Konferencja „Stwórz siebie od nowa” – AKD i ARŻ

| |

Mimo, iż  za oknem szaro-buro, pogoda nie nastraja do radości to chciałam Was zaprosić do relacji z niedzielnej Konferencji otwierającej Kobiecy Karnawał, który już sie zaczął!

Tym razem relacja jest przygotowana przez Annę Pruszkowską, która otrzymała gratisową wejściówkę na ten event.

Będę uzupełniała wpis italikiem, tak, żeby stworzyć jedną spójną relację dla Was. Tym razem też zaproszę Was do obejrzenia kilku filmików mojego autorstwa, które przybliżą Wam atmosferę wydarzenia:)

Zapraszam na relację Ani, z moimi małymi wtrętami:)

 „Stwórz siebie od nowa”

W dniu 25.01.2015r. w Centrum Łowicka w Warszawie, odbyła się konferencja rozpoczynająca Kobiecy Karnawał, inaugurująca 3 edycję zimowych inspiracji i rozwoju. Konferencję otworzyły Barbara Sawicka oraz Elżbieta Dąbrowska, założycielki Akademii Radosnego Życia. Hasło przewodnie przyświecające konferencji brzmiało: „Stwórz siebie od nowa”, natomiast sama konferencja składała się z cyklu kilku mini-warsztatów, promujących 20 warsztatów rozwojowych i pogłębiających wiedzę, zaplanowanych w okresie 25.01-28.02.2015r.

Organizatorki tworząc konferencję połączyły noworoczną rozrywkę z metamorfozą, której przyświeca idea, że wszyscy mamy zdolności kreowania siebie i że każdy jest kowalem własnego losu.

DSC_5194

Po przywitaniu gości i słowie wstępnym, a także po zdjęciu ze swoich twarzy karnawałowych masek przez prowadzące, które to miały być symbolem dotarcia do własnej prawdziwej natury, organizatorki konferencji rozpoczęły mini warsztat pt. „Podróż do źródeł radości i harmonii wewnętrznej”.  Tematem tego mini warsztatu była m.in. koherencja, czyli połączenie umysłu i serca, której codzienne praktykowanie jest niezwykle istotne, gdyż prowadzi do odczuwania radości z życia. Hasło „Radość otwiera serce” posłużyło organizatorkomk do przeprowadzenia ćwiczenia, co w praktyce oznaczało trening śmiechu, dzięki takim technikom jak chichot, rechot itd.

 https://www.youtube.com/watch?v=uKI1qk–iak

To łączy się z emocjiami, chodzi zwłaszcza o te dobre emocje dające energię do działania. Aby je wyzwolić w uczestniczkach konferencji, prowadzące, Ela i Basia, przeprowadziły kolejne ćwiczenie praktyczne do afirmacji podświadomych źródeł radości, poprzez śpiew i śmiech. To właśnie Joga Śmiechu, wyzwalająca pozytywne emocje, pozwoliła naładować pozytywną energią gości na sali. Rozbawione, takim treningiem, uczestniczki konferencji,mogły w dobrym nastroju przygotować się do wysłuchania wystąpień kolejnych prelegentów.

Po pierwszym mini warsztacie odbył się mini koncert pt. „Podróż przez czakry”, w wykonaniu Krzysztofa Lottiga. Muzykoterapia, prowadząca do  oczyszczenia i harmonii czakr,  działa uzdrawiająco na ludzki organizm, błogie dźwięki podczas tego krótkiego koncertu przeniosły słuchaczy do świata relaksu, marzeń, błogostanu.  Podpisuję się pod tym, mnie ten mini-koncert zachwycił i na szczęście na czas wcisnęłam nagrywanie w aparacie :). To dla Was:

 

Kolejnymi gośćmi były Panie, Monika Bielecka-Prokop i Dominika Fieńko-Nawrocka, reprezentujące firmę Twój Potencjał. Poprowadziły wystąpienie pt. „Twoja osobista siła i moc”.  Zdefiniowane zostało pojęcie Potencjału, wymienione zostały jego cztery elementy składowe. Potencjał, a właściwie jego umiejętne wykorzystanie, daje nam szczęśliwe i spełnione życie. Dlatego tak istotny jest kontakt z nim, dzięki temu kontaktowi zmieniamy i ulepszamy otaczający nas świat. Praca nad własnym potencjałem zmniejsza zakrzywienie na naszej linii życia. Tutaj dodam, że elemantami naszego Potencjału są: bezwarunkowa wartość jaką ma każdy niezależnie od tego co robi, jak żyje, bezwarunkowa miłość dla innych i siebie, rozwój/wzrastanie, czyli proces, w którym jesteśmy całe życie oraz poczucie wartości. Klamrą spinającą jest zdanie, że mam wszystko czego mi potrzeba i muszę się nauczyć jak z tego korzystać i jak to docenić.

Monika i Dominika

Trzecim gościem były Katarzyna Miśkiewicz i Wioletta Ładyko, które przybyły z misją dzielenia się energią życia ze wszechświatem, poprowadziły mini warsztat pt. „Przekonaj siebie od nowa”. Tematem tego warsztatu były m.in. wychowanie, przekonania, nasze postrzeganie świata. Inspirujące ćwiczenia i pytania, sformułowania/zdania typu Świat jest pełen….., umożliwiły słuchaczom wgląd w siebie i pomoc w budowaniu własnych przekonań dotyczących naszego życia. Sprawdzcie same, dokończcie to zdanie Świat jest pełen…i zobaczycie jakie macie przekonanie. A następnie zadajcie sobie 4 pytania: Czy to jest prawda, że świat jest….? Czy możesz być na 100% pewny/a że świat jest…? Jak reagujesz, gdy wierzysz, że świat jest….? Kim bym był/a, gdybym nie miał/a przekonania, że świat jest. pełen…? Jeśli masz negatywne przekonanie o świecie to może warto je zmienić na pozytywne? Przekonania nie mają mocy. Jak je zauważymy to tracą swoją moc! Zatem jaki jest świat? 🙂

Wiola i Kasia

W wystąpieniu pt. „Droga do wewnętrznego spokoju od dzieciństwa do dorosłości”, Łukasz Łukaszewicz, przedstawił własną historię, którą odbył do momentu, w którym jest dzisiaj, spokoju i pojednania z samym sobą. Tematem były m.in. tłumione emocje, budowanie relacji, konflikty, akceptacja. Dowiedzieć się można było co daje spokój, jaka jest ludzka natura, czego wymaga i potrzebuje. Dodam jeszcze, że Łukasz Łukaszewicz sam przez 30 lat uważał, że życie jest bez sensu, Potem powoli zaczął zmieniać się, doświadczać, szukać swojej drogi. Bardzo obrazowo mówił o tym, że w naszym życiu dobrze jest zaakceptować radość jak i smutek, wszystkie emocje są po coś. Nie należy ich tłumić, tłumione przeradzają się złość, gniew, a później agresję. Bardzo podobało mi się jego podejście do wewnętrznego dziecka, które potrzebuje przytulenia. Każdy z nas idzie w świat z jakąś spuścizną po przodkach, z wychowaniem i są tacy, którzy otrzymali miłość, bezpieczeństwo, akceptacje, ale nie wszyscy. My sami w dorosłym życiu możemy „dojść do ładu” z naszym wewnętrznym dzieckiem i dać mu to czego mu brakuje, bo ono  takie jakie jest – jest właściwe. Może wystarczy pogłaskać je po głowie?

Łukasz Łukaszewicz

W dalszej kolejności przeprowadzony został panel dyskusyjny Kobiecość i Wizerunek, którego tematem były wygląd i wizerunek, mowa wizerunkiem, komunikacja niewerbalna, przedstawione przez Magdę Kamińską.  Magda Kamińska zapadła mi z kolei w pamięć jako kobieta, która jest niesamowicie sympatyczną gadułą. I powiem od razu – chciałam pójść na jej warsztat, na którym będzie uczyła jak mówić wyglądem. Prawda, że brzmi intrygująco?

Magdalena Kamińska1

Potem dowiedzieliśmy się co oznacza Dzika Kobieta, a mianowicie spontaniczność, intuicja, emocje, samoświadomość. I długo by jeszcze wymieniać, ale z pewnością więcej będzie można się dowiedzieć na warsztacie, który poprowadzą Catherine Kanda i Beata Zwolińska.

Catherine

Beata Zwolińska

Kobietę w Pełni reprezentowała Sylwia Bogucka, która nam tę głębię, a raczej mały zarys, zaprezentowała, co możecie obejrzeć w filmie poniżej. Jeśli Wam się spodoba to zapraszam na warsztaty! Jeśli są jeszcze miejsca:)

IMG_9991-Edit

A po przerwie wystąpiła dziennikarka radiowa, Grażyna Dobroń, ze swoim żywiołowym „Własnym Rytmem Zdrowia”, rozgrzała uczestniczki do czerwoności techniką oswajania małpy, czyli gadziny. Wykonała intensywne ćwiczenia typu drwal i pajacyki, które świetnie oswajają małpę i zwalczają stres.  

Grażyna Dobroń

A jak wygląda to ćwiczenie w wykonaniu Grażyny Dobroń  na filmie! Jest MOC!

Mogliśmy też wziąć udział w medytacji przy pieśni HALLELUJAH. Inspirujące wystąpienie Pani Grażyna zakończyła zdaniem, które mi na pewno zostanie w pamięci: „Cieszmy się ludźmi, którzy są dookoła nas”. A oto jak to wyglądało:

W wystąpieniu „Apetyt na życie” pojawił się temat Zencoachingu i Obfitości, a Magdalena Wolfart-Samselska przeprowadziła krótką medytację, która wprowadziła publiczność w fazę wizualizacji obfitości życiowej. Prowadząca propagowała poczucie wdzięczności  i skoncentrowanie  się na potrzebach oraz tym co mam w tym momencie, czyli na obfitości wewnętrznej, bo źródłem jesteśmy my sami! Zadajcie sobie pytanie za czym tęsknisz w kontekście obfitości i odpowiedz sobie na to, bo to za czym tęsknisz – tym jesteś!

Magdalena Wolfart -Samselska 1

Medytacja i joga kundalini praktykowana była wśród uczestniczek na Sali konferencyjnej dzięki Barbarze Baczkura, podczas jej wystąpienia „Odrodzenie i spełnieniew życiu”. Prelegentka przeprowadziła cykl medytacji, m.in. tych oczyszczających umysł. Sporo można było też usłyszeć o uzdrawianiu sercem i miłością, bo joga kundalini, którą Barbara Baczkura praktykuje, jest techniką połączenia się ze swoim sercem. Zobaczcie same!

Barbara Baczkura

 

A tak wyglądałyście Wy, drogie uczestniczki, podczas tego ćwiczenia:)

uczestniczki 4

 

Ostatnim gościem wydarzenia była Pani Magdalena Wdowiak z Kuźni Zdrowia w wystąpieniu „Pochwała Świadomości, czyli co ciało Ci powiedziało”.  Tematem wykładu były zaburzenia zdrowia wywołane przez stres, biała karta jako symbol „zaczynania od nowa”, wychodzenie z blokad.Czy wiecie że jeśli choruje nam prawe ucho to oznacza to, że nie chcemy czegoś słyszeć, a jeśli choruje nam lewe ucho  to znaczy, że siedzi nam w głowie słowo, którego nie możemy się go pozbyć. Choroby poszczególnych organów mówią nam co nie gra w naszym życiu. Bardzo to ciekawe podejście. Już o tym słyszałam i myślę, że dużo w tym prawdy. Ciało i umysł to jedno, więc jeśli w jednym nie gra to w drugim to się odbija. Dbajmy o jedność i zdrowie obu!

Magdalena Wdowiak

Na zakończenie tej bogatej i inspirującej konferencji przeprowadzono konkurs i rozdane zostały interesujące nagrody takie jak zaproszenia na różne warsztaty, sesje zdjęciowe, warsztaty makijażu, płyty z muzyką relaksacyjną,  treningi rozwojowe online itd.
Dziękuję za relację Ani:)


Uczestniczki zrelaksowane i zadowolone wyszły z Konfrencji pełniej inspiracji i dobrej energii! Do zobaczenia na następnej!

Powiązane posty:

Masz w sobie MOC! – po konferencji AKS

Konferencja rozpoczynająca Babskie lato AKS

Poprzednie

Dziewiętnaste śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet – 23 stycznia 2015

W poszukiwaniu własnej wartości – Kasia Malinowska

Dalej