#7 Konferencja Twoja Pasja Twoja Firma

| | ,

Witam Was serdecznie,

W zeszłą sobotę, 22 listopada, byłam na konferencji u Kasi Dziubałki – już siódmej! 

Przywitała nas oczywiście organizatorka, właścicielka firmy Twoja Pasja Twoja Firma.

DSC_4452

Konferencja odbyła się w nowym miejscu – w Studio Sante na Jagiellońskiej. Sala była przyjemna, choć jak dla mnie i dla aparatu trochę za mało światła:) 

DSC_4428

Dochodzę do punktu, w którym zdaję sobie sprawę, że dużo już wiem, dużo wprowadzam w życie i teraz to co słyszę umożliwia mi utrwalenie materiału, mówiąc po szkolnemu. Zachęcam  do przeczytania tego postu, bo dzielę się  w nim nie tylko emocjami, ale i wiedzą, która może być Waszą inspiracją do działania:)

Ale do rzeczy, konferencja trwała od 10.00 do 18.00, nie udało się skończyć w czasie, czyli o 17.00, ale to świadczy tylko o tym, że było ciekawie.
Konferencję otworzyła Anna Sierpowska, która jest odpowiedzialna w firmie Sante za marketing. Okazuje się, że Sante to nie tylko zdrowe jedzenie. Firma zatrudnia 700 osób, ma przedstawicielstwa w 40 krajach świata, a pierwszy sklep powstał 23 lata temu. Sante znaczy zdrowie, ale firma zajmuje się  nie tylko zdrowym jedzeniem, ale również slow joggingiem, terapiami medycyny naturalnej, dbaniem o kondycję, ale nie odchudzaniem się dla bycia chudym tylko w celu utrzymania optymalnej masy ciała. Za kilka miesięcy w Studio Sante na Jagiellońskiej zostanie otwarta przestrzeń z basenem, saunami i jacuzzi. Ale to jeszcze nie wszystko;) Sante tworzy również Centrum edukacyjno-prozdrowotne, gdzie będzie można uczyć się oddechu, medytacji i zażywać ruchu. Pierwsze takie studio powstanie na Al.Jerozolimskich 99, tam będzie można przychodzić m.in. na indywidualny trening z  free dance, czyli tańca przy bębnach. Studio Sante to też MA-URI, czyli praktyka świadomej obecności w ciele. Warto o tym pamiętać, bo każdy z nas potrzebuje równowagi, oddechu i chwili spokoju i dlaczego nie znaleźć tego w Sante:)
DSC_4436

Kolejną prelegentką była Ilona Pruszko, właścicielka Butterfly Inspirationsktóra przybliżała tajniki NLP, czyli Neurolingwistycznego Programowania. Umożliwia ono nam właśnie zaprogramowanie siebie, czyli tylko ja mam wpływ na to jak się czuję. To czy jest mi smutno czy też jestem radosna zależy wyłącznie ode mnie. Nikt inny nie może wpłynąć na to co czujemy. Jeśli ktoś ma wpływ na Twoje samopoczucie to on nad Tobą przejmuje kontrolę. Również Ty możesz zdecydować – tak jestem teraz smutna, pogrążę się w tym smutku teraz, żeby go przeżyć i jutro idę dalej. Może to brzmieć niewiarygodnie, nie znam się na NLP, ale wiem, że to działa, bo znam osoby, które stosują to w życiu, przeszły szkolenia i przynosi im to efekty. Ale jest to dość indywidualna kwestia, każdy sam musi stwierdzić czy to dla niego. Można zacząć w Butterfly Inspirations.

DSC_4450

Następnie na scenie pojawiła się Małgorzata Nowicka z firmy Nowicka&Co, która twierdziła, że „Przyszłość jest kobietą”. Największą zmianą naszych czasów są właśnie kobiety, które są przebojowe i kreują życie. Małgorzata mówiła o tym, że trzeba działać, a nie czekać, aż ktoś przyjdzie i powie Ci co masz robić. Trzeba jednak pamiętać, że aby odnieść sukces niejednokrotnie trzeba po drodze zaliczyć kilka porażek, a może nawet kilkanaście. Dlatego wytrwałość to przetrwanie! Trzeba wziąć odpowiedzialność za nasz biznes, bo to my decydujemy jak ma on wyglądać, jak będzie funkcjonował, jakich ludzi chcemy zatrudnić, kto powinien być w zarządzie itd. To nasza odpowiedzialność. Warto też zdać sobie sprawę, że coraz większa obecność kobiet w biznesie wprowadza w nim wielkie zmiany, bo kobiety to emocje, empatia, niezależność, pasja, relacyjność, w której jesteśmy mistrzyniami, bardzo dobra komunikacja. To my dostrzegamy złożoność sytuacji podczas, gdy mężczyźni mówią o problemach. To my jesteśmy ekspertami w budowaniu długofalowych relacji. To wszystko wpływa na współpracę, która jest kluczem do sukcesu! Czy coś jeszcze trzeba dodawać?

O właśnie, chyba tylko to, że Firma oferuje usługi konsultingowe z zakresu tworzenia biznesu, można przyjść ze swoim pomysłem i porozmawiać o nim oraz, w miarę możliwości, otrzymać konretne wsparcie np. związane m.in. z budowaniem  firmowcych stron internetowych. 

DSC_4466


Kolejną prelegentką była Agnieszka Madej, która mówiła o „Naturalnej Liderce”. Prze wiele lat była dziennikarką, uczyła pisać teksty, ma swoje wydawnictwo, a teraz chce również szkolić ludzi. Jaka jest ta Naturalna Liderka? Na pewno jest samoświadoma, zna swoje najważniejsze zasoby. Potrafi zarządzać emocjami. Posiada jasne wartości.  Zna swoje talenty, umiejętności, ma pasję. To wszystko podparte jest solidną wiedzą. Naturalna Liderka jest autentyczna. Ma swoją misję i, co najważniejsze, działa! 

Agnieszka przybliżyła też naturę emocji, bo czy wiecie co to są emocje? No właśnie. A to E-Motions, czyli energia w ruchu. One są ważne również dla relacyjności, której jakość zależy jedynie ode Was samych! Budujcie więc cudne relacje!

DSC_4482

Celestyna D.Osiak, Soul Coach,  była również na poprzedniej Konferencji Twoja Pasja Twoja Firma. Tym razem przedstawiała „Sztukę prosperowania”, bo Kto by nie chciał mniej pracować, ale mieć więcej pieniędzy? Każda/y z nas, jak mniemam. Ja też:) Brzmi to trochę niedorzecznie, ale przyjrzyjmy się tematowi. Co to jest to prosperowanie? No właśnie to wtedy kiedy masz czas, pieniądze, energię i najważniejsze kiedy kochasz siebie! Czy posiadanie czasu i pieniędzy nie wyklucza się? Mówi się przecież, że masz czas, albo pieniądze. Jak to zrobić żeby to się nie wykluczało i żeby można powiedzieć, mam czas i pieniądze?

Pierwszym krokiem jest poznanie swojego osobistego celu, misji życiowej. To pozwoli, w drugim etapie, pracować na 80% własnego geniuszu. Trzeci krok to współpraca z mentorem, coachem, która przyspiesza rozwój i wzrost. Warto wyznaczać sobie codzienne cele i pamiętać, że pieniądze kochają pragnienie. Największe pieniądze zaś możesz dostać za to co robisz z pasji.

Jak odkryć swój osobisty cel?  Trzeba zadać sobie kilka pytań i na nie odpowiedzieć: kim pragniesz być? co pragniesz robić? co pragniesz mieć? co pragniesz zostawić po sobie? 

Warto to określić, by pracować w strefie swoich talentów, a resztę delegować. 

Brzmi prosto i przyjemnie, ale wymaga trochę pracy własnej. Wymaga zastanowienia się nad sobą i zajrzenia do swojej duszy oraz zrozumienia tego co każda/y z Was tak naprawdę pragnie, nie – chce, ale pragnie robić. Zostawiam Was z tym pytaniem. A jeśli potrzebujecie wsparcia Celestyny to możecie się wybrać na warsztat „Nie chce Ci się, bardzo dobrze”.

DSC_4516


Kolejnej prelegentki, Anny Kopciowskiej, nie miałam jeszcze okazji spotkać. W wieku 23 lat założyła własną firmę, wcześniej w Niemczech studiowała niemiecki, gdzie ucząc się – pracowała. Odbyła szkolenie u Briana Tracy i dziś jest Coachem i założycielką Forum Kobiet Sukcesu. Na konferencji mówiła o motywacji, która jest niezbędna do działania, ale nie jest stała. Musimy ją w sobie budzić. A najprościej to zrobić jeśli nasze działania skupiają się wokół rzeczy, które przyciągają naszą uwagę. Dlaczego? Bo za naszą uwagą idzie energia. Uwagę zaś przyciąga pasja. A pasja to robienie tego co kochasz w oparciu o swoje talenty. Dlatego warto szukać pasji w obrębie swoich pięciu największych talentów. Pasja pociągnie energię, a inspiracja obudzi motywację:) Do tego wszystkiego potrzebujemy jeszcze celu, który najlepiej określić i zapisać.

Anna Kopciowska zrobiła nam ciekawe ćwiczenie, każda/y z Was może je wykonać w domu. Zadajcie sobie pytanie co byście zrobiły, gdybyście się dowiedziały, że zostało Wam: 6m-cy życia, 3 m-ce, 1m-c, 2 tygodnie i 1 tydzień. Przy miesiącach była minuta, a przy tygodniach- 30 sekund na wypisanie wszystkiego. No i zobaczcie jakie rzeczy zostały przy ostatniej sekwencji. To są te marzenia, którym warto się przyjrzeć. A jak je zrealizować? Zrób z niego cel. Marzenie staje się celem kiedy zaplanujemy kolejne działania do podjęcia w celu jego realizacji. Nie odkładajcie na później. Nie ma później. Jest teraz. Przy wyznaczaniu celu ważna jest wiara w niego. Jeśli wierzymy, że nam się uda, że zrealizujemy marzenie to tak się stanie. Tylko musimy wliczyć w to porażki, które na pewno będą miały miejsce. Pytanie, jak do nich podejdziesz? Poddasz się  czy pójdziesz do przodu? Wszystko to zaczyna się od decyzji podjętej w Waszej głowie. Do dzieła 🙂

A już 5 grudnia odbędzie się seminarium „Odkrywcy talentów”, na które zaprasza Anna Kopciowska.

DSC_4523

Miłym męskim akcentem była obecność Aleksandra Sienkiewicza, Trenera Psychologii Sprzedaży. Przez lata pracował w sprzedaży, zauważył, że jest ona postrzegana bardzo negatywnie i zaczął się zastanawiać – dlaczego tak jest? I stwierdził, że nachalna sprzedaż odbiera klientowi kontrolę, a nikt tego nie lubi. Każda/y z nas chce ją mieć. Dlatego doszedł do wniosku, że bez sensu jest „wciskać” produkt/usługę osobie, która tego nie potrzebuje tylko trzeba iść dalej i szukać tych, którzy na nasz produkt/usługę czekają. Takie proste, prawda? Mnie osobiście bardzo irytuje telesprzedaż, kiedy już kilka razy powiedziałam, że oferta mnie nie interesuje, a sprzedawca wie lepiej i znowu przekonuje… po czym ostatecznie dziękuję i bezczelnie odkładam słuchawkę. Też tak miałyście/mieliście? 

Jak zatem myśleć o sprzedaży? Dzisiaj już nie wystarczy grać ceną. Nie można schodzić poniżej pewnego pułapu opłacalności. Co zatem się liczy? Badania pokazują, że na rynku dziś liczy się zaufanie do marki, jakość obsługi klienta, a potem dopiero cena. Jak zatem zdobyć zaufanie? Trzeba przede wszystkim bardzo dobrze znać produkt/usługę, który/ą sprzedajemy, trzeba dać przestrzeń klientowi i wysłuchać go. Klient musi odczuć, że zakup produktu/usługi nie wiąże się z dużym ryzykiem. A jak zminimalizować ryzyko? Po prostu kochać swoją pracę, znać produkt, być spójnym w mówieniu i zachowaniu. To pomoże odnieść sukces sprzedażowy, bo jak ktoś zgrabnie to kiedyś ujął – sprzedaż to systematyczny transfer entuzjazmu między sprzedawcą, a klientem. 

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej to wybierzcie się na szkolenie „Odkryj12.pl”  już na początku przyszłego roku.

DSC_4535

 

Ostatnią prelegentką była Anna Młodawska, właścicielka szkoły Języka Angielskiego dla Prawników oraz blogerka (www.leonette.p). Mówiła o tym, że wszystko z pasji, dla wizji i z misją. Osobiście poczułam FLOW podczas pisania tego właśnie bloga, więc wiem, że istnieje i że pojawia się faktycznie wtedy kiedy robimy to co sprawia nam autentyczną radość.  FLOW powoduje, że chcesz się w zanurzyć w to co robisz, że musisz nastawić timer po to, żeby skończyć to robić. Przeżyłyście/liście już takie uczucie? 

Warto też zaakceptować w sobie i słabość i siłe, bo jesteśmy jednocześnie silne i słabe. Nie negujmy swojej słabości, bo ona jest w nas. Ważne, że słabość nigdy nie przysłoni naszej siły, a nasza  siła nigdy nie zwycięży słabości. 

Anna Młodawska mówiła o celowej praktyce, która powinna trwać 10 lat, wtedy stajemy się najdoskonalszą wersją siebie w danej dziedzinie. Trochę to przytłaczająco brzmi w świecie ciągłych i szybkich zmian, ale warto ciągle się doskonalić, z tym zgadzam się i podpisuję obiema rękami:)

Bardzo podobały mi się życzenia, które prelegentka złożyła na sam koniec, ale nie zapisałam niestety wszystkiego i przytoczę tylko jedno – nie życzę Wam wszystkiego najlepszego, ale żebyście wydobyły z siebie wszystko to co najlepsze!

DSC_4548I tego również ja Wam życzę!

Konferencja zakończyła się loterią wizytówkową. To już trzecia Konferencja Kasi, na której byłam i znowu miałam szczęście i wygrałam drobiazg od Party Lite. 

Miło wyjść z prezentem z takiego wydarzenia!


Tak jak Celestyna podziękowała Kasi za organizację takich wydarzeń dla kobiet podczas konferencji – ja dziękuję teraz:)

DSC_4501

Do zobaczenia na konferencjach TPTF w przyszłym roku!Powiązane posty:

# 6 Konferencja Twoja Pasja Twoja Firma – 27 września

# 5 Konferencja Twoja Pasja Twoja Firma – 31 sierpnia

Poprzednie

PKP – Katarzyna Dziubałka – Twoja Pasja Twoja Firma

Portrety Kobiet Przedsiębiorczych – Elżbieta Jeznach

Dalej