Biznes w Kobiecych Rękach – Katarzyna Chrabałowska

| |

Witam,

O programie Biznes w Kobiecych Rękach już trochę było na moim blogu. Pisałam o inauguracji oraz gali kończącej Program, który został zorganizowany przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Zakończył się w grudniu 2014 roku.

Jako, że fascynuje mnie zmiana i wszystko co się z nią wiąże, postanowiłam zbadać temat. Zapytałam kilku uczestniczek jak według nich działa mentoring, praca w grupie, współpraca z innymi kobietami, które też chcą zmienić swoje życie i założyć własną firmę, bo takie było założenie i cel programu.

Przedstawiam Wam niniejszym efekty tych rozmów żebyście samei mogły/gli ocenić wpływ wsparcia w przebiegu zmiany:) Dziś pierwszy z nich.

Oto czego się dowiedziałam się od Katarzyny Chrabałowskiej, właścicielki firmy TAX COMFORT.

K. Chrabalowska

O programie dowiedziałam się z telewizji śniadaniowej z Dzień Dobry TVN.


Pozytywna energia bijąca od Kasi Wierzbowskiej, Prezeski Fundacji, możliwości płynące z udziału w Programie Biznes w Kobiecych Rękach, wsparcie mentorskie, przekonały mnie do wzięcia udziału w Programie.

Na pomysł otworzenia własnej firmy wpadłam pracując w Dziale Kontroli Urzędu Skarbowego na stanowisku Inspektora. Zaraz po podjęciu  decyzji o firmie rozpoczęłam pogłębianie swojej wiedzy co zaowocowało zdaniem państwowego egzaminu na Doradcę Podatkowego.


Biuro Rachunkowe TAX COMFORT powstało 1 września 2014 r., czyli już w trakcie uczestnictwa w Programie. Możliwość wzięcia udziału w szkoleniach, spotkaniach networkingowych i wsparcie Mentorki przyspieszył rozwój mojej firmy w początkowej fazie.

TAX COMFORT świadczy usługi księgowe dla małych i średnich firm. Naszym atutem jest m.in. prosty i łatwy przekaz informacji związanych z podatkami, zagadnieniami księgowymi i procedurami administracyjnym. Dodatkowo każdy Klient naszego biura, może liczyć na bezpłatne wsparcie Doradcy Podatkowego

Mentor to osoba, która dzieli się wiedzą i doświadczeniem z osobą raczkującą w biznesie, w tym przypadku ze mną:). Uczyłyśmy się od mentorek jak poruszać sie zgrabnie w świecie biznesu, jak prężnie działać. To bardzo wspierające i przynosi wymierne efekty.

Program Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oceniam dobrze. Dla osób początkujących w biznesie jest niesamowicie przydatny na gruncie podstawowych informacji z jakimi musi się zmierzyć taka osoba. Mam na myśli zarówno informacje z zakresu prawa jak i szeroko rozumianego marketingu. Ponad to pierwsze kontrakty/umowy czy pierwsze zlecenia, zawierane są właśnie pomiędzy uczestniczkami Programu. Takie jest też m.in. jego założenie.


W grupie siła J Generalnie chodzi o to, że Program Biznes w Kobiecych Rękach daje wiele możliwości. Pierwsze to zawieranie nowych znajomości z samymi uczestniczkami. Drugie to szkolenia, następne to spotkania networkingowe, wsparcie Mentorki czy nowych koleżanek.  Organizowanie  spotkań uczestniczek, na których organizowane są tzw. burze mózgów J, czy wymiana zdań, poglądów. Wszystko to i konferencje z udziałem osobistości i mediów oraz wszelkie inne działania mające na celu promowanie działań Fundacji oraz naszych biznesów. Czuję, że moja firma, TAX COMFORT, dzięki temu wsparciu, które otrzymałam, rozwinie skrzydła!

Z tego co powiedziała Kasia wynika jasno, że program ten pomógł jej wdrożyć pomysł w życie. Bez tego wsparcia trwałoby to może dłużej. I mamy nową, młodą firmę na rynku, a taki był cel Programu!

Zmiana pojawia się w naszym życiu czy tego chcemy czy nie, często dajemy się ponieść fali niosącej nas niekoniecznie tam, gdzie byśmy tego chcieli. Trudniej jest zaprosić zmianę do własnego życia dobrowolnie i  ją wdrożyć. Sama potwierdzam, że wsparcie ma szczególne znaczenie. Ten i inne programy wspierące Kobiety mają wielką wagę. Na pewno są potrzebne!

Sprawdzajcie co dzieje się na rynku, czytajcie mojego bloga, bo jeśli tylko dowiem się, że będzie nowa edycja to powiem Wam o tym od razu!

Kolejne historie kobiet, któe ukończyły program Biznes w Kobiecych Rękach już wkrótce!

Powiązane posty:

Gala finałowa Biznesu w Kobiecych Rękach

Koktajlowe zaproszenie do współpracy! – to post o Gali inaugurującej BKR w czerwcu tego roku.

Poprzednie

Wolna od stresu – Kasia Malinowska

Portrety Kobiet Przedsiębiorczych – Anna Sikorska

Dalej