było bardzo sympatycznie, smacznie i ciekawie. Sama poznałam wiele przedsiębiorczych kobiet i mam nadzieję, że wkrótce o nich będę mogła napisać, jeśli oczywiście przyjmą  moje zaproszenie do współpracy:)

Byłam na pierwszym takim wieczorze organizowanym przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet i polecam.

Networking odbył się w przyjaznej atmosferze i z pewnością każda z Pań wyszła bogatsza o nowe znajomości:)

 

Poprzednie

Portrety Kobiet Przedsiębiorczych – Alicja Rudnicka

Anna Kossak – Nawyki

Dalej